Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Jedan primer iz zivota, danas oko 13h.Mecka ML iz Starine Novaka ide uzbrdo ka Bulevaru i flagrantno krsi propis, skrecuci ulevo i blokirajuci ekipu koja prelazi Bulevar i ide iz Beogradske pravo u Starine Novaka. Na kraju ga pustaju da prodje u Bulevar. Iza zatamnjenog stakla provaljujem da vozac ML-a sve to vreme razgovara mobilnim.Naravno pandura ni od korova, a kako se lik poneo, svakome ko se tu zatekao bilo je jasno da ima jednu ili dve legitimacije™ u dzepu.edit: steta, bilo bi zanimljivo uzivo proveriti kako se kotiraju novi Zakon i drzava u suceljavanju sa vlasnikom legitimacije™.
Један пример из Немачке: човек у Мерцедесу вози и прича мобилним. Полиција изилази на брдо, вади Маљутку и испаљује. Маљутка прати инфрацрвени потпис који оставља мобилни у Мерцедесу и погађа га не толико јаким, колико прецизним ударцем. Аутобан, наравно, не трпи никакву штету (Швабо је то), полиција наставља да на даљину контролише саобраћај, а комуналне службе уклањају остатке возила и власника му.
Link to comment
Један пример из Немачке: човек у Мерцедесу вози и прича мобилним. Полиција изилази на брдо, вади Маљутку и испаљује. Маљутка прати инфрацрвени потпис који оставља мобилни у Мерцедесу и погађа га не толико јаким, колико прецизним ударцем. Аутобан, наравно, не трпи никакву штету (Швабо је то), полиција наставља да на даљину контролише саобраћај, а комуналне службе уклањају остатке возила и власника му.
:lolol: vratija se larko!
Link to comment
Један пример из Немачке: човек у Мерцедесу вози и прича мобилним. Полиција изилази на брдо, вади Маљутку и испаљује. Маљутка прати инфрацрвени потпис који оставља мобилни у Мерцедесу и погађа га не толико јаким, колико прецизним ударцем. Аутобан, наравно, не трпи никакву штету (Швабо је то), полиција наставља да на даљину контролише саобраћај, а комуналне службе уклањају остатке возила и власника му.
Prica kao prica nije losa, ali wtf?
Link to comment
pa, sto se beograda tice tu ce biti i plus i minus efekata. ja svoj nacin voznje nisam promenio zato sto u saobracaju kao sto je beogradski ne moze da se vozi defanzivno - kao sto rekoh kocenje na zuto u sred raskrnice je pogubnije nego gas u toj situaciji, nema boga da me neko uveri u suprotno. slazem se da GSB i ostali vidovi javnog prevoza treba da budu povlasceni jer je to svuda slucaj, ali dok se ne nadje nacin da se smanji broj vozila na ulicama i rasterete ostale trake za obicne vozace, taj osnov ne priznajem. to je sistemski problem koji ZoS nece resiti i duze zadrzavanje vozila po centru znaci i vece zagadjenje. da se razumemo, nisam nikakav divljak, uvek stajem na prelazu i to par metara pre istog uz najmekse kocenje koje umem da ne bi plasio ljude, sve prekrsaje koje radim, radim iz nuzde i zato sto nemam drugo resenje - i sve sto radim, radim tako da ne ugrozavam druge, prosto ne zelim da radim drugima ono sto bi mene nerviralo. to ce tako i ostati - placao, ne placao - prosto beograd je saobracajna katastrofa ne samo zbog vozaca nego i zbog svega ostalog sto cini saobracaj. kao sto rekoh, mislim da ce za par meseci stvar biti vracena na prethodno stanje svuda gde se kaznjavanje oslanja na ljudski faktor, pandura na ulici. tamo gde se bude snimalo, to tek treba da vidimo kako ce to da sljaka logisticki - naplata, sud itd.
potpis. osim ovog za mekano kočenje. to ne radim, nisam toliko mator :lol:
Link to comment
odavno mi se nije desilo da imam takvu neprijatnost zbog tudjeg posta: pobogu Vasilij, sta ti je trebalo ovo kurcenje na nivou petnaestogodisnjaka? :unsure: sve sa pominjanjem legitimacija (bia, vlade srbije, vojne obavestajne, udruzenja ribolovaca ili cega vec ne), sve te price o kontinentima, kategorijama voznje, doktorantkinji prava, kuku covece, sta ti je trebalo da pravis budalu od sebe sa ovim postom a budala sasvim sigurno nisi? :o
skroz ste, po meni obojica promašili poentu zajcevog izlaganja. nije se on ni kurčio, a moram da primetim da nije ni napravio budalu od sebe.na žalost, ili na sreću, takođe funkcionišem po sličnom principu, imam višegodišnje iskustvo vožnje na više kontinenata, te poznantstva i kontakte za nedaj Bože. Kao agresivan vozač koji je više nego često na putu, moram da kažem da se ovaj zakon stavlja rame uz rame sa šešeljevim zakonom o informisanju, što je otprilike bila i zajceva primedba, a poređenje je tu za vas koji ste (eventualno) vikend vozači, i ne kapirate šta je čovek hteo reći.Takođe sam mišljenja da je dosadašnji zakon bio dobar, samo što nije imao ko da ga sprovodi. oni kontakti i poznanstva koje imam su služili da se "ispita" šta se dešava kad dođeš u "mašinu" tog zakona, tj šta se dešava kad ideš jednom mesečno kod sudije za prekršaje, ili treba da platiš kaznu pa uložiš žalbu, šta se dešava kad saobraćajcu odbiješ dati vozačku ili da uzmeš duvaljku u ruke, ili eventualno ako poželiš da se svađaš sa saobraćajcem koji te je zaustavio jer si vozio 180, kad prođeš na crveno policajcu na oči i sl.po meni, stari zakon je uz određena poboljšanja koja ne menjaju suštinu (mobilni i sl.) mogao da služi još decenijama, jer je obezbeđivao određeni tas na vagi učinjeno delo - kazna. još je trebalo povećati iznose za učinjene prekršaje i to je to.
Link to comment

