Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

Čuvena Ljubica Gojgić koja pre par dana, mrtva ladna, pita Homena dal bi ministarstvo moglo uredbom da prekine rok zastarelosti u krivičnim predmetima :isuse: Mislim, ona kao izveštava iz Haga i prati krivične postupke pa bi trebalo da barem na elementarnom nivou poznaje materiju. Sa velikom rezervom uzimati sve o čemu ovakvi novinari izveštavaju jer oni nesretni, verovatno nemaju ni blagu predstavu čemu prisustvuju a da ne pričam o nemogućnosti da izdvoje ono najbitnije i prezentuju nam u izveštaju.Jugoslav je za nijansu bolji novinar i ume ponakada da ubode tamo gde treba ali ona nesretnica što je prošle godine vodila poligraf sa njim pa otišla na RTS (ne mogu se setiti imena da me ubiješ) je još jedan primer novinara "palog s neba" koji u 99% slučajeva nema blagu predstavu o temi o kojoj razgovara. Njen odlazak je svakako dobitak za B92.Brankica je tu negde na nivou koleginice joj Ljubice s tom razlikom što se njene emisije pripremaju na drugi način pa ona samo prezentuje neki materijal koji joj doturi uglavnom policija i još po neko. Sećam se pre par godine da je vodila neki razgovor live u vezi Insajdera i da se to neslavno završilo jer je pokazala zadivljujući nivo nepoznavanja materije pa je i jedan Vučić (čini mi se) napravio budalu od nje. Sve u svemu B92, kao i ostale televizije, hronično pati od nedostatka stručnog novinarskog kadra, ako takav uopšte i postoji u Srbiji.Kao što neko reče, obična komercijalna televizija. Od Pinka se razlikuje utoliko što se ne zove Pink.

Link to comment
Brankica je tu negde na nivou koleginice joj Ljubice s tom razlikom što se njene emisije pripremaju na drugi način pa ona samo prezentuje neki materijal koji joj doturi uglavnom policija i još po neko. Sećam se pre par godine da je vodila neki razgovor live u vezi Insajdera i da se to neslavno završilo jer je pokazala zadivljujući nivo nepoznavanja materije pa je i jedan Vučić (čini mi se) napravio budalu od nje.
pa ona i ne mora da poznaje materiju, dovloljno je da ima saradnike koji poznaju materiju. koliko vidim, niko do sada nije dobio spor protiv nje, cak je i retko ko tuzio, pa se moze zakljuciti da joj saradnici nisu toliko losi. od nje je dovoljno sto svake godine stavlja galvu u torbu radeci emisije koje raskrinkavaju olos. sigurno najbolja novinarka u srbiji, i ona je ta koja pravi razliku izmedju b92 i ostalih televizija.ubedljivo je najgora ona sto vodi stanje nacije. takav nivo jadnosti odavno nije vidjen.
Link to comment
pa ona i ne mora da poznaje materiju, dovloljno je da ima saradnike koji poznaju materiju. koliko vidim, niko do sada nije dobio spor protiv nje, cak je i retko ko tuzio, pa se moze zakljuciti da joj saradnici nisu toliko losi. od nje je dovoljno sto svake godine stavlja galvu u torbu radeci emisije koje raskrinkavaju olos. sigurno najbolja novinarka u srbiji, i ona je ta koja pravi razliku izmedju b92 i ostalih televizija.
