Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

ja bi se fokusirao na off topic i off the beaten path

 

ovo normalno su ti već rekli ili ćeš pročitati

 

1. high fashion ludilo

 

aoyama sa naglaskom na kraj oko prada radnje, svašta ima tu od kenzo do comme de garcon ali je ubitačno zabavno

 

b8.jpg

 

 

 

2. street fashion ludilo

 

harajuku, invazija svih vrsta opsesija

 

plus ludačke palačinke svuda

 

1*NMgLivRCfOojbP7XKx_OVg.jpeg

 

3. hrana

 

što više ulične hrane, loptice od hobotnice, razni oblici punjeni azuki pasuljem /slatko-slano/ itd itd

 

izakaye - japanske kafane, jeftino pivo, dobra hrana

 

preporuka - potraži najbliže u kraju, ja ne znam ni ime ni kako da stignem do apsolutnog favorita celog japana u kome sam bio, nema šanse

 

obavezno neki kaitan sushi, ona traka koja se vrti, za 10e po osobi će te se razneti kao nikad u bgd a bolje

 

ovo je super punk izakaya, tatemichiya u super kraju daikanyama

 

13063064_10153617086987643_4387936885578

 

 

 

ovo ti je k-town, i na puno mesta je sličan super vajb

 

23632014_10155122937987643_1031901399662

 

obavezno na roppongiju u gonpachi u kome je snimljena legendarna scena tuče ume turman i one druge ribe u kill bill, dvesta posto turističko mesto ali slikaćeš se i pravićeš zazubice. skupo ali podnošljivo, bukvy tokijska skadarlija ali zabole te....

 

 

4. generalno

 

obrati pažnju na život oko sebe, naročito posle kraja radnog vremena

 

13055777_10153617082872643_2692620918333

 

 

5. super hoods

 

daikanyama

aoyama

shimokitazawa

 

6. art muzeji

 

ovde se ne treba previše cimati ali treba dovoljno koliko ti prija

 

ići u mori modern art na roppongiju

 

ne toliko zbog arta /tu ima svašta i dobro i loše/ nego zato što ulaz obezbeđuje da se popneš na vrh bolesno visokog roppongi towers odakle se vidi ceo tokyo

 

a u prizemlju ima joel rebuchon pekara sa 1 michelin zvezdicom, kroasan sa jagodama i vanila kremom vredi milion dolara

 

da ne plaćaš slične atrakcije gledanja na tokio sa 60. sprata svuda

 

dobar je tokyo metropolitan ali treba pratiti gostujeće postavke, ja kad sam poslednji put bio bio je julian opie sa svojom japanskom kolekcijom. takođe odličan museum shop haha... volim i tokyo opera city art gallery, pogledaj da li te radi nešto

https://www.operacity.jp/en/ag/

 

7. shopping

 

obavezno naći

sou sou radnju na aoyami, kyoto brand par excellance

https://matcha-jp.com/en/11036

 

svaki uniqlo, pogotovo ako živiš negde gde ga nema

najbolji je na ginzi ima 10 spratova

uz shopping /preporuka, breathable underwear iz air serije, džabica/ obavezno kafa na vrhu zgrade

_w850.jpg

 

 

pišem još kad stignem, ima svašta

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

Da, da gonpachi je skroz kul + im ni hrana nije bila ni malo loša.

 

Ako ti nije na spisku dodaj Golden Gai. Idealno bi bilo da imaš nekog native speakera jer u nekim od tih barova (a svi su ultra mali) se govori samo japanski.

 

Ja kada sam bio jpass je bio mnogo jeftiniji+je uz njega išla i neka vrsta metro Passa.

 

Za Kjoto uzmi više dana ako ikako možeš. Arašijama je super ako voliš životinje tj pretežno majmune. Inari hram u Kjotou je super ali planiraj vreme da se popneš i spustiš pre mraka.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, dragance said:

Ima li negde gde PPP nije bio?

 

Mozda par nekih lokacija...

  • Haha 1
Link to comment

dalje

 

8. najbolji pogled 

 

tokyo metropolitan building

 

iliti gradska skupština tokija

 

džabe ufur, obavezno

 

sa neke visine od otprilike 200m se vidi u radijusu od 100km po lepom danu

 

kažu i planina fiji, ne znam, bio sam noću - ima dan u nedelji kad je otvoreno uveče, proveri

 

meni je dovoljno što sam video sobu u hotelu hyatt gde je snimljen lost in translation

 

9. sex shopping

 

pop life na akihabari, 7 spratova erotskog ludila svih fela

 

Ms-Sex-Shop-Cosplay-1024x768.jpg

 

sa naglaskom na tome da su svi normalni ko da su ušli da kupe burek i jogurt

 

barem bilo, uhvatio sam da nije baš skroz relaks kao što je bilo

 

sex toys za devojčice najbolji u cijeli svijet, obrati pažnju na brend iroha by tenga

 

https://iroha-tenga.com/en/

 

10. parkovi

 

nedeljom yoyogi, punkeri, rokabili i preskakanje konopca

 

