Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

analiticari: nece biti izborahttp://www.b92.net/info/vesti/index.php?yy...p;nav_id=401963da li je mogce da jedna ozbiljna medijska kuca objavljuje ovo?! pazi, "analiticari" kazu da nece biti izbora i komentarisu vlast i opoziciju. pa sonju liht i milana nikolica ne mozes ni klestima da izvadis iz tadicevog dupeta, a oni ih prestavljaju kao ozbiljne analiticare koji komentarisu politicku situaciju u zemlji. gde je ovde druga strana?

Link to comment

To je sindrom "prijateljskih" analiticara. Da su pitali Vukadinovica, on bi rekao drugacije i Jovo Bakic bi rekao drugacije. A ovi pitaju one za koje znaju sta ce im reci i eto ...analiticali su rekli svoje.. Isto je kad se prica o ekonomiji ili vojsci/bezbednosti uvek se isti ljudi pozivaju. Doduse, jedne zove B92, druge zove Pink, trece zove RTS... jedino sto nikako da se dogovore da naprave zajednicki izvestaj,. da vidimo sta to analitiari ZAISTA misle i na osnovu cega...Ako cape Mladica i ovi iz EU daju jos neki pozitivan signal oko pristupanja EU, onda ce izbora biti. U svakom drugom slucaju ih nece biti. Posto nece biti vaznih zakona na kojima Vlada moze da padne, nema razloga da bude izbora jos uvek.Moja prognoza je kraj godine.

Link to comment
analiticari: nece biti izborahttp://www.b92.net/info/vesti/index.php?yy...p;nav_id=401963da li je mogce da jedna ozbiljna medijska kuca objavljuje ovo?! pazi, "analiticari" kazu da nece biti izbora i komentarisu vlast i opoziciju. pa sonju liht i milana nikolica ne mozes ni klestima da izvadis iz tadicevog dupeta, a oni ih prestavljaju kao ozbiljne analiticare koji komentarisu politicku situaciju u zemlji. gde je ovde druga strana?
Pa samo je naš problem što ih i dalje kapiramo najozbiljnije. Tamo prvo više nema vecine najvaznijih - Duška Mašica, Zorana Mamule, Bojane Lekic, Miška Bilbije itditd, ali i oni koji su ostali imaju autorske emisije: tako da Cece, Jugoslav ili Olja B realno nisu deo tima devedesetdvojke jer ne polazu racune glavnom uredniku(ako ih iznerviraju, presele se na drugu stanicu i dovidjenja prijatno); što prakticno znaci da programe pravi druga generacija od one koju smo zavoleli devedesetih.To, medjutim, ne bi bio problem, i sada medju novinarima ima pravih dragulja, kad bi im se urednici snalazili. Ali uredništvo je u kompletnom zbunu: oni ne znaju da li su komercijalna stanica ili servis nevladinih organizacija; da li su provladini ili proopozicioni; da li da budu šampioni politicke korektnosti ili istrazivackog novinarstva.Cudno, ali sa njima sam obisao pun krug i vracam se Studiju B. Mozda se zatvaranjem tog kruga zauvek zavrsavaju devedesete...
Link to comment
Tamo prvo više nema vecine najvaznijih - Duška Mašica, Zorana Mamule, Bojane Lekic, Miška Bilbije itditd,
Da izuzmemo pokojnog Mamulu (i profesionalno a i iz pijeteta), ali Misko bi od ostatka drustva u koje si ga stavio dobio trodnevni nekontrolisani proliv......:)Uvek me iznova fascinira sta ljudi zapravo vezuju uz tzv duh B92..... u svakom slucaju ako Misko jeste, ovi drugi nisu - i obrnuto.
Link to comment
Da izuzmemo pokojnog Mamulu (i profesionalno a i iz pijeteta), ali Misko bi od ostatka drustva u koje si ga stavio dobio trodnevni nekontrolisani proliv......:)Uvek me iznova fascinira sta ljudi zapravo vezuju uz tzv duh B92..... u svakom slucaju ako Misko jeste, ovi drugi nisu - i obrnuto.
mozda ljudi to gledaju spolja, pa ne uocavaju razlike koje primecuju "insajderi"? kao kada radis na nekom projektu pa se i sam smejes koliko si propusta imao, ali oni spolja te silne propuste ni ne primecuju.istina, taj pojam "duh devedesetdvojke" jeste skroz neodredjen i viseznacan.
Link to comment
Da izuzmemo pokojnog Mamulu (i profesionalno a i iz pijeteta), ali Misko bi od ostatka drustva u koje si ga stavio dobio trodnevni nekontrolisani proliv......:)Uvek me iznova fascinira sta ljudi zapravo vezuju uz tzv duh B92..... u svakom slucaju ako Misko jeste, ovi drugi nisu - i obrnuto.
hahaaa, o sastavu ekipe sam razmisljao i dok sam pisao, samo sam cekao da neko spomene...U to drustvo komotno sam mogao da dodam i Djilasa; secam se noci brojanja glasova iz '93: 'Nije u redu ovo sto Srbija radi...'Duh devedesetdvojke formirao se izmedju vesele ekipe Ritma srca(Tanja Petrovic, Alisa Stojanovic, Mikrob, Brakus, Cirilo, Milos Tomic itd) i zlatne generacije koja je zanat pekla u Niko kao ja(Danica Vucenic, Sanda Savic, Nebojsa Bugarinovic, Jugoslav&Cece). I Maša(došao iz NIN-a) i Bojana(Studio B) nikad nisu pripadali ekipi i to se uvek osecalo. Ali, obrati paznju koliko su svi oni zajedno danas daleko od korporativne faze B92: ili su otisli zauvek ili imaju autorske emisije, pa nemas osecaj da je to nekakva redakcija nego radio frekvencija za iznajmljivanje nezavisnim produkcijama.Na kraju je ispalo da je Soroš bio bolji od Jelena.
Link to comment
ajde da ovde pozelim kolegama sa 92 sve najbolje u 2010. i da im tv izgura i ovu godinu. valjda ce doci bolje vreme za medije.srecno!
Pridruzujem sa cestitkama...Kolege drzite se a glavonje ce se vec pobrinuti sami za sebe...
Link to comment

