Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

U Austriji je recimo to redovna pojava, da te iz nekih drugih kola prijave da voziš nepropisno (recimo ako ih obidješ na punu liniju ili brzo voziš), i uredno te negde dalje zaustavi policija.Nema prepreka da to uradiš i u Srbiji, samo ne znam kako policija to tretira. :lol:
Juče sam u Maksima Gorkog prijavio panduru i baji iz parking servisa nepropisno parkiranog srebrnog Mercedesa (registracija 4 cifre, zauzeo čitav trotoar) na 50 metara od njih. Pandur se naobećavao 'da će pogledati, da je on tu zbog takvih stvari'. Kad sam par sati kasnije ponovo tuda prolazio Mercedes je bio na istom mestu. Majmun se, izgleda, uplašio od registarskih tablica. Edited by Anonymous
Link to comment
pitanje za tebe i walla. Vidim da kažete da pitanje rokova koji bi se policiji postavili ne mogu biti delom ovog zakona. Može li malo objašnjenje ovoga? Meni se čini da vas dvojica kažete kako takav amandman ne bi bio pravno moguć, da se poslužim skupštinskim rečnikom? Šta je problem da se to nađe u zakonu? Naglašavam - u ovom zakonu je precizno definisano da tačno određen procenat od svake naplaćene kazne ide u fond za opremanje policijskih vozila tom opremom. Po čemu se ova stavka suštinski razlikuje od ove koju sam predložio? Daj mi objasni to da ovo što bih ja voleo da vidim u zakonu ne može biti uvršteno u zakon.I još jedno pitanje. Da li i u Italiji postoji zabrana korišćenja mobilnog telefona pri prelasku ulice? Meni se čini da je ovo takođe besmisleno, naročito kada znamo da je vozaču dozvoljeno da koristi mobilni telefon dok vozi. Ispada da vozač može da razgovara na drumu (ako su mu obe ruke na volanu), a pešak to ne sme iako je vozač taj koji ima opasno oruđe za povređivanje teško skoro 1000kg.Evo, voleo bih da čujem kako je ovo pitanje uređeno i u Luksemburgu i širom Evrope.
Link to comment
pitanje za tebe i walla. Vidim da kažete da pitanje rokova koji bi se policiji postavili ne mogu biti delom ovog zakona. Može li malo objašnjenje ovoga? Meni se čini da vas dvojica kažete kako takav amandman ne bi bio pravno moguć, da se poslužim skupštinskim rečnikom? Šta je problem da se to nađe u zakonu? Naglašavam - u ovom zakonu je precizno definisano da tačno određen procenat od svake naplaćene kazne ide u fond za opremanje policijskih vozila tom opremom. Po čemu se ova stavka suštinski razlikuje od ove koju sam predložio? Daj mi objasni to da ovo što bih ja voleo da vidim u zakonu ne može biti uvršteno u zakon.I još jedno pitanje. Da li i u Italiji postoji zabrana korišćenja mobilnog telefona pri prelasku ulice? Meni se čini da je ovo takođe besmisleno, naročito kada znamo da je vozaču dozvoljeno da koristi mobilni telefon dok vozi. Ispada da vozač može da razgovara na drumu (ako su mu obe ruke na volanu), a pešak to ne sme iako je vozač taj koji ima opasno oruđe za povređivanje teško skoro 1000kg.Evo, voleo bih da čujem kako je ovo pitanje uređeno i u Luksemburgu i širom Evrope.
Tresko će sigurno mnogo bolje, al' ajd da probam.Meni je glupo stavljati u zakon neki član koji će definisati vremenski rok tj datum do kada policija ili bilo ko mora nešto.Jednostavno, za godinu, dve, pet taj član će biti besmislen.Dalje, hajde definiši vremenski rok za koliko sva policijska vozila treba da imaju ugađene uređaje za snimanje, a vodi računa da nemaš pojma koliko će biti policijskih vozila za za dve ili deset godina, koliko kamera će biti potrebno, a opet ne znaš koliko raskrsnica treba pokriti, naravno nemaš pojam koliko će plicija dobiti novca, koliki će biti budžet i slJednostavno to je živa stvar, promenjiva i ne možeš zakonom nešto tako propisivati.Kao što recimo zakon ne definiše šta treba da sadrži prva pomoć.Glupo je tako nešto ostaviti u zakon i onda nakon par godina ga menjati zato što je to već zastarelo, nije dovoljno ili sl.Edit: Time treba da se bave neki pozakonski akti, odluke, pravilnici i sl. Nešto što se "lako" menja, prilagođava... Edited by wall
Link to comment

nema veze s nasim al svejedno da pitam:da li moraju u austriji zimske gume ili je dovoljno 4mm + lanci? po hrvatskim forumima pisu i jedno i drugo, zna li neko kakva je situacija?

