Jump to content

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

kako bilo, da se manemo price o legitimacijama i drumskom ludilu tj. karakterima vozaca. uopste ne vidim zasto bi pesaci bili diskriminisani da komentarisu zakon o saobracaju, i oni zive u gradu, i oni ucestvuju u saobracaju, pesaceci ili vozeci se javnim prevozom. ne znam da li je ovo posledica novog zakona: juce se vracam sa posla oko pola 7 sa cubure na dorcol, sneg pada i gle cuda, primetno manje automobila iako kolovoz nije bio zavejan. dodje bus 24, poluprazan, u centru primetno manje automobila, nema zastoja, brzo dodjem kuci. jutros oko pola 10 krecem na posao sa dorcola, jos manje automobila na ulicama, dodje 26 bus, poluprazan, u centru samo jedan zastoj kod albanije, neki moron zakrcio ulicu, sve u svemu mnogo brze dodjem do kalenica. e sad, pretpostavljam da je u pitanju i ovo vreme i sneg mada slutim da je tome doprineo i novi zakon tj. osetno vece kazne zbog nemanja zimskih guma ili lanaca. sto je samo neka vrsta dokaza sta se sve vozi ulicama ovog grada, krshevi tehnicki neispravni, kola sa celavim gumama itd. ako ova praksa potraje, ok sto se mene tice. nekako svi vozaci treba konacno da shvate da voznja u gradu kosta i da nije zagarantovana ustavom. ko ima para da odrzava automobil - neka vozi. ko nema para da odrzava automobil - neka ne vozi ili neka plati jedanput drakonsku kaznu zbog bilo cega pa neka razmisli da li mu se to finansijski isplati.

Edited by nesha taxista
Obrisan deo koji se bavi drugim korisnicima umesto temom
Link to comment
uopste ne vidim zasto bi pesaci bili diskriminisani da komentarisu zakon o saobracaju, i oni zive u gradu, i oni ucestvuju u saobracaju, pesaceci ili vozeci se javnim prevozom. ne znam da li je ovo posledica novog zakona: juce se vracam sa posla oko pola 7 sa cubure na dorcol, sneg pada i gle cuda, primetno manje automobila iako kolovoz nije bio zavejan. dodje bus 24, poluprazan, u centru primetno manje automobila, nema zastoja, brzo dodjem kuci. jutros oko pola 10 krecem na posao sa dorcola, jos manje automobila na ulicama, dodje 26 bus, poluprazan, u centru samo jedan zastoj kod albanije, neki moron zakrcio ulicu, sve u svemu mnogo brze dodjem do kalenica. e sad, pretpostavljam da je u pitanju i ovo vreme i sneg mada slutim da je tome doprineo i novi zakon tj. osetno vece kazne zbog nemanja zimskih guma ili lanaca. sto je samo neka vrsta dokaza sta se sve vozi ulicama ovog grada, krshevi tehnicki neispravni, kola sa celavim gumama itd. ako ova praksa potraje, ok sto se mene tice. nekako svi vozaci treba konacno da shvate da voznja u gradu kosta i da nije zagarantovana ustavom. ko ima para da odrzava automobil - neka vozi. ko nema para da odrzava automobil - neka ne vozi ili neka plati jedanput drakonsku kaznu zbog bilo cega pa neka razmisli da li mu se to finansijski isplati.
Isto tako mogu i ja da ti kazem kako je na Banovom brdu...izadjem ja jutros u Blagoja Parovica da sacekam 23 a tamo kolona automobila koja ide metar po metar...s obzirom da moja draga nije bila raspolozna da mnogo hoda po snegu ovog jutra pa mi je trebalo sat vremena samo da dodjem do Ade...a automobila nikad vise...Uostalom samo prvog dana primene zakona sam primetio znatno manje automobila na ovom potezu...ali zato narednih dana imam utisak da ih ima i vise nego ranije...
Link to comment
Isto tako mogu i ja da ti kazem kako je na Banovom brdu...
ma citam i ja na vestima da je u mnogim delovima grada danas haos u saobracaju. ja sam pisao na osnovu svog iskustva a gde ces grdje saobracajne uslove nego na potezu dusanova-terazije-bulevar-kalenic, iznenadilo me sto sam stigao brze nego tzv. normalnim danima i koliko je bilo danas manje automobila u sdusanovoj na primer. i da, sve ovo izlazi iz okvira komentarisanja zakona jer ima veze i sa radom beograd puta i gsp-a od kojih isto zavisi kako se ljudi prevoze od kuce do posla i natrag.
Link to comment

zaista? :o ma, isto tako je glupo svu krivicu za kolapse u saobracaju svaljivati na vozace. pretpostavljam da mnogi vozaci ne bi koristili svoja kola preko radne nedelje kada bi gradski prevoz bio bolji i efikasniji ali to vec ne zavisi od novog zakona vec od gradske politike i gradskih finansija, dovoljno je cenu jednog tramvaja ili autobusa pomnoziti sa recimo 500 i shvatiti da su ogromne pare u pitanju. to je neka vrsta zacaranog kruga: ljudi idu kolima na posao da se ne bi gnjavili gradskim prevozom pa se stvaraju saobracajni kolapsi pa se raspadne red voznje gsp-a i svi ucesnici saobracaja su u haosu. makar za pocetak neka ljudi pokupuju zimske gume i neka im kola budu tehnicki ispravna pa ce biti makar malo manje haosa zbog sudara i slicnih desavanja. u krajnjem slucaju nisam bas pravi primer za muke jednog pesaka jer mi je razdaljina kuca-posao 5 km pa jos u gradu, kada je bas kolaps uvek mogu da se vratim kuci peske, mogu misliti muke ljudi koji zive na nbg kada su zastoji na mostovima ili muke ljudi na banovom brdu, julinom brdu itd.