Sada/upravo ovu emisiju o vestima iz sveta, "Planeta", ili kako već, vodi onaj car Miša Stojiljković. Pa zar to nije neki downgrade? On bio redovan na redovnim vestima, tj. dnevnicima? Otkud sad ovo? Nekom se zamerio?

Link to comment

Nije mu to sad prvi put, odavno on radi i Planetu (najvise vikendom, cni mi se). Verovatno se rotiraju ili menjaju jedni druge kad neko ne moze ili tako nesto, otkud znam. Ali vodi on i ostale emisije koje je vodio i do sad kolko sam mogao da primetim, tako da nije downgrade.

Link to comment
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yy...p;nav_id=403064Dušan Galović, slepi mladić iz Niša, ubrzano završava školu za odrasle, pošto je prethodno zbog procedure, odbijen u školi za slabovide.Dvadesetogodišnji Dušan rođen je slep i sa brojnim talentima koji ga čine omiljenim u društvu. Dušan je odličan učenik sedmog razreda škole za osnovno obrazovanje odraslih, svira na sintisajzeru i harmonici, odlično peva, radi na računaru i vozi motor.Uz pomoć specijalnog programa, radi na računaru i koristi mobilni telefon, a poruke piše munjevitom brzinom. Iako slep od rođenja Dušan vozi motor i bicikl.Ovaj veseli mladić veruje da će uz klavijature i mikrofon ostavriti svoje snove i poručuje svim osobama sa hendikepom da se nikada ne predaju.---------------------------------------------------------Postoji li mogućnost da B92 malo informiše svoju informativnu redakciju. Koliko glup treba da budeš da kažeš da slepa osoba može da vozi motor? Ima li malko mozga i zainteresovanosti da se skapira razlika između pojmova "slep" i "slabovid"?
Link to comment

Lesi se vraća kući :))) Večeras u 21 h na b92 počinje serijal o raspadu Jugoslavije, čiji su kooautori Bojana i ex joj suprug Slaviša Lekić.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...