Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

Ja sam njih slušao ujutro u kolima dok idem na šljaku, dok jednog lepog jutra nisam slučajno pritisnuo dugme za Radio S, umesto za B92, i pustio Nacionalno razgibavanje. Od tada se nisam više vraćao na Goricu i Dragana, a tako će biti i ubuduće.

Link to comment
Ja sam njih slušao ujutro u kolima dok idem na šljaku, dok jednog lepog jutra nisam slučajno pritisnuo dugme za Radio S, umesto za B92, i pustio Nacionalno razgibavanje. Od tada se nisam više vraćao na Goricu i Dragana, a tako će biti i ubuduće.
ja sam ih slushala skoro uvek ujutro, volim kad su ljudi sabajle dobre volje, ponekad chak i sama uspevam u tome :Puvek su mi bili zabavni, chak i onda kad su pocheli da se... selektivno zabavljaju, u zavisnosti od etra u koji se emituje veliki brat. manijake sam prestala odavno da slusham, previshe opskurnih stanica, previshe narodnjaka...ne znam za njih, al da mene neko u ovom zivotu reklamira kao dobitnika oskara popularnosti, umrela bi od sramote nachisto ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment
zorglub wrote:Važi.
Ako mislis suprotno onda ne vazi.pavlle,lepo je to kad postavis informaciju koja ilustruje tvoj stav, ali pitanje je u kojoj meri je neki medij informativan i da li to opredeljuje njegovu vrednost i slusanost (jer je ovde radio u pitanju).radio u srbiji bar jednom u 7 dana slusa 88% populacije izmedju 10 i 70 godina, radio se u srbiji dnevno u proseku slusa, bez malo, 3 sata, radio je do popodnevnih casova praceniji medij od televizije, na radiju se ubedljivo najvise slusaju muzicki programi (vesti beleze konstantan pad), van beograda u manjim mestima ljudi se visestruko lakse identifikuju sa lokalnim (regionalnim pa tek onda i nacionalnim) radijom nego lokalnom/regionalnom televizijom etc. etc.i to sve u srbiji. na zapadu su mogucnosti visestruko vece.vrednost radijskog trzista u odnosu na televizijsko u srbiji je oko 12,5 puta manje (bez komercijalnih servisa), ali ostavlja sasvim dovoljno prostora za isplativ rad.na kraju, svako ko profesionalno prati medije moze da proceni pa i da zna egzaktnije podatke koji realno pokazuju da bi radio b92 sam mogao da opstane na trzistu (pod uslovima iz novembra 2009.) da mu za vratom nije omca televizije b92.toliko o kostanju radio programa i njegovoj isplativosti. Edited by Bane5
Link to comment
ne znam za njih, al da mene neko u ovom zivotu reklamira kao dobitnika oskara popularnosti, umrela bi od sramote nachisto ^_^
i ja isto. Mada bih volela da znam koje to sume nudi RTS i kakve spektakularne uslove za rad?
Link to comment
i ja isto. Mada bih volela da znam koje to sume nudi RTS i kakve spektakularne uslove za rad?
pa to je i tako nedostupno nama smrtnicima. za ono dvoje sto su pretrchali sa rts na pink su se pominjale cifre skandalozne za ovaj majmunarnik koji ce ih finansirati. a za ove bog zna tek :unsure:tim gore sto se cela pricha finansira od dobrovoljnih priloga elektrodistribuciji :(
Link to comment
i ja isto. Mada bih volela da znam koje to sume nudi RTS i kakve spektakularne uslove za rad?
Dobar drzavni posao, ugovor na 2-3-4 godine, redovna uplata doprinosa, ugovor o podeli dobiti od reklama, manji porez za glodura... ko zna sta moze sve RTS da ponudi... A posto ce imati svoju producentsku kucu koja pravi emisije i prodaje ih, RTS je prvi kupac, mozda neku emisiju otkupi Fox ili cak B92.
Link to comment

Kao sto rekoh radio ljudima u Srbiji pretezno sluzi za slusanje muzike i sviranje u pozadini. Nema neki uticaj sto se vesti i zivotnih odluka tice pa mu tako i pada primamljivost za reklamiranje na istom odakle i dolazi dobar deo "isplativosti" Najbolji primer za to je da saznas koliko kosta reklama na Radiju B92, Radio S i BGD 1 i uporedsi sa TV B92, Pinkom i RTS 1 pa da iz toga zakljucis koliko ja radio relevantan. Mozda si me pogresno razumeo jer ne tvrdim ja da je poslovanje na radiju siguran bankrot i bacanje para u bunar ali kada se uporedi ulozen novac i trud sa onime sto se dobija radio je tu na zadnjem mestu sto se medija tice. A u kontekstu ove price to znaci da nove zvezde Radio Beograda nisu dobijale bog zna kakvu platu na b92 a na RTS presle iz hira vec jednostavno zele da unovce to malo slave koje su stekli na tom ne bas zahvalnom mediju. Na kraju krajeva odavno su slusaoci B92 primetili da su se njih dvoje ofucali i da se ponavljaju pa nije zgoreg prebaciti se na BGD 1 koji verovatno ima potpuno drugu publiku koja ce ih sada slusati po prvi ili drugi put.

