Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

djed jovo je i danas potpuno zaslepljen ideologijom. njemu uopste nije problem da prizna da su stradali nevini ljud i ne vidi nista lose u tome zasto sto on zaista misli da je radio ispravnu stvar. takvi ljudi su najopasniji.
Ma sitničariš. Šta je 5000 ljudi, kad su viši interesi u pitanju. Koja je to stoka.
Moju knjigu ni Tolstoj ne bi napisao.
&
Crna Gora nasleđe Rimskog carstva.
:isuse: :isuse: :isuse: Edited by duma
Link to comment
Ma sitničariš. Šta je 5000 ljudi, kad su viši interesi u pitanju. Koja je to stoka. & :isuse: :isuse: :isuse:
sto si ubacio ovo citate kao da sam ja to rekao?
Link to comment
Saznadoh da sam potomak rimskog carstva... Zbogom žohari.
Истина је да су Црногорци потомци ратоборних Илира у релативно-већинском смислу. То их ваљда чини и делом историје Римског царства, али то је само генетски, не и социо-културолошки.
Link to comment

Nisam gledao, jer sam znao sta ce biti. Jugoslav "odlicno" pripremljen ce pitati Jovu razne stvari, a deda ce ga razbiti ko dete zvecku. Nije mi jasan motiv da se zove takav zlikovac u emisiju, pa jos da mu se da da opravdava zlocine. Nego, mogao je Juga da ukljuci specijalnog tuzioca sa pitanjem "da li cete podici optuznicu za Nago ostrvo™?", s obzirom sta je sve drug Jova pricao. To bi bilo u skladu sa njegovom koncepcijom od prosle nedelje.

Link to comment

U stvari, svaki pripremljeniji i vispreniji gost razbije koncepciju te emisije. Kad je Jovo posle rata mogao da likvidira mnogobrojnu zaostalu bandutm, locira đenerala, i organizuje prevaspitavanje na jadranskom Tahitiju, koje su bile kod njega Ćosićeve šanse ?Ali, mene drugo nešto muči u vezo sa Golim Otokom. Koji bi diktator, komunistički ili bilo koji drugi u takvoj situaciji, kad ti je neprijatelj u ogromnom broju na granici, shvativši da u Generalštabu i sopstvenoj partiji ima ljude na strani protivnika, ostavio iste u životu, prognane ? To je bilo prilično mudro rešenje Pitanje broj dva : KPjot tog vremena bila je prilično spartanska organizacija. Članovi su vrlo stoički primali njen sud, čak i kad su mislili da su u pravu i ulaskom u nju su rado prihvatali pravila igre, tim pre što su samo malo ranije i oni sudelovali u raznim pročišćenjima.Traća misao mi je šta bi bilo da su IBovci nadjačali, i da su sovjetske trupe uvezle pravi komunizam 48 ? Kakva bi bila sudbina Jovina i ostalih, na pravojtm strani?Toliko toga smo čitali o Golom otoku, samo, možda bi to trebalo posmatrati u kontext vremena

Edited by kapetanm
Link to comment
Nisam gledao, jer sam znao sta ce biti. Jugoslav "odlicno" pripremljen ce pitati Jovu razne stvari, a deda ce ga razbiti ko dete zvecku. Nije mi jasan motiv da se zove takav zlikovac u emisiju, pa jos da mu se da da opravdava zlocine. Nego, mogao je Juga da ukljuci specijalnog tuzioca sa pitanjem "da li cete podici optuznicu za Nago ostrvo™?", s obzirom sta je sve drug Jova pricao. To bi bilo u skladu sa njegovom koncepcijom od prosle nedelje.
Đedo je do poslednjeg daha ostao dosledan svojoj ideologiji i vremenu, čak i priča o tome u prezentu, a ne u pluskvamperfektu. Isto se ponašaju i njegovi vršnjaci četnici u emigraciji. Ne zna čovek da li zbog toga da im ispraši matoro dupe ili da im čestita. Jovo piči 10. deceniju i "tresu mu se gaće" od Vukčevića i posilnog mu Vekarića. On na njih gleda k'o sa Empajer stejt bildinga. Tek bi ih tad začikivao. Edited by halloween
Link to comment

Po meni je pogrešno kod ovog "govna crvljivog" kriviti ideologiju za njegovo ponašanje....To je samo leglo na jedan ljudski otpad, na ništariju, šljam itd...I sad je on od imteresa za ovo društvo ma nemoj... ako i sam kaže da neće ništa da kaže samo se doliva so na ranu onim mučenicima...

Link to comment
Traća misao mi je šta bi bilo da su IBovci nadjačali, i da su sovjetske trupe uvezle pravi komunizam 48 ? Kakva bi bila sudbina Jovina i ostalih, na pravojtm strani?Toliko toga smo čitali o Golom otoku, samo, možda bi to trebalo posmatrati u kontext vremena
I meni je to sve vreme bilo u glavi: da je Stambolic imao jednog Kapicica(tj. da je imao Titova cojones) mi bi se danas zalili na krizu u Evropskoj Uniji i Grcku koja pljacka nase fondove.A sto se tice Kapicica, ako zaista zelite da ga kaznite, treba mu prvo oduzeti orden narodnog heroja da ne bi sanjao o Aleji velikana. Ostalo ga ne bi ni dotaklo. Jugoslav je sve vreme insistirao na tome da JK obozava da polemise o srpskoj okupaciji Crne Gore, ali mu na pamet ne pada da se preseli tamo. Ja bih ga pre pitao kolika je njegova uloga u drustvenoj promociji jednog Dragana Kapicica...kao sto bih licno voleo da znam i kako je u svoje vreme Zarko Zecevic dobio sansu od toliko drugih. To su prava pitanja za terazijske Crnogorce.
Link to comment
Traća misao mi je šta bi bilo da su IBovci nadjačali, i da su sovjetske trupe uvezle pravi komunizam 48 ? Kakva bi bila sudbina Jovina i ostalih, na pravojtm strani?Toliko toga smo čitali o Golom otoku, samo, možda bi to trebalo posmatrati u kontext vremena
I meni je to sve vreme bilo u glavi: da je Stambolic imao jednog Kapicica(tj. da je imao Titova cojones) mi bi se danas zalili na krizu u Evropskoj Uniji i Grcku koja pljacka nase fondove.
Ма немојте? Зашто се онда зауставити на томе? Да су се англо-американци искрцали на Балкан, а не у Италију, па да је Дража победио, па да се краљ вратио, па бре, ми бисмо основали ЕУ и НАТО. Зар не?А гледајте и овако: можда бисте били део ЕУ 1991, а не 2021. да је Југославија била део источног блока? И не би било крвавог распада и психо-социјално-економске трауме која ће да траје 30 година (ево већ 20 траје).Нећу да помињем да је било исправно бити део источног блока, јер са тиме се ионако не слажете.
Link to comment
Нећу да помињем да је било исправно бити део источног блока, јер са тиме се ионако не слажете.
Naravno, čekanje u kilometarskom redu za toalet papir je nešto što samo može koristiti pojedincu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...