Jump to content
IGNORED

Vaša omiljena radio emisija...


nesha taxista

Recommended Posts

Veče, svađam se sa sestrom što ne gasim radio kasetofon marke Grundig. Unutra je kaseta i slušam Bluz sat, Džez majstorije, Igla naša,ploča vaša, Minimaks je imao još jednu emisiju ali ne znam kako se zvala, mahom sam slušao po danu Studio B, mladu stanicu, a uveče 202. Bilo je lepo, nekako sporo vreme, muzika se slušala pažljivo nekako, širom otvorenih očiju, danas u njoj kao da niko ne uživa, gajtani vise iz ušiju dok kuckaš po tapatalkovima™.
Jeste, bilo je to lepše, kulturnije, romantičnije vreme ... Ali je isto i činjenica da su sad ribe lepše ...
Link to comment
  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nesha taxista

    9

  • gospa buba

    6

  • deepartment

    6

  • stoka

    6

Nisu lepše, samo su oskudnije odevene i obrijane su na strateški važnim mestima.
... i što sve idu u solarijum, vežbaju, idu na fitnes, pa imaju čvrste guze i ostale atribute ... pa manikir, pedikir, pa keksi šminka, pa jebozovni parfemi ...
Link to comment
DI da ne zaboravimo, Brakus jeste možda danas nekome dosadan, ali bio je genijalan i maksimalno avangardan i alternativan dok se pojavljivao u okviru projekta "klipani u pudingu" na B92 ranih devedesetih ...
Pa mislim da niko na ovom svetu ne može da bude zanimljiv baš svakog radnog dana, od tri do pet, jelte.
Link to comment
  • 3 weeks later...
Tup-tup je išao nedeljom od 12-14 jednom nedeljno.Posle je Minimaks prolupao.
Sredinom 1980-ih je išlo na 202-ojci, posle podne. Ali se nije zvalo Tup-Tup.Najbolje emisije su mi bile "ambijentalne", kada se nešto pokvari, pa ploča vrti jedno isto, a onda se čuje škripa vrata, i - pauza. Avetinjski. Onda muzika, pa se čeka na izvinjenje. Koga nekad i ne bude.
Link to comment
Sredinom 1980-ih je išlo na 202-ojci, posle podne. Ali se nije zvalo Tup-Tup.Najbolje emisije su mi bile "ambijentalne", kada se nešto pokvari, pa ploča vrti jedno isto, a onda se čuje škripa vrata, i - pauza. Avetinjski. Onda muzika, pa se čeka na izvinjenje. Koga nekad i ne bude.
"Sutra je petak", naravno, išlo od otprilike pola pet do šest popodne. Svaki dan u nedelji je bio drugi voditelj (beše utorkom je bio Mark0o Marković, jedan dan i Luka Mijatović), taj termin se ranije zvao "Krug dvestadvojkom" i špicom u kojoj se čuo tramvaj. Možda imam još neke tragove na audio kasetama :)
Link to comment
  • 3 weeks later...
je l zna neko gde je nestao citav radio siti?
Taj radio sam slušao do pre mesec ili nešto i nema ga više. Jedini non-stop muzički radio koji je mogao da zameni moje kasete i diskove.Pridružujem se pitanju.
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

gde su i šta rade onaj saša marković i njegov pamuk koji je išao na yu radiju? slušao sam ga do pre deset godina, a onda mi je dosadila ta muzika pa više nisam prato ni njega ni fridoma. samo skoču.

Edited by McCabe
Link to comment

Vreme sporta i razonode vodi Zeljko Stefanovic, bivsi muz Maje Marijane i voditelj narodnjackih emisija po BN i slicnim televizijama. Covek zvuci ok, ali mi je neobicna kombinacija.

Link to comment
  • 1 month later...

Ima jedan radio koji je po kvalitetu prešišao MFM 102.2 (pre 2 godine je ta stanica bila okej).Posle prekida rada City radija, prešao sam na njega i sada me mrz ida se vraćam.MIP Radio, 93,7 MhZ.Zahvaljujući muzičkom uredniku Saši Iliću, to je sada kao City radio (kakav je bio pre prekida), samo s dosta nostalgy tonova.Sveto trojstvo, Bacharach, Hot Chooclate i Barry White mogu se čuti vše puta na dan, ima i blokova, ima i iznenađenja.Vidi se da je neko odnekle preneo blokove iz 1980-ih, često se čuju Juritmiks i Fil Kolins i Liza Stenfild i R. Palmer ..., ali ima i mnogo disko muzike iz 1970-ih.Parni dani su određeni za po "nostalgiju" - utorokom i ečtvrtkom po 2 sata, vikendom po ceo dan.Nema domaće muzike i nema priče osim u nekim slučajevima koji brzo prođu.Komplementaran izbor u odnosu na City radio.Ko ne voli ćeretanje i domaće bendove i ko ne želi da plaši moljce gitarama po izboru V. Džeta, može da odustane od 202-jke, MFM, Studija B (postali su bapski radio), Indeks (previše domaće ljige) i eto, u periodima dok je kasetofon na opravci, MIP radio je tu. :fantom:

Link to comment

Milena Šiškin, najsimpatičnija tremaroškinja na radio talasima.Još je živa i ima šou najmanje jednom nedeljno u radio nokturnu državnog servisa.Skuvate kafu, onu tursku, obujete šlape, namestite štrikeraj, spremtie se za vesti svakog sata (koje kao da čita neka mumija s III programa) - vesti su o barikadama i odbojkašima i Tadiću i Jeremiću - i podsetite se kako je nakad bilo dok su naši bake i deke uz "Argument više" bistrili sranja posle 8. sednice, verujući da sudeluju u istoriji, a zapravo su svi (smo svi) išli u tri lepe, a najbolje su prošli oni koji su stigli do Kanade, Australije, Južne Afrike, Japana ... Posle dva takva noćna programa (koje večito mladi tremaroški glas Milene Šiškin oplemenjuje beogradskim šmekom), kada pređete na radio tipa MIP ili City, osećate se kao da ste iz ... ne, ne mogu, suze mi teku, uništiću tastaturu... ne, ne, ovo ću da preskočim. :( :cry:

Edited by kud_genijalci
Link to comment
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...