Link to comment

Predlazem da na ovoj temi pisu samo oni koji su vozili na barem 3 kontinenta. Nevozaci, vikend-vozaci i palanka-vozaci (a.k.a. jedno-kontinentalni) naprosto nemaju dovoljno iskustva i kontakata da rasudjuju o onome sto vide svojim ocima. 

Edited by vasudeva418
Link to comment
...uopste ne vidim zasto bi pesaci bili diskriminisani da komentarisu zakon o saobracaju, i oni zive u gradu, i oni ucestvuju u saobracaju, pesaceci ili vozeci se javnim prevozom. ...
U principu zato što ne moraju da znaju saobraćajna pravila, znakove i drugu boraniju, što im uvek ide dobro pod ruku da to sve i krše. Jedino šta treba da znaju jeste da nađu zebru i da razlikuju boje na semaforu. Od njih su gori još samo biciklisti, ako ne računamo vozače osobnih i teretnih vozila.
Link to comment
U principu zato što ne moraju da znaju saobraćajna pravila, znakove i drugu boraniju, što im uvek ide dobro pod ruku da to sve i krše. Jedino šta treba da znaju jeste da nađu zebru i da razlikuju boje na semaforu. Od njih su gori još samo biciklisti, ako ne računamo vozače osobnih i teretnih vozila.
pa vidis, ja pristojno znam saobracajna pravila, znakove i ostalo povrce i verovao ili ne to i ne krshim, tako sam vaspitao i dete od malena iz cisto ljudskih razloga, da ne strada na nekoj ulici zato sto ne pazi. i ko kaze da i pesaci ne treba da postuju saobracajna pravila i ko kaze da i oni ne treba da placaju drakonske kazne za prelazak van pesackog prelaza itd? mislim, secam se i ja koji je to gadan stres kada neka budala krene da pretrcava ulicu iznenada i tamo gde nema pesackog, dobro je da nisam nekog zgazio u zivotu. ide meni na zivce i saobracajna nekultura pesaka a tek o biciklistima da i ne pisem, dakle obavezna kaciga i postovanje svih saobracajnih propisa, pobesnim ja kada vidim majmuncinu kako jurca biciklom kroz knez mihajlovu a ta ulica je pesacka zona, treba i te likove razvaliti kaznom a ne cekati kada ce da ubiju neko dete recimo kada se pri brzini od blizu 30 na sat zakucaju u njega. kako bilo, ukoliko ja mogu da predjem na zebri ulicu a ne da cekam srecu da se neko smiluje i stane ili da cekam da se razredi automobilski saobracaj, sto se mene tice ok je, ukoliko kazne pocnu da se primenjuju zaista i ukoliko to natera vlasnike kola da pazljivije i sporije voze po gradu i to je ok sto se mene tice, cemu jurcanje od 100 na sat po ovakvim gradskim ulicama i tako dalje vidis, vecina kritika na novi zakon je nekako subjektivna sto je i prirodno, ima jedna ravan zasto ne mogu da vozim kako ja hocu a druga ravan je policija je korumpirana i selektivno ce primenjivati zakon. ona prva ravan je nekako bespredmetna za diskusiju dok se o drugoj ravni moze diskutovati.uostalom, ti zivis u germaniji i vecinu godine tamo vozis automobil pa bi tvoja iskustva o tamosnjem zakonu i sankcijama i saobracajnoj kulturi ucesnika bilo dobro procitati mada sumnjam da imas volje da se sa takvim pisanjem smaras
Link to comment
Predlazem da na ovoj temi pisu samo oni koji su vozili na barem 3 kontinenta. Nevozaci, vikend-vozaci i palanka-vozaci (a.k.a. jedno-kontinentalni) naprosto nemaju dovoljno iskustva i kontakata da rasudjuju o onome sto vide svojim ocima.
ispod 30 000km godisnje se ne racuna :)ozbiljno:sve do sada navedeno kao primedba novom zakonu je ili sumnja da nece biti sprovodjen kako valja (bez dokaza) ili su dokazi smesniSudar i cekanje u prslucicu :frust: da se prijave i oni koji su imali neki sudar po tim kontinentima. eto na primer moj slucaj - sta kazes Vasilij cekaju policiju? pa naravno da cekaju, cekao momak sto radi sa mnom prosle zime sa jos 4 vozaca 2 sata!!!!pao sneg - putari lepo poslali saopstenej medijima - vozaci, ne izlazite napolje, mi ne mozemo da ocistimo, ako izadjete na vas rizik izlazite.cekala sam i njemackoj 45 minuta a odmah pored Stuttagarta i to u sred dana i to u junu mesecu. Verovatno se Italija ne racuna kao relevantan primer za Srbiju Divim se do koje mere Srbi mogu sebe da kritikuju i da zamishljaju neko idealno drustvo koje ce biti idealno ali po njihovoj meri, onako kako su oni zamislili :isuse: Ok, go for it! bas je lepo kad covek vidi tako lepe planove i predloge na ekranu osim sto je neko prepravio naslov koji je prvobitno glasio Alisa u Zemlji Cudau Srbija - kako JA hocu da bude!
Link to comment
ispod 30 000km godisnje se ne racuna :) ozbiljno:sve do sada navedeno kao primedba novom zakonu je ili sumnja da nece biti sprovodjen kako valja (bez dokaza) ili su dokazi smesniSudar i cekanje u prslucicu :frust: da se prijave i oni koji su imali neki sudar po tim kontinentima. eto na primer moj slucaj - sta kazes Vasilij cekaju policiju? pa naravno da cekaju, cekao momak sto radi sa mnom prosle zime sa jos 4 vozaca 2 sata!!!!pao sneg - putari lepo poslali saopstenej medijima - vozaci, ne izlazite napolje, mi ne mozemo da ocistimo, ako izadjete na vas rizik izlazite.cekala sam i njemackoj™ 45 minuta a odmah pored Stuttagarta i to u sred dana i to u junu mesecu. Verovatno se Italija ne racuna kao relevantan primer za Srbiju Divim se do koje mere Srbi mogu sebe da kritikuju i da zamishljaju neko idealno drustvo koje ce biti idealno ali po njihovoj meri, onako kako su oni zamislili :isuse: Ok, go for it! bas je lepo kad covek vidi tako lepe planove i predloge na ekranu osim sto je neko prepravio naslov koji je prvobitno glasio Alisa u Zemlji Cudau Srbija - kako JA hocu da bude!
Alisa, da vas upoznam: Ironijo ovo je Alisa. Alisa ovo je ironija. (prslucici vs panduri koji su tu samo kad je dovoljno lepo vreme za fundrasing novim zakonom, kapiras?)da, putna infrastruktura u luxu i svabiji je zaista komparativna sa srpskom. i policija. i sve :isuse:
Link to comment