Vidim da pišeš po sportu, pa možeš da razumeš da je svaki prosečno informisani ljubitelj sporta imao u glavi više informacija o emisiji o fudbalskoj mafiji nego što je vidjeno u emisiji. I to ne mislim samo na "ko", "kad", "koliko" i "kako", već i na validnost nekih izvora. A tu emisiju je radila cela ekipa ljudi. I naravno da neko ko se bavi istraživačkim novinarstvom treba da se bar upozna sa materijom i da vlada činjenicama koje ima na raspolaganju da bi mogla da ih sklopi u smislenu celinu da bi mogao da ih prezentuje javnosti. Ne mislim da je to loše, samo mislim da to nije dovoljno dobro. Da je neko iz ekipe Insajdera konsultovao tebe ili nekog od redovnijih posetilaca PDF Fudbal, to bi bila potpunija emisija. A to da li je najbolji novinar u Srbiji - pa nisu novinari samo oni koji se pojavljuju na televiziji. Novinarstvo je zanat koji se uči kao i svaki drugi, a ono što dalje radiš sa tim zanatom je ono što te definiše kao dobrog ili lošeg novinara. Veruj mi, ima...mnogo ljudi koji znaju zanat bolje od Brankice i koji bolje koriste taj zanat. Dakle, da u istu situaciju pred isti dogadjaj staviš nekog iz tog mnoštva i Brankicu, ja sam siguran da bi to mnoštvo bolje ispratilo dogadjaj - vest, reagovanja, pregled i da bi se bolje nadovezalo i pokrenulo u pravim pravcima - od nje. Samo što je televizija medij sa najviše uticaja, pa kad neko izazove toliko pažnje onda deluje kvalitetno. Da ne bude da samo pljujem, ne pljujem. Jedna od najvećih ambicija svakog novinara je da kreira dogadjaje, a Brankica to dobro radi i ume to da radi. Ali, to može da se radi i van televizije. Da li, na primer, znaš kako se zove novinar koji je prvi pustio priču o milion dolara za košarkaša? To je imalo mnogo odjeka, ali to nije bilo na televiziji, pa je nekako iskliznulo ljudima sa radara i uzelo se zdravo za gotovo da se to desilo samo od sebe. A krenulo je iz novina. Mislim, ovo je samo primer, a takvih ima mnogo, ono što sam hteo da kažem je da na društvo iz medija može mnogo da se utiče na razne načine, sa raznih medija i ne moraju svi pokretači ili kopači biti televizijske zvezde da bi bili nazvani dobrim novinarima.
Link to comment
Vidim da pišeš po sportu, pa možeš da razumeš da je svaki prosečno informisani ljubitelj sporta imao u glavi više informacija o emisiji o fudbalskoj mafiji nego što je vidjeno u emisiji. I to ne mislim samo na "ko", "kad", "koliko" i "kako", već i na validnost nekih izvora. A tu emisiju je radila cela ekipa ljudi. I naravno da neko ko se bavi istraživačkim novinarstvom treba da se bar upozna sa materijom i da vlada činjenicama koje ima na raspolaganju da bi mogla da ih sklopi u smislenu celinu da bi mogao da ih prezentuje javnosti. Ne mislim da je to loše, samo mislim da to nije dovoljno dobro. Da je neko iz ekipe Insajdera konsultovao tebe ili nekog od redovnijih posetilaca PDF Fudbal, to bi bila potpunija emisija. A to da li je najbolji novinar u Srbiji - pa nisu novinari samo oni koji se pojavljuju na televiziji. Novinarstvo je zanat koji se uči kao i svaki drugi, a ono što dalje radiš sa tim zanatom je ono što te definiše kao dobrog ili lošeg novinara. Veruj mi, ima...mnogo ljudi koji znaju zanat bolje od Brankice i koji bolje koriste taj zanat. Dakle, da u istu situaciju pred isti dogadjaj staviš nekog iz tog mnoštva i Brankicu, ja sam siguran da bi to mnoštvo bolje ispratilo dogadjaj - vest, reagovanja, pregled i da bi se bolje nadovezalo i pokrenulo u pravim pravcima - od nje. Samo što je televizija medij sa najviše uticaja, pa kad neko izazove toliko pažnje onda deluje kvalitetno. Da ne bude da samo pljujem, ne pljujem. Jedna od najvećih ambicija svakog novinara je da kreira dogadjaje, a Brankica to dobro radi i ume to da radi. Ali, to može da se radi i van televizije. Da li, na primer, znaš kako se zove novinar koji je prvi pustio priču o milion dolara za košarkaša[/i]? To je imalo mnogo odjeka, ali to nije bilo na televiziji, pa je nekako iskliznulo ljudima sa radara i uzelo se zdravo za gotovo da se to desilo samo od sebe. A krenulo je iz novina. Mislim, ovo je samo primer, a takvih ima mnogo, ono što sam hteo da kažem je da na društvo iz medija može mnogo da se utiče na razne načine, sa raznih medija i ne moraju svi pokretači ili kopači biti televizijske zvezde da bi bili nazvani dobrim novinarima.