13062923_10153617089752643_7611046124041

 

zen park za nedaj bože kad već nismo u kyoto onda shinjuku gyoen

 

11. najbolji javni prostor muzejskog tipa

 

tokyo miraikan

 

muzej nauke i inovacije

 

japan u fullu i više od toga, totalni overdrive

 

na veštačkom ostrvu odaiba, već sam prilaz monorailom bez vozača otkriva šta vaš čeka

 

tamo istorija sve japanske robotike i inžinjeringa koja je pomerila svet iz ose

 

nije striktno muška zabava, iznenadićeš se, neprejebiv trip

 

jw-5d148292335551.91025674.jpeg

 

 

ostao sam dužan slike iz te izakaye 2 stanice ispod shibuje, ebisu ali nema šanse da se setim imena

 

jedino ako neko zna japanski

 

13041342_10153617089127643_1944582371235

 

13055948_10153617089172643_4524790514865

 

12998349_10153617088997643_7574877059712

 

 

btw za prvi put se ne bi pomerao iz tokija, 2 manja dnevna izleta /nikko, fuji, možda buda u kamakuri/

 

i veliki blejažžžž po gradu

 

biće ti divno, ne mogu da ti zavidim jer se japanu raduje a ne zavidi ali videćeš, nećeš verovati

  • +1 2
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

Mislim da cete lako naci sta su znamenitosti za obilazenje @Ros i @Leia ali meni je mnogo fascinantnije bio sam svakodnevni Japan. Imajte na umu da su japanci jako diskretni, cak i ako radite nesto lose, niko vam nece reci, samo ce vas izbegavati, tako da obratite paznju na okruzenje i probajte da se ponasate u skladu sa njim.

 

Ako uspete da uhvatite, obavezno idite po onim njihovim mini restoranima i mini barovima gde moze maks 5-6 ljudi da stane. Mi smo isli u Golden Gai u Shinjuku ali mislim da ih ima svuda po Tokiju. Tu vam je uvece najbolja sansa da nadjete Japanca koji je pricljiv. Osacujete ko vec pije sake, sednete pored i uz casicu krene prica na tarzanskom engleskom :D 

people-dining-small-traditional-japanese

 

?format=1500w

 

Sto se tice hrane, sve je naravno savrseno sto bi rekao Jojogi ali meni su u secanju ostali pirincani trouglasti sendvici iz 7eleven i kobe beef iz restorana (ovo drugo je malo teze naci). Od bezalkoholnog pica matcha. Sake je super a dobro im je i pivo. Vodite racuna da pola sokica iz automata na ulicama su sa alkoholom.

onigiri+(7).JPG

 

kobe-beef-sen.jpg

 

Japanci i Japanke koji rade se svi maltene isto oblace, zato su tinejdzeri ko da su izasli iz nekog animea. Idite negde gde se oni okupljaju, tipa Harajuku, cisto da vidite uzivo. Tu obicno i imate prodavnice gde mozete kupiti te sulude odevne kombinacije ako vam srce zeli. 

harajuku.jpg

 

221215-harajuku-shopping-guide-tokyo-got

 

Ima dosta i kafica koji imaju flafi zivotinje raznih vrsta koje mozete da mazite. 

IMG_6907.JPG

 

Ako zelite da osetite njihovo ludilo za igricama/anime/manga/j-pop idite u Akihabaru i banjavajte po prodavnicama koje imaju nekoliko spratova vezanih za te teme.

akihabara_lights_tokyo-fa3cbf4bacab.jpg?

 

Tu cete naci i maid cafe ako zelite da iskusite i to cudo.

maxresdefault.jpg

 

Imate i tzv. host cafe, koji su specijalizovani za dame, gde vas japanski djentlmen zabavlja, mada mislim da sam to video u Shibuji. Pazite, znaju da budu poskupi, kazu da se ti momci dave u parama koje izvlace damama.

pixta_70317260_M-1.jpg

 

Na kraju, ako mozete da nadjete, chilloutujte u zen basti nekog budistickog hrama. 

Shinjuku-Gyoen-National-Garden-Tokyo-Jap

 

Za kraj, nesto sasvim blesavo, sto imate i u Tokiju i Kjotu: voznja mario kartovima gde ste obuceni kao junaci iz arkada. Kosta malo vise (ako se secam 100-200 evra) ali vredi.

image.jpg

 

 

U svakom slucaju, sta god da radite, gde god da idete, uzivacete :wub:

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

srbija do tokija. dokazano. 
danas nosim neku majicu sa svetim grbom, БГ и ЦЗ

 

prvo kod Meiji hrama pridje mi jedan par “lijepa majica” :)

 

kasnije, u Nakano Broadway mi prilaze dva tipa, naši iz CH, “najbolji klub na svetu”. 
jeste brte, kaj da ti velim :D

 

sve je ok, drugari. kad se vrnem, izvestavam u detalj :)

@Elenikoima sneak preview na fejsu 

 

  • +1 1
  • Wub 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...