Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nema direkne.No, siguran sam da će mnogi platiti kaznu zato što im nije na dohvat ruke (dakle, ne u kolima već u kabini), a da će ovakvi panduri i dalje nesmetano voziti kršeći propise i sa par promila u krvi.
Naravno da si siguran.Verovatno i da čuješ da je kažnjen ne bi verovao... Ne uklapa se u mantru.
Link to comment

ja bas mislim da ce biti kaznjen. totalno se uklapa u mantru...a verujem da ce zrtvovati i neku jagu zbog korupcije. ne bih zacudio da mu Ivica licno stavi lisice na ruke

Link to comment

i meni je utisak ovih par dana totalno iskakanje pandurskih kola iz ponasanja ostatka. sad se tek vidi koji su oni kriminalni olos, nenavikao da se drzi bilo kakvog pravila u saobracaju. juce, 2 trake skrecu levo kod z.stanice, pandurski punto sve zaobilazi iz desne trake (za pravo), sece ostale i skrece levo, pritom prolazi na zeleno na pesake bez primisli da stane. pandurski dzip vozi cik cak po autoputu izmedju tri trake. pritom jedva da sam usao u kola ova tri dana od kijameta, mogu da zamislim cega bi se nagledao da sam vozio.nego, pravnici, moze tumacenje - strajk taksista i blokiranje saobracaja, koji su prekrsaji nacinjeni, koliko para, poena, zatvora?

Link to comment
ja bas mislim da ce biti kaznjen. totalno se uklapa u mantru...a verujem da ce zrtvovati i neku jagu zbog korupcije. ne bih zacudio da mu Ivica licno stavi lisice na ruke
Kako god, neka bude kažnjen.Onda ima šanse da će se još neki prizvati pameti pre nesreće...Inače ovaj tip nesreće uvek imam u glavi kada vidim pešaka kako prelazi put sa više traka u jednom smeru, nešto slično sam kao vozač za dlaku izbegao i sada razmišljam zašto auto pored mene usporava ili stoji ispred pešačkog prelaza.
Link to comment

naravno, neka bude. samo ne kao pokazna vezba za TV nego pocetak trenda.inace, ima fora za ovaj (uzasni) tip nesrece - ako vozis trakom blizom pesaku "ocepi" liniju na drugoj strani dok kocis za pesacki. u vecini slucajeva majmun iz te trake odustaje od "proletanja"...u manjini ti razbije stopaljku i ti si kriv :D (dok ce pesak prisustvovati spektakularnom sudaru i odsetati svojim poslom)

Edited by Vasilij Zajcev
Link to comment

Jedno pitanje u vezi novog zakona. Danas mi drugar rekao (i pokazao zakon) da kola starija od 15 godina idu na šestomesečni tehnički. Da li to znači i da idu na svaki šest meseci na registraciju ??