@Modestyeto prave osobe da nesto pitam :) pominje se mogucnost da se ovde vozaci sami dogovore kada su mali sudari u pitanju, popune odgovarajuci obrazas i to je dovoljno za osiguravajuca drustva (prosto je suludo koliko ovde ima zastoja zbog nekog blagog cukanja kada recimo naprsne branik a 2 automobila stoje recimo u kralja milana i ceka se saobracajna koje naravno nema brzo. dakle, kako je to regulisano kod tebe i ostatku europe? postoji li neko zakonsko pravilo tj. da li se ostavlja mogucnost vozacima da sami razrese spor bez dolaska saobracajne (mislim na lake sudare po gradovima)?

Edited by Pontijak
Link to comment
Alisa, da vas upoznam: Ironijo ovo je Alisa. Alisa ovo je ironija. (prslucici vs panduri koji su tu samo kad je dovoljno lepo vreme za fundrasing novim zakonom, kapiras?)da, putna infrastruktura u luxu i svabiji je zaista komparativna sa srpskom. i policija. i sve :isuse:
nije za uporedjivanje - kod vas je boljei svi panduri na svetu vis evole da rade napolju kad je lepo vreme to je tako i kod nasisto-takodje ne volU da izlaze kad je napolju sneg a iz iskustva znam da nemacki panduri ne volU da izlaze ni kad je mnogo vruceljubi te tvoja Alisa :wub:
Link to comment
@Modestyeto prave osobe da nesto pitam :) pominje se mogucnost da se ovde vozaci sami dogovore kada su mali sudari u pitanju, popune odgovarajuci obrazas i to je dovoljno za osiguravajuca drustva (prosto je suludo koliko ovde ima zastoja zbog nekog blagog cukanja kada recimo naprsne branik a 2 automobila stoje recimo u kralja milana i ceka se saobracajna koje naravno nema brzo. dakle, kako je to regulisano kod tebe i ostatku europe? postoji li neko zakonsko pravilo tj. da li se ostavlja mogucnost vozacima da sami razrese spor bez dolaska saobracajne (mislim na lake sudare po gradovima)?
naravno da postoji i u najvecem broju slucajeva to se tako desava osim:ako je pala i kap krvi/neko se posle sudara ne oseca dobroako je ostecena drzavna imovina (ograda autoputa, bandera,...)u Nemackoj na primer ako su kola pod lizingom (zapravo, dobro je zvati policiju ako su kola pod lizingom bilo gde ako neki od ucesnika sudara ne razume pitanja i ne moze da popuni formular na jeziku koji razumeju svi ucesnici sudara Edited by msmodesty
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...