Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=01&dd=16&nav_category=206&nav_id=404413
Bez "engleza" na putevima Srbije 16. januar 2010. | 00:56 | Izvor: Danas Beograd -- Uvoz automobila koji imaju volan na desnoj strani i njihova registracija na srpske tablice biće uskoro zabranjeni, saznaje "Danas". U radnoj grupi za pripremu pravilnika o tehničkim uslovima za vozila, koji će biti usvojen za dva meseca, preovlađuje stav da automobili sa desnim volanom nisu bezbedni za naše uslove saobraćaja, te će njihova registracija na srpske tablice najverovatnije biti zabranjena.
Link to comment
Ako ga je uopšte bilo.
Vrlo moguce da je bilo nekog maltretiranja u tom pravcu, da li je bilo kazni ne znam. Ako su se javljali televiziji B92, neka oni pokazu te priznanice ili sta su vec dobili ti sto su im se javljali.Licno mislim, sada dan kasnije, da je to bio probni balon kako da se prosire vesti koje su poluistine ili potpune izmisljotine. I ti koji su to pokrenuli mogu biti jako zadovoljni :)
Link to comment

@jmspa nije baš, pročitaj pažljivije. ovo važi samo za registraciju i uvoz, a ne za vozila koja su registrovana u zemljama gde je volan na desnoj strani.

Edited by Biohemija
Link to comment
@jmspa nije baš, pročitaj pažljivije. ovo važi samo za registraciju i uvoz, a ne za vozila koja su registrovana u zemljama gde je volan na desnoj strani.
ma znam, nego se zezam jer ih je on pominjao.
Link to comment
u inat tresku :P
U inat Tresku šta? Registracija vozila sa volanom na desnoj strani JESTE dozvoljena u Srbiji. Možda će je zabraniti. Kad i ako zabrane, neće BITI dozvoljena.Ja sam govorio o sadašnjem stanju stvari.
Link to comment

nešto što mi se desilo prekjuče. vozim, uopičajeno oko 50 km/h, dolazim do semafora, zeleno, u trenutku krajičkom oka spazim žuto, iza raskrsnice policija, policajac zaustavlja vozača iza mene.prolaz kroz žuto je kažnjiv, znam. problem je što na nekim semaforima nemate trepćuće zeleno pre žutog.da sam zbog tog "krajička oka" ukočio, onaj iza mene bi se zakucao u moj auto.

Link to comment
nešto što mi se desilo prekjuče. vozim, uopičajeno oko 50 km/h, dolazim do semafora, zeleno, u trenutku krajičkom oka spazim žuto, iza raskrsnice policija, policajac zaustavlja vozača iza mene.prolaz kroz žuto je kažnjiv, znam. problem je što na nekim semaforima nemate trepćuće zeleno pre žutog.da sam zbog tog "krajička oka" ukočio, onaj iza mene bi se zakucao u moj auto.
ne bi toga bilo da je on drzao propisno rastojanje.
Link to comment
nešto što mi se desilo prekjuče. vozim, uopičajeno oko 50 km/h, dolazim do semafora, zeleno, u trenutku krajičkom oka spazim žuto, iza raskrsnice policija, policajac zaustavlja vozača iza mene.prolaz kroz žuto je kažnjiv, znam. problem je što na nekim semaforima nemate trepćuće zeleno pre žutog.da sam zbog tog "krajička oka" ukočio, onaj iza mene bi se zakucao u moj auto.
U Luxembourgu trepcuce zeleno ne postoji.Policija ima pravo da zaustavi onog koji je prosao na zuto i to se desava.Opet, ne toliko cesto posto ljudi generalno jako paze narocito ako je pesacki prelaz u pitanju.Ako se drzi dovoljna distanca, moze da se stane a da pri tom ne popijes udarac od pozadi.
Link to comment
U Luxembourgu trepcuce zeleno ne postoji.Policija ima pravo da zaustavi onog koji je prosao na zuto i to se desava.Opet, ne toliko cesto posto ljudi generalno jako paze narocito ako je pesacki prelaz u pitanju.Ako se drzi dovoljna distanca, moze da se stane a da pri tom ne popijes udarac od pozadi.
Prilaziš raskrsnici sa 40 na sat. Na 5 metara pali se žuto svetlo. Šta ćeš? Edited by laki21
Link to comment

problem je u tome što u beogradu negde postoji, negde ne zeleno trepetavo. stvara konfuziju, treba da beležim u mali mozak gde ima gde nema. a kada ulazim u raskrsnicu za koju ne znam, treba da vozim 20 na sat a taksisti iz pozadine da mi pominju majku. drugo, vrlo je teško držati propisano rastojanje u gradskoj vožnji. trudim se ali, stalno mi neko kome se žuri utrčava ispred.

Link to comment
Prilaziš raskrsnici sa 40 na sat. Na 5 metara pali se žuto svetlo. Šta ćeš?
zavisi koliko zurim i koliko mi je stalo, koliko sam pospana, umorna ili stavecu najvecem broju slucajeva - prodjemtakvi kao ja su u manjini. ljudi ovde obicno staju u situaciji koju si opisaostace sigurno ako je ispred njih guzva.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...