Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

Play ima veci share nego radio B92. Brojke. Uzorak total.

 

Edit: ne znam kako da stavim tabelu.

 

 

                                    Januar Februar Mart April Maj Jun Jul    Avgust    Septembar    Oktobar

PLAY RADIO (ex B92) 3.2        3.5        3.8    4.2   3.9  2.8  3.3  3.3           4.8                     4.6

Edited by puella
Link to comment

Znači, vredelo je što su ukinuli informativu i sve brendirane autorske emisije ...

 

Naravno, kada je nešto "novo" i pompezno najavljivano (preko tv-a i bilborda) sigurno će u startu imati veću praćenost jer su mnogi radoznali. Vremenom će, polako ali sigurno, padati njihov šer ...

 

A i ne bih se u Srbiji hvalio popularnošću, osim da time privučem one koji žele da se reklamiraju. Danas su najpopularniji rijaliti programi, pa to ne znači da su oni kvalitetni ili producentski dobro urađeni, već to govori o stanju nacije ...

Edited by stoka
Link to comment

Play ima veci share nego radio B92. Brojke. Uzorak total.

 

Edit: ne znam kako da stavim tabelu.

 

 

Januar Februar Mart April Maj Jun Jul Avgust Septembar Oktobar

PLAY RADIO (ex B92) 3.2 3.5 3.8 4.2 3.9 2.8 3.3 3.3 4.8 4.6

A kako se radio slušanost meri?
Link to comment

A kako se radio slušanost meri?

e, a kako se bilo koja gledanost meri? stidim se shto ne znam i nemojte da me shaljete kod gugla, jer necu kod gugla, hocu da mi se kaze u 3 rechenice, priti pliz :D

 

nije valjda da pitaju srbe, kad pitaju, srbi svi pate shto nema vishe opera i preziru farme i te seljacizme -_-

Link to comment

e, a kako se bilo koja gledanost meri? stidim se shto ne znam i nemojte da me shaljete kod gugla, jer necu kod gugla, hocu da mi se kaze u 3 rechenice, priti pliz :D

 

nije valjda da pitaju srbe, kad pitaju, srbi svi pate shto nema vishe opera i preziru farme i te seljacizme -_-

 

urade se fokus grupe, grupama se daju aparti (piplmetri) koji se vežu za TV aparat, zamorčići™ vode i neki dnevnik plus dobiju neku kintu.

podaci se skupe i tumače za različite potrebe

Link to comment

gledanost piplmetrima, slusanost peske - popunjavanjem dnevnika.

Pa to mene radio malo zbunjuje...Gde da stave sokocalo taksisti ili nekom drugom u kola, a radio je vrlo bitan za kola jel?

Link to comment

urade se fokus grupe, grupama se daju aparti (piplmetri) koji se vežu za TV aparat, zamorčići™ vode i neki dnevnik plus dobiju neku kintu.

podaci se skupe i tumače za različite potrebe

kake crne fokus grupe,mitrovic deli nove plazme ..ups sad vec led tv

Link to comment

Pa to mene radio malo zbunjuje...Gde da stave sokocalo taksisti ili nekom drugom u kola, a radio je vrlo bitan za kola jel?

 

postoje i radijski piplmetri.

u svetu se tu najdalje otislo u usa gde su sada sva istrazivanja slusanosti preko ppm-a (portable people meter), a u evropi ppm-ovi su upotrebi u nekim skandinavskim drzavama.

u velikoj britaniji, australiji i mnogim drugim drzavama i dalje se popunjavaju dnevnici dok su radjeni samo testovi sa ppm-ovima

Edited by Bane5
Link to comment

Verujem da postoje...Samo kazem kod nas je prevoz/privatna kola nabitnije mesto za radio a pitanje je da li kod nas ima kinte da se zagrize da se neka takva mala sokocala stavljaju ljudima u kola...

Link to comment

Verujem da postoje...Samo kazem kod nas je prevoz/privatna kola nabitnije mesto za radio a pitanje je da li kod nas ima kinte da se zagrize da se neka takva mala sokocala stavljaju ljudima u kola...

 

prevoz/kola je i tamo jako bitna stvar za radio.

ppm je mali i verlo specifican uredjaj (ne veci od pejdzera) sa kompletnom bazom radio stanica na odredjenom trzistu.

ma kako neko u nekom trenutku na odredjenom trzistu slusao radio on detektuje odredjenu radio stanicu po nekom parametru, mislim da je to ljudskom uhu necujan ton koji se emituje ili strimuje zajedno sa celokupnim programom neke stanice.

Edited by Bane5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...