Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nove tablice i nalepnica/stiker...uz to vjerovatno i potvrda o vlasnistvu kao novi dokument i potvrda o registraciji koja ce mijenjati saobracajnu..

Edited by beeva
Link to comment

Uze mi rec iz usta...koliko sam proguglao na brzinu - od daljnjeg. Dakle u odredjenom momentu sledece godine ili nekoj od narednih, cak i bez okvirnih termina. Ne kapiram samo to Alvirovicevo proseravanje, kao ekskluziva a kljucne informacije nema (osim ako nije rekao u emisiji onda se izvinjavam posto nisam gledao).

Edited by ducca
Link to comment

prvo prateci pravilnici treba da se donesu a i za to ce trebati vremena....onda ce vjerovatno u roku od godinu dvije svi dokumenti da se zamijene...sad, koliko ce tih tablica stancati, mozda ce ih svima davati prilikom produzenja registracije, mozda samo pri isteku stare saobracajne ili promjene vlasnistva nad autom...

Edited by beeva
Link to comment
Jbt, kazna za pešaka koji koristi mobilni dok prelazi ulicu - 3000 din :lol:
al moze ako ima hand free ili da ima sluske od mp3ja samo na jednom uhu :isuse: poznato je da mobilni angazuje oba uva :lol:
Link to comment

Možda uvedu i obavezu za žene da ulicu moraju da prelaze u burkama, da ne bi sisama, nogama i dupetima dekoncentrisale učesnike u saobraćaju. "Gospođo, na raskrsnici vam se nazirao obris sise. 4000 din."

Link to comment

btw, konacno su uveli kaznu za debile koji ulete u raskrsnicu (na zeleno) bez procene da li ce proci ili ostati u njoj. 5000 soma je kazna, jos da vazi i za vozace gsp-a koji redovno prave haos kod doma omladine.

Link to comment
btw, konacno su uveli kaznu za debile koji ulete u raskrsnicu (na zeleno) bez procene da li ce proci ili ostati u njoj. 5000 soma je kazna, jos da vazi i za vozace gsp-a koji redovno prave haos kod doma omladine.
To je bilo kažnjivo i do sada, ali niko živi to nije primenjivao. Posebno u Beogradu gde uz to pravilo mogu slobodno da zabrane kompletan saobraćaj.
Link to comment
To je bilo kažnjivo i do sada, ali niko živi to nije primenjivao. Posebno u Beogradu gde uz to pravilo mogu slobodno da zabrane kompletan saobraćaj.
jbt, koja tuga. to i parkiranje u desnoj traci su dovoljna za pakao :( posto najavljuju postavljanje jos kamera i to bas na raskrsnicama, zivo me zanima da li ce stizati foto cestitke za te prekrsaje.edit: levo --> desno :isuse: Edited by holden kolfild
Link to comment

A kako to da procenim? Ako je zeleno, u raskrsnici ispred mene može biti koliko, tri vozila? Ne znam za BG, ali u NS imam jedno skretanje levo u velikoj raskrsnici i kad se upali crveno pali se uslovno zeleno taman da prođu dva tri vozila koja eventualno ostanu.

Link to comment

Za jebena sva 4 u desnoj traci treba dozvolu oduzimati. Sta mene boli kurac sto si ti izleteo da kupis pogacice ili kafu, najobicnija bahatost i nepostovanje ostalih ucesnika u saobracaju! Napravi se jebeno usko grlo i sranje u sekundi. A nisam primetio da je to kaznjivo po novom zakonu, bar ne da je neko to izdvojio kao novinu...

Link to comment
Za jebena sva 4 u desnoj traci treba dozvolu oduzimati. Sta mene boli kurac sto si ti izleteo da kupis pogacice ili kafu, najobicnija bahatost i nepostovanje ostalih ucesnika u saobracaju! Napravi se jebeno usko grlo i sranje u sekundi. A nisam primetio da je to kaznjivo po novom zakonu, bar ne da je neko to izdvojio kao novinu...
Pa da, ali to je dvosekli mač; da je država odnosno grad rešio na neki način problem parkiranja, onda niko ne bi ni morao da izbacuje 4 migavca, nego bi parkirao sa strane na to predviđeno mesto. Sa druge strane, dokle god postoji ona klauzula da parkiranje nije parkiranje ako traje duže od tri minute (nego zaustavljanje), ovakve stvari su neizbežne. Ja bih dozvolio u svakom slučaju, ali ako se prekorači to neko propisano vreme, onda strogo kažnjavati - pauk odmah, pa neka plaća troškove odvlačenja. Ali grad prosto mora na neki način da reši neke od takvih tipičnih problema, makar za dostavna vozila i slične probleme.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...