Link to comment

Kako mislis gledali, zaustavili vas slucajno negde usput pa pogledali ili gledaju svakome ko udje u zemlju?...al opet, granice ni nema jbg. Posto i ja razmisljam da zapalim u Austriju za NG a imam samo prednje zimske....i nemam lance ofkors.

Link to comment

mogu da ti gledaju slovenci na ulazu. mogu da te zaustave austrijanci sto je redji slucaj ali se desava u pogranicnom podrucju, recimo par km posle grane. ako napravis saobracajnu nesrecu sa nepropisnim gumama, mozes da racunas da ces biti nekoliko puta strozije kaznjen.

Edited by gazza1
Link to comment

ja mislim samo na pogonskim. btw, za austriju od 01.11-15.04 i sloveniju 15.11-15.03 zimske gume ili letnje (sara 4mm + lanci).ako laze mirko alvirovic, lazem i ja.

Link to comment

vozio sam prosle zime po gudurama istocnog tirola sa temperaturom koja je bila u proseku -8 do -16. sve do 1400-1500m visine putevi su besprekorni, ocisceni i non stop posipani necim sto nije klasicna so kao u srbiji ali je spektakularno delotvorno. tu mozes da vozis sa bilo kojim gumama. medjutim problem su sela i zaseoci gde se sneg ne cisti redovno, ili se prosto utaba i onda to moze vremenom da se zaledi i bude nezgodno za voznju (ja sam tada imao kola sa dunlop sp wintersport 3d koji je jedna od najboljih zimskih guma, svejedno par situacija je bilo ozbiljno povuci potegni na usponima pod ledom). posto tamo svako normalan ima zimske gume i ne zeli da rizikuje nista od gore pomenutih scenarija plus ima lance u gepeku - onda se ovakvim putevima sluzbe odrzavanja bave to nivoa da su prohodni sa takvom opremom.realno mislim da je besmisleno da kreces tamo a nemas gume

Link to comment

prošli severnu italiju i austriju sa novim mišlenovim alpina gumama ....išli do 2400 metara nadmorske bez lanaca....bez problema.kočenje neverovatno, a baca sneg pozadi kad malo nagaziš.čudo od gume za sneg......napominjem za sneg.krampone možeš prstima da pomeraš po nekoliko milimetara u stranu.međutim videh da čim smo sišli sa autoputa i krenuli uzbrdo ka savojskim alpima.....svi u lancima....bruka od discipline.

Link to comment

Danas sam se puno motao po gradu i mogu reći da su svi efekti donošenja novog zakona nestali. Opet je to divljina gde pogledaš. Prolasci kroz crveno, žute trake, ne pale migavce, ne jebu pešake... Jedino većina još uvek pali svetla i danju. Pešaci nisu ni reagovali na zakon, to relazi ulicu gde stigne, trči preko bulevara na crveno... Potuno ludilo u gradu!Mislim da je stvar u ovom prelaznom periodu kada murija "daje fore" da se navikne na nova pravila. Nemere to kod Srba. To je trebalo sutradan sve pandura što ima isterati na ulice i petnaest dana kažnjavati do besvesti. Stoka bi se tako možda i naučila. Ovo sad, piši propalo...

Link to comment
Danas sam se puno motao po gradu i mogu reći da su svi efekti donošenja novog zakona nestali. Opet je to divljina gde pogledaš. Prolasci kroz crveno, žute trake, ne pale migavce, ne jebu pešake... Jedino većina još uvek pali svetla i danju. Pešaci nisu ni reagovali na zakon, to relazi ulicu gde stigne, trči preko bulevara na crveno... Potuno ludilo u gradu!Mislim da je stvar u ovom prelaznom periodu kada murija "daje fore" da se navikne na nova pravila. Nemere to kod Srba. To je trebalo sutradan sve pandura što ima isterati na ulice i petnaest dana kažnjavati do besvesti. Stoka bi se tako možda i naučila. Ovo sad, piši propalo...
Najavila je vlast neki medjuperiod gde ce samo opominjati ili tako nesto. Stvarno nelogicno, jer je onaj momenat kad je zakon stupio na snagu bio idealan da se stegne i u praksi. Ovako su skoro svi vec zaboravili na zakon..
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...