jutros sam prosao tri sudara i jednog saobracajnog pandura na putu do posla. ni na jednom mestu gde inace borave, kada nisu ovako otezani uslovi saobracaja, nisu bili...o putarima necu ni da pisem... ali je bitno da su ovi jadnici obukli prsluke i da sad verovatno ulaze u drugi sat cekajuci muriju (i blokirajuci raskrsnice)sjajan Zakon, jos sjajnija primena. ako uvedu termo-prsluke bice najsjajnije

Link to comment
skroz ste, po meni obojica promašili poentu zajcevog izlaganja. nije se on ni kurčio, a moram da primetim da nije ni napravio budalu od sebe.
hvala, ali pusti brate... bar je na forumu poznato da svako prvo ucitava svoje frustracije citajuci tudji uradak, pa onda razmislja o napisanoma "budala" iz prstiju pojedinih je kompliment ;)
Link to comment
na žalost, ili na sreću, takođe funkcionišem po sličnom principu, imam višegodišnje iskustvo vožnje na više kontinenata, te poznantstva i kontakte za nedaj Bože. Kao agresivan vozač koji je više nego često na putu, moram da kažem da se ovaj zakon stavlja rame uz rame sa šešeljevim zakonom o informisanju, što je otprilike bila i zajceva primedba, a poređenje je tu za vas koji ste (eventualno) vikend vozači, i ne kapirate šta je čovek hteo reći.
jel ti poznanstva, legitimacije i kontakti vaze™ i na drugim kontinentima gde si vozio?i nemoj tu pricu o vikend vozacima. Edited by nesha taxista
Obrisan neprimereni deo
Link to comment

Прслук кошта сто динара, сто крвавих динара док народ нема леба да једе. Као и сваки буржуј, имам их два. Одлучио да будем великодушан и да задржим жутозелени, а гренд прајз у виду наранџастоцрвеног добиће победник у дуелу између шампиона либертаријанаца и шампиона анархопанксиндикалиста. Нека игре отпочну!

Link to comment
jel ti poznanstva, legitimacije i kontakti vaze™ i na drugim kontinentima gde si vozio?i zajebi tu pricu o vikend vozacima.
naravno. Edited by nesha taxista
Obrisan neprimereni deo i odgovor na njega.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...