Link to comment
Jedno pitanje u vezi novog zakona. Danas mi drugar rekao (i pokazao zakon) da kola starija od 15 godina idu na šestomesečni tehnički. Da li to znači i da idu na svaki šest meseci na registraciju ??
Ne, to znaci da kola starija od 15 godina idu 2 puta godisnje na tehnicki pregled, a registruju se kao i do sadaRedovni tehnički pregledi su godišnji i šestomesečni.Redovnom godišnjem tehničkom pregledu vozilo se podvrgava pre izdavanja saobraćajne dozvole, odnosno izdavanja registracione nalepnice. Ovaj tehnički pregled se može izvršiti do 30 dana pre podnošenja zahteva za registraciju, odnosno nakon isteka roka važenja saobraćajne dozvole.Izuzetno od odredbi stava 2. ovog člana novoproizvedeno vozilo nakon registracije se podvrgava sledećem redovnom tehničkom pregledu nakon dve godine.Redovni šestomesečni tehnički pregled se mora obaviti pre isteka roka od šest meseci od dana početka važenja saobraćajne dozvole, odnosno registracione nalepnice. Redovni šestomesečni tehnički pregled se može obaviti najranije 15 dana pre isteka napred navedenog roka.8) motorno vozilo starosti preko 15 godina (starost vozila se utvrđuje u odnosu na godinu proizvodnje).----------------Sa 45 dana zatvora kažnjen je vozač iz Šapca koji je za vikend u Novom Sadu prošao kroz tri crvena svetla i stao tek kada je saputnica u vozilu stisla kočnicu. Nju i još dve devojke vozač je izbacio iz automobila i nastavio vožnju, a dan kasnije je uhapšen i priveden sudiji za prekršaje. Sudiji u Novom Sadu su privedena i dvojica mladića koja već imaju po desetak prijava zbog vožnje bez dozvole. Zbog istog prekršaja, kažnjeni su sa po 15 dana zatvora. Na 45 dana zatvora osuđen je državljanin BiH koji je u Staroj Pazovi „folksvagenom“ izleteo s puta i udario u reklamni pano. U krvi mu je konstatovano 2,5 promila alkohola u krvi, a dozvola mu je oduzeta na 10 meseci. Vozač u Somboru „zaradio“ je 15 dana zatvora zbog 3,7 promila alkohola u krvi, a vozač kome je niška policija izmerila 1,22 promila kažnjen je sa 15.000 dinara i zabranom upravljanja od šest meseci. U Novom Sadu trojica vozača su zbog pijanstva zadržana do otrežnjenja, i protiv njih su podnete prijave. U novosadskoj policiji kažu da kažnjavanja zbog brze vožnje nije bilo jer su vremenski uslovi loš, i da za sitnije prekršaje vozači neće biti kažnjavani do 1. januara.link Edited by Milosh76
Link to comment
Realno, ako si kupio taj kineski prsluk (ne znam za Srbiju), ali će policajac u Sloveniji da ti pogleda da li ima sertifikat ENI401, i CE, pa ako nema platićeš kaznu, kao da ga nisi ni imao.
bio prekjuce kod kineza, 200 kinti su prsluci, i imaju CE nastampano na onom kartoncicu unutra a i on deluje kao da je za prodaju na nekom civilizovanom trzistu - nisam se setio tog ENI401 ali all in all mislim da to pije vodu. a koga slovenacki pandur bude kaznio zbog toga, imace jos jedan razlog vise da ih mrzi, pored pljackaske vinjete.
Link to comment
Sa 45 dana zatvora kažnjen je vozač iz Šapca koji je za vikend u Novom Sadu prošao kroz tri crvena svetla i stao tek kada je saputnica u vozilu stisla kočnicu.
pre par nedelja je, dok sam išao peške, neki matorac, pijan kao zemlja, zaustavio svoju raspalu ladu pored mene, i pitao me u kojoj je ulici. odgovorio sam, uopšte nije izgledao kao da je išta razumeo, ali je nastavio da vozi, vidljivo krivudajući. da li je trebalo da zovem policiju? da li uopšte postoji takva opcija, da prijaviš vozača za kojeg proceniš da je opasan po sebe i okolinu?
Link to comment
pre par nedelja je, dok sam išao peške, neki matorac, pijan kao zemlja, zaustavio svoju raspalu ladu pored mene, i pitao me u kojoj je ulici. odgovorio sam, uopšte nije izgledao kao da je išta razumeo, ali je nastavio da vozi, vidljivo krivudajući. da li je trebalo da zovem policiju? da li uopšte postoji takva opcija, da prijaviš vozača za kojeg proceniš da je opasan po sebe i okolinu?
U Austriji je recimo to redovna pojava, da te iz nekih drugih kola prijave da voziš nepropisno (recimo ako ih obidješ na punu liniju ili brzo voziš), i uredno te negde dalje zaustavi policija.Nema prepreka da to uradiš i u Srbiji, samo ne znam kako policija to tretira. :lol:
Link to comment
pre par nedelja je, dok sam išao peške, neki matorac, pijan kao zemlja, zaustavio svoju raspalu ladu pored mene, i pitao me u kojoj je ulici. odgovorio sam, uopšte nije izgledao kao da je išta razumeo, ali je nastavio da vozi, vidljivo krivudajući. da li je trebalo da zovem policiju? da li uopšte postoji takva opcija, da prijaviš vozača za kojeg proceniš da je opasan po sebe i okolinu?
uvek mozes da zovnes policijuMalo drugaciji slucaj ali edukativan - Nancy, Francuskabracni par pozove prijatelja na veceru. Ovaj dodje sam, kolima i na veceri se napije.Sedne u kola i napravi stravican sudar gde se on izvuce bez vecih posledica ali su zato u drugim kolima posledice bile strasneNa sudjenju su osudjeni i prijatelji koji su ga pustili da sedne u kola i ode pijan iz njihove kuce.Pradoks je tim veci sto je, koliko se secam supruga koja je osudjena i sama invalid kao posledica saobracajne nesrece..Trenutno je, zbohg praznika, velika kampanja na temu -ekipa u kaficusta ces da uzmes? (u smislu - sta pijes)moja kola?iliNigde bez Boba (gde je Bob onaj koji razvozi) Kampanje daju rezultate, Luxembourg:Le_bon_conducteur.jpgpass_duebel_op420.jpgI na kraju - REZULTATI 2001 - 2008 Edited by msmodesty
Link to comment

Korumpiranost policije i njihov nacin rada ne bi trebalo da bude tema.Ovde bi trebalo da je tema SIGURNOST na putu, efikasna voznja bez zastoja i kako do toga dociPolicija je tu poslednja instanca.Kako doci do dobrog stanja na putevima - edukacijom i podizanjem opste saobracajne kultureJedan od nacina

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...