Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Samo se potpiši...
Ja sam se potpisao odmah kad sam dobio dozvolu. Izgledalo mi logično da se potpišem na mestu gde stoji linija a ispod "potpis vozača".Inače, daj tu odredbu Zakona po kojoj se gube 4 poena zbog nemanja potpisa u vozačkoj. Živo me interesuje.
Link to comment

A gde se nabavlja neki papiric u vezi osiguranja koji treba kad su manji udesi zbog kojih policija ne izlazi? U MUP-u, osiguranju, kod likova koji su mi odradili registraciju?

Link to comment
To je ono što kruži mailovima? :lol:
ne znam za to, ali poznaniku juce naplatili kaznu 5400 din.
ja cula sad i na b92 info da ce se naplacivati kazne za neimanje potpisa
Link to comment
A gde se nabavlja neki papiric u vezi osiguranja koji treba kad su manji udesi zbog kojih policija ne izlazi? U MUP-u, osiguranju, kod likova koji su mi odradili registraciju?
uzela sam to u agenciji koja mi je radila registraciju, a mislim da mozes uzeti i u osiguranju
Link to comment
Ma jok, pola 10 ujutru. Da je bila noc, ne bi mi bilo zao a ovako mi se place od muke.
ja nisam cula da su predvidjeni kazneni poeni za neupaljena svetla danju vec samo novcana kazna od 3000???
Link to comment
Kazne (i) zbog potpisa u vozačkoj 15. januar 2010. | 12:52 -> 16:40 | Izvor: B92, Beta Beograd -- Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić naredio je da se ispitaju medijski navodi o tome da su pojedini vozači kažnjeni jer nisu potpisali vozačku dozvolu. 1414555244b5058ec1f567688467878_450x301.jpg(Foto: MUP Srbije) Redakciji B92 tokom dana javio se veliki broj građana Beograda i još nekih gradova kojima je saobraćajna policija proveravala saobraćajne i vozačke dozvole. I za manje neispravnosti, poput izostanka potpisa vozača pored fotografije u vozačkoj dozvoli, policajci su pisali kazne od 5.000 dinara, a vozači uz to dobijaju i 4 kaznena poena. Teme Saobraćaj "Obaveštavamo javnost da Pravilnikom o obrascu vozačke dozvole jeste predviđeno da vozači potpisuju svoju vozačku dozvolu prilikom njenog izdavanja, ali Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima ne predviđa bilo kakvu kaznu za vozača koji to nije učinio", navodi se u saopštenju MUP Srbije. Ministar Dačić je, kako se dodaje, pozvao oštećene građane da prijave takve slučajeve. "Istovremeno, molimo građane da prilikom podizanja svojih vozačkih dozvola istu potpišu, iako Zakon o saobraćaju to ne sankcioniše", navodi se u saopštenju. Informacija o tome da su pojedini vozači kažnjeni jer nisu imali potpisane vozačke dozvole od jutros se velikom brzinom proširila i putem društvene mreže Fejsbuk.
DaklM, hoće li fini saobraćajci, koji su kreativno tumačili odredbe zakona, malo popiti suspenziju? Da li će ministar nekog kazniti? Ili će biti nikom-ništa, ljudi koji su kažnjeni neće dobiti pare natrag?Edit: Sad lepi i slike :) Cool... Edited by radisa
Link to comment

Mog kolegu zaustavili kod Sr. Mitrovice neki zliglijevi drugari jer isao 23 preko ogranicenja. Posto je vozio cerkicu staru 5, 6 godina policajac mu rekao da mora da plati 800 evra kaznu a inace je kazna 400evra, plus htjeo da zove socijalno da preuzmu malu jer je ovaj divljak na cesti.na kraju ga je pustio bez ikakve kazne.

Edited by beeva
Link to comment
Mog kolegu zaustavili kod Sr. Mitrovice neki zliglijevi drugari jer isao 23 preko ogranicenja. Posto je vozio cerkicu staru 5, 6 godina policajac mu rekao da mora da plati 800 evra kaznu a inace je kazna 400evra, plus htjeo da zove socijalno da preuzmu malu jer je ovaj divljak na cesti.na kraju ga je pustio bez ikakve kazne.
Verovatno se to posle prepricavalo uz grohotan smeh i detalje "Kako se jajara usrala kad mu je pomenuo 800 eura i socijalno"Ima slicnih stvari diljem mati Srbije..
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...