Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

izmileće kad prođe redovno prednovogodišnje ludilo. sad ih je pola na bolovanju, a druga polovina žešće zabušava.
Biće da je hladnoća bila uzrok, a danas su koliko vidim prilično izmileli. Oprez svima!
Link to comment

I na jos nekim mestima uvode nove zakone

* News Toronto & GTAFines doubled for some offencesRunning a red's going to cost you a lot more green.Fines for several driving offences will double effective Jan. 1 -- and in some instances quadrupling -- as the government says it wants to get tough with drivers whoflaunt the rules."Ontario's roads are the safest in all North America, and these tougher penalties for unsafe driving practices will help keep motorists safe,"Transportation Minister Jim Bradley said in a statement.The biggest increase is for failing to pull over and stop for emergency vehicles or for following within 150 meters of a fire truck.The fine now is $500 but in the New Year begins that jumps to $2,000 for a first offence, along with three demerit points and a possible two-year licence suspension.A second offence within five years will net a drive a $4,000 fine, three demerit points, a two-year licence suspension and a six-month jail term.Other fines will double: Running a red light will result in a $1,000 fine, failing to wear a seatbelt or not ensuring a passenger under 16 is properly secured also goes to $1,000 and careless driving or failing to remain at a crash rises to $2,000.Other maximum penalties for these offences haven't changed, including a two-year licence suspension and six-month jail term."Higher fines for convictions will be another effective tool to help make Ontario roads safer ... especially if it gets the attention of irresponsible and reckless drivers,"OPP Commissioner Julian Fantino said.In 2006, the most recent year available, 769 people were killed on Ontario roads or 0.87 for every 10,000 licensed drivers.The province says that makes our highways the safest in North America .
Link to comment
ja mislim samo na pogonskim. btw, za austriju od 01.11-15.04 i sloveniju 15.11-15.03 zimske gume ili letnje (sara 4mm + lanci).ako laze mirko alvirovic, lazem i ja.
taj info i ja nasao

AustrijaZa vozila najveće dopuštene mase do 3,5 t zimska oprema obvezna je od 1. 11. do 15. 4. u trenutku zimskih uvjeta za vožnju. Tada je obvezna uporaba zimskih pneumatika s min. dubinom profila 4 mm ili ljetnih pneumatika s minimalnom dubinom profila 4 mm i s lancima za snijeg na pogonskim kotačima.

i batalio kupovinu guma, ionako sam koristio samo autoput a letnje gume sam menjao pre par meseci, sara vise nego zadovoljavajuca.

Link to comment

Mladen Alvirović me zamolio da na ovom forumu objavim da 31. decembra izlazi novi broj SAT Plusa sa specijalnim i besplatnim dodacima: Sve o kaznenim bodovima i kaznama za vozače i pešake i Evropski formular koji treba da imaju svi vozači ako žele da naplate štetu.

Link to comment
Kako mislis gledali, zaustavili vas slucajno negde usput pa pogledali ili gledaju svakome ko udje u zemlju?...al opet, granice ni nema jbg. Posto i ja razmisljam da zapalim u Austriju za NG a imam samo prednje zimske....i nemam lance ofkors.
na granici, tj posle same rampe i pregledanja papira stajala je patrola koja nas je zaustavila i "pregledala" vozilo
Link to comment
na granici, tj posle same rampe i pregledanja papira stajala je patrola koja nas je zaustavila i "pregledala" vozilo
Ja se vratio juce iz A i nije bilo nikakve policijske patrole da pregleda automobil...moguce da su tamo samo kada im dune da sede na granici...
Link to comment

nije bas vezano za novi zakon, ali neka ga ovde:

Među preporukama koje će vlada usvojiti, najveću uštedu – 1,9 milijardi dinara (20,7 miliona evra) donosi produženje važnosti putnih naloga sa sedam na 30 dana (obrasci putnog naloga biće objavljeni na internet stranici Ministarstva za infrastrukturu).
b92: seca propisa+ edit: beta: poskupljuje pauk Edited by holden kolfild
Link to comment
mali oftopik, al kako je mogucno da saban taksista koji nas je nekidan vozio ima dozvolu za taksiranje kolima sa volanom na kontrastrani?
Još manji oftopik, al kako je mogućno da ti kao levičar imaš para za taksi?
Link to comment
mali oftopik, al kako je mogucno da saban taksista koji nas je nekidan vozio ima dozvolu za taksiranje kolima sa volanom na kontrastrani?
Pre X nedelja bio je prilog o nekom taksisti koji ima volan na desnoj strani. Nisu pominjali da je protiv zakona, jedino je malo "cudno" sto izlaze na stranu gde moze da ih ubije neko drugo vozilo, ali su putnici oprezniji. U beogradskoj hronici je bio taj prilog.Verujem da ne bi mogao da registruje auto za taksi da je protiv zakona.
Link to comment
Pre X nedelja bio je prilog o nekom taksisti koji ima volan na desnoj strani. Nisu pominjali da je protiv zakona, jedino je malo "cudno" sto izlaze na stranu gde moze da ih ubije neko drugo vozilo, ali su putnici oprezniji. U beogradskoj hronici je bio taj prilog.Verujem da ne bi mogao da registruje auto za taksi da je protiv zakona.
A, znači taj ima volan na desnoj strani, ali na toj istoj strani nema vrata, pa putnici moraju da izlaze na leva vrata?Video sam puno auta u Engleskoj, i svi pored volana na desnoj strani imaju i vrata na toj istoj strani.
Link to comment

Parafrazirao sam taksistu, a vrata postoje, nisu te oci jos uvek izdale, Tresko. Ako ne verujes meni, pontiak ti je dao odlican razlog za tu tvrdnju. Ne pamtim kad sam seo pozadi u taksiju :)A i kad sedne neko pozadi, skoro u 100 % slucajeva sedne iza suvozaca, a ne vozaca!

Edited by Milosh76
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...