Link to comment
Kao sto rekoh radio ljudima u Srbiji pretezno sluzi za slusanje muzike i sviranje u pozadini. Nema neki uticaj sto se vesti i zivotnih odluka tice pa mu tako i pada primamljivost za reklamiranje na istom odakle i dolazi dobar deo "isplativosti" Najbolji primer za to je da saznas koliko kosta reklama na Radiju B92, Radio S i BGD 1 i uporedsi sa TV B92, Pinkom i RTS 1 pa da iz toga zakljucis koliko ja radio relevantan.
pavlle,ovo je apsolutno netacno, po toj logici B92 Info kanal bi se ubijao od para od reklama. na tvoju zalost, upravo obrnuto, najgledaniji TV programi su domace serije izrazito zabavnog karaktera, grandova veselja i rijaliti programi te prenosi srpske fudbalske reprezentacije. nigde ni i od informacija u opstem smislu.potpuni je ekvivalent sa radijom kao medijem, najisplativiji su sadrzaji zabavnog i muzickog karaktera i to sa malo, odmerenog (i najcesce sracunatog) govora i pojedini talk-show programi ili kontakt programi. sto se tice zivotnih odluka, nijedan elektronski medij danas nema sustinskog uticaja na to jer je drustvena odgovornost medija visestruko manja od njihove potrebe da zarade novac po svaku cenu.
Mozda si me pogresno razumeo jer ne tvrdim ja da je poslovanje na radiju siguran bankrot i bacanje para u bunar ali kada se uporedi ulozen novac i trud sa onime sto se dobija radio je tu na zadnjem mestu sto se medija tice.
pavlle, ovo je vec proizvoljna interpretacija, radio kao medij zaradjuje manje na trzistu, ali je produkcija radijskog programa takodje visestruko jeftinija i sa manjem brojem zaposlenih i sa tehnickom opremljenoscu koja je manje zahtevna i manje skupa od televizijske. danas, najslusanije radio stanice u srbiji (na nacionalnom nivou) zaradjuju vise para od nekih televizijskih stanica sa regionalnim dozvolama, a siguran sam i bar od jedne komercijalne nacionalne tv kuce. najpre iz razloga sto je dobit koncetrisana u rukama najslusanijih i najgledanijih, ali opet zanimljivo za poredjenje. Edited by Bane5
Link to comment
Da, i koliko takvih radio stanica ima?
Usudio bih se reci da komercijalno isplativih radio stanica ima dosta vise nego komercijalno isplativih televizija u Srbiji. Edited by Bane5
Link to comment

Koliko je medijski isplativo ljudima koji rade tamo se najbolje vidi po tome sto su Gorica i Dragan ne najvece vec uz Brakusa i jedine radio zvezde u Srbiji. Mediji i te kako uticu na misljenje svuda a pogotovu u Srbiji. Najbolje se meri odnos snaga ako bi zamislio okrsaj dva kandidata na nekom regionalnom nivou a da se jedan reklamira samo na radiju a drugi samo na TVu. Jednostavno radio pocinje da biva prevazidjen medij jer ako se nekad moglo vaditi na pricu da se radio moze emitovati jeftino i iz sopstvenog podruma to danas sa koliko toliko uredjenim zakonima nije moguce a ako pricamo o pristupacnosti danas imamo internet gde jedan dobro uredjen portal okuplja vise ljudi i slusaoca nego li vecina radio stanica jer izmedju ostalog nema geografsko ogranicenje.I zaboravljas koliko je lako zaraditi pare od TV stanice. Seti se samo Nedje i Tv Palme, SOSa i ostalih tv stanica koje se emituju iz pomocnih prostorija a uzimaju ogromne pare preko telefona i raznih SMS kvizova. Ako ni zbog cega drugoga onda bar zbog toga bih radije posedovao regionalnu TV stanicu nego li regionalni radio.

Link to comment

jebem mu sunce pavllle, ti, čija iskustva očito ne idu dalje od slušanja radija, podučavaš nekoga ko je očito duboko u toj priči? ne čini li ti se to malo besmislenim?

Link to comment

Ne znam da li je Bane duboko u toj prici ali ako jeste onda moze biti da je manje objektivan zbog toga.Ono sto ja govorim je da je radio je najmanje uticajan i najmanje isplativ medij kada se pogledaju oni koji su direktno zaposleni tamo (spikeri, voditelji itd.) i da shodno tome i nema neke velike konkurencije kao sto ima npr na TVu ili u stampanim medijima pa je sasvim normalno da su prihvatili najbolju ponudu koju su mogli da dobiju jer znaju i sami da nema nikoga ko bi tu mogao da parira dok kod TV kuca taj monopol nije bas toliko izrazen.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...