naravno da smo znali puno toga o cemu se pricalo u emisiji, ali bilo je i puno informacija o kojima nismo imali pojma. verujem da ima mnogo ljudi koji bi mozda bolje odradili emisiju, ali ne verujem da ima puno ljudi koji bi se usudili da rade ovakvu emisiju. to je poenta cele price. zbog ovoga se gubi glava, narocito kada se veoma opasni ljudi imenuju, od pripadnika DB-a do huligana. bas zbog toga se iznerviram kada neko pljuje ljude koji imaju petlju da odrade ovakve stvari. mozda sam trebao da kazem da je najbolja tv novinarka. Edited by kojot
Link to comment
naravno da smo znali puno toga o cemu se pricalo u emisiji, ali bilo je i puno informacija o kojima nismo imali pojma. verujem da ima mnogo ljudi koji bi mozda bolje odradili emisiju, ne verujem da ima puno ljudi koji bi se usudili da rade ovakvu emisiju. to je poenta cele price. zbog ovoga se gubi glava, narocito kada se veoma opasni ljudi imenuju, od pripadnika DB-a do huligana. bas zbog toga se iznerviram kada neko pljuje ljude koji imaju petlju da odrade ovakve stvari. mozda sam trebao da kazem da je najbolja tv novinarka.
U stvari iznošenje tih tvrdnji u emisiji započinje u fazi neposredno uoči hapšenja tih ljudi, tako da je bezbedna. Očito - kao i večina novinara ima izvor u policiji ili tužilaštvu, i stvar se pušta kad sazri. Inače, do sad nisam nikad dolazio do nekog epohalno novog saznanja, jer sve su to, manje više poznate činjenice, dobro uklopljene, uz zlokobnu muziku u pozadini, i jeziv glas naratora.Snalaženje live sa gostima već manje ide od ruke. Generalno, boljka novinara, ne samo na B92je da zaborave zašto su oni u stvari tu - ne da iznose svoje argumente i drže banku i svrstavaju se, već da omoguće gostima da nešto kažu. Ovako, razgovor se svodi na novinarsko pitanje: Dakle, vi ste to i to. Onaj kaže: nisam. Novinar: opšte je poznato da jeste.Neko pomenu, a ja se dobro sećam blamaže sa Vučićem, kad su u emisiji bila još dva advokata koji izgiboše od smeha. - Dakle vi imate optužnicu protiv vas.Vučić negira. Ona opet tvrdi, ovaj pobija, i ona trijumfalno kaže -imam je ovde. Vučić kaže daj ovamo poješću je ako postoji. Kad ono krivična prijava a ne optužnica. Kad su joj objasnili razliku, samo procedi - pa to je isto. I odmah reklame.DAkle, boljka novinara je priprema emisija i elementarno poznavanje materije, a ja na našem novinarskom nebu više ne vidim takve, kao nekad.Dizanje mi se, opet, dopada, jer je nepretenciozno i veselo
Link to comment
naravno da smo znali puno toga o cemu se pricalo u emisiji, ali bilo je i puno informacija o kojima nismo imali pojma. verujem da ima mnogo ljudi koji bi mozda bolje odradili emisiju, ali ne verujem da ima puno ljudi koji bi se usudili da rade ovakvu emisiju. to je poenta cele price. zbog ovoga se gubi glava, narocito kada se veoma opasni ljudi imenuju, od pripadnika DB-a do huligana. bas zbog toga se iznerviram kada neko pljuje ljude koji imaju petlju da odrade ovakve stvari. mozda sam trebao da kazem da je najbolja tv novinarka.
profesore, u potpunosti bi bio u pravu kada bi ona to što ti pričaš radila samostalno i, da tako kažem, na svoju ruku. nažalost nije tako. ona je naprosto kurir, prenosi poruku. da ne bude da sam isključivo kritičan prema njoj, priznajem da i za tako nešto treba herca, samo ne treba preuveličavati značaj čitave priče. bitan je onaj ko odašilje poruku i zašto to radi u datom trenutku a ne onaj ko je prenosi, to bi mogli i ti i ja da uradimo.evo, kapetanm je naveo tačno ovu glupost sa vučićem. pazi, novinar koji ne pravi razliku između krivične prijave i optužnice, što je elementarna stvar, nema šanse da ukapira, objasni ili razotkrije neke mnogo složenije pojave i procese u društvu.
Link to comment
profesore, u potpunosti bi bio u pravu kada bi ona to što ti pričaš radila samostalno i, da tako kažem, na svoju ruku. nažalost nije tako. ona je naprosto kurir, prenosi poruku. da ne bude da sam isključivo kritičan prema njoj, priznajem da i za tako nešto treba herca, samo ne treba preuveličavati značaj čitave priče. bitan je onaj ko odašilje poruku i zašto to radi u datom trenutku a ne onaj ko je prenosi, to bi mogli i ti i ja da uradimo.evo, kapetanm je naveo tačno ovu glupost sa vučićem. pazi, novinar koji ne pravi razliku između krivične prijave i optužnice, što je elementarna stvar, nema šanse da ukapira, objasni ili razotkrije neke mnogo složenije pojave i procese u društvu.
mislim da smo vec diskutovali o ovome. ti mislis da je to sto ona radi, sto bi rekao milojko pantic, policijsko novinarstvo. mislim da gresis, ali vec smo o tome pricali kada se zavrsio zadnji serijal.da, ta emisija sa vucicem je bila apsolutna katastrofa. tu se slazemo.
Link to comment
ovaj lik sa "lunom lu" je apsolutni antitalenat za televiziju ... strasno koliki transfer neprijatnosti osecam kad nabodem ovo 'b92 popodne' ili kako li se vec zove emisija
taj je nekakav glumac, cini mi se bosiljcic wannabe :yucky:
Link to comment
Čuvena Ljubica Gojgić koja pre par dana, mrtva ladna, pita Homena dal bi ministarstvo moglo uredbom da prekine rok zastarelosti u krivičnim predmetima :isuse: Mislim, ona kao izveštava iz Haga i prati krivične postupke pa bi trebalo da barem na elementarnom nivou poznaje materiju. Sa velikom rezervom uzimati sve o čemu ovakvi novinari izveštavaju jer oni nesretni, verovatno nemaju ni blagu predstavu čemu prisustvuju a da ne pričam o nemogućnosti da izdvoje ono najbitnije i prezentuju nam u izveštaju.Jugoslav je za nijansu bolji novinar i ume ponakada da ubode tamo gde treba ali ona nesretnica što je prošle godine vodila poligraf sa njim pa otišla na RTS (ne mogu se setiti imena da me ubiješ) je još jedan primer novinara "palog s neba" koji u 99% slučajeva nema blagu predstavu o temi o kojoj razgovara. Njen odlazak je svakako dobitak za B92.Brankica je tu negde na nivou koleginice joj Ljubice s tom razlikom što se njene emisije pripremaju na drugi način pa ona samo prezentuje neki materijal koji joj doturi uglavnom policija i još po neko. Sećam se pre par godine da je vodila neki razgovor live u vezi Insajdera i da se to neslavno završilo jer je pokazala zadivljujući nivo nepoznavanja materije pa je i jedan Vučić (čini mi se) napravio budalu od nje. Sve u svemu B92, kao i ostale televizije, hronično pati od nedostatka stručnog novinarskog kadra, ako takav uopšte i postoji u Srbiji.Kao što neko reče, obična komercijalna televizija. Od Pinka se razlikuje utoliko što se ne zove Pink.
Cudis se? Upoznaj se s kvalitetom profesora, nastave, kriterijuma i samih studenata na novinarskom smeru na FPN. Ja sam se svacega naslusao na tu temu, imam ubitacni osecaj da ce u buducnosti novinari biti jos gori. Trziste takodje ne trazi bolji kvalitet, imamo 5 televizija nacionalnih koje su tu manje-vise zacementirane, oni sto najbolje prolazi je senzacionalizam i tracevi i stvari tipa VB.
Link to comment
Joj, a tek ona emisija u kojoj se Gorica oprobala kao tolkšou voditelj...
jel to ono kad je poklanjala deterdzent publici u studiju?isuseedit: i da, brankica stankovic je diletant Edited by morgana
Link to comment
Zar i Ljubica Gojgic? :o :(
Da da zajebavao sam je za taj intervju samo tako....Taj njen je bio 1 na 1...A ta ljigavstina sa VB je u stvari sazeta filozofija B92.I naravno namestanje emisije Gorici po svaku cenu makar i ona bila osoba koja poslednja treba da se slika na Tv-u, i promovisanje u direktora programa :isuse: :isuse:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...