Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

Inace, Stankovic se zajebao sto mu je dao kasetu.
:lol: Stanković je 1 nežna dušica. Šta će jadan, nije imao srca da gleda desetak uplakanih Kustinih rendžera kako ga na kolenima preklinju za kasetu. Si bre normalan Sladžo, dobro je živu glavu izvukao...
Link to comment

Kusta izbacio ekipu HRT iz DrvengradaRežiser Emir Kusturica, iznerviran pitanjima novinara Hrvatske televizije (HTV), izbacio je ekipu i zaplenio im snimljeni materijalKako danas prenosi HTV, juče je šestočlana ekipa te televizije predvođena urednikom emisije "Nedeljom u dva" Aleksandrom Stankovićem u Mokroj Gori razgovarala sa Kusturicom kako bi snimila ranije dogovorenu emisiju.Snimanje i razgovor Stankovića sa Kusturicom trajao je 22 minute kada je režiser, iznerviran postavljenim pitanjima, demonstrativno ustao i ne birajući reči, naredio ekipi HTV da napusti selo i da mu preda snimljeni materijal.Prema navodima Hrvatske televizije, vređanje i maltretiranje trajalo je oko 45 minuta, nakon kojih je ekipa popustila, predala snimljeni materijal i napustila Mokru Goru.Stanković je ocenio da je zaplena materijala "klasično razbojništvo i čisti lopovluk", te da će HTV od Kusturice tražiti da vrati snimljeni materijal.Prema Stankovićevim rečima, pitanja koja su iznervirala reditelja odnosila su se na Slobodana Miloševića i Kusturičin odnos s njim.Upitan zašto je s pokojnim srpskim predsednikom pio viski tokom srpske blokade Sarajeva, Kusturica je odgovorio da nije imao izbora.Zatim ga je Stanković podsetio da je svojevremeno izjavio da je bilo dirljivo gledati kako Milošević u haškoj sudnici šalje poljupce supruzi Miri i upitao ga hoće li i u Izraelu, u kojem snima idući film, Izraelcima reći kako je bila dirljiva pažnja kojom je Hitler obasipao Evu Braun u Vučjoj jami.Kako prenosi HTV, Kusturica na to nije imao odgovor, već je upitao Stankovića "zašto mi ne pričamo malo o hrvatskim legionarima koji su ubijali Srbe po Hrvatskoj".Na Stankovićevo kontrapitanje da ako tako misli, zašto je "svojevremeno opevao Antu Gotovinu, čoveka koji je optužen za ratne zločine u Hagu", Kusturica je uz psovke ustao i naprasno završio razgovor. HTV navodi da tekst te pesme glasi "Ko ne voli Gotovinu uvalim mu osovinu!"(hvala Eraserhead-u za prenetu vest)

Uci, Jugoslave! -_-

od kuste?
Link to comment
:lol: Stanković je 1 nežna dušica. Šta će jadan, nije imao srca da gleda desetak uplakanih Kustinih rendžera kako ga na kolenima preklinju za kasetu. Si bre normalan Sladžo, dobro je živu glavu izvukao...
Pa mogao je da zgrabi kasetu i da se u beg, deluje mi da je dobar sprinter. Jes' da bi kamerman i ostatak ekipe nastradali, jer ne bi mogli da trce noseci tesku opremu, ali sta da se radi! :PSalu na stranu™, ako je situacija bila dosla dotle, onda naravno da je trebao da mu da kasetu. Ali, ja sam stekao utisak (verovatno pogresan) iz Stankoviceve izjave i ove vesti, da to nije doguralo tako daleko. Mada rece da mu je Kusta pretio tucenjem.BTW, jel' ima HTV pravo da prikaze taj snimak bez Kustine dozvole? Ako nema, onda je, u sustini, i nebitno kod koga je kaseta zavrsila. A da treba da ga gone za ponasanje i za kasetu, treba.
Link to comment

Bruno Konjević/CROPIX Autor: Klara Rožman Objavljeno: prije 4 h i 16 minSnimanje emisije Nedjeljom u 2 s redateljem Emirom Kusturicom pretvorilo se u pravu noćnu moru ekipe HTV-a. 'Nakon 45 minuta tirade morao sam mu predati 22 minute materijala' ZAGREB - Emir Nemanja Kusturica je možda sjajan redatelj, ali definitivno i veliki lopov - kaže Aleksandar Stanković, koji se u srijedu sa snimanja dogovorene emisije 'Nedjeljom u 2' vratio neobavljena posla. Stanković je uspio snimiti samo 22 minute materijala, no i bez toga je ostao jer mu je Kusturica, razbješnjen Stankovićevim pitanjima, zaplijenio snimku.VEZANE VIJESTIVijestiBregović i Kusturica: Kraj jednog divnog prijateljstvaKusturica: Odmetnik sam kao i GotovinaKusturica: Hrvatski špijuni šire izmišljotine o meniKusturica obradom Casha veliča Karadžića- Priznajem, nisam očekivao takvu reakciju. Razgovor s Kusturicom dogovarao sam nekoliko mjeseci, a on je bio svjestan da ću ga ja sve pitati. Dapače, kazao mi je da vrlo dobro zna kako ja radim tzv. staccato intervjue, ali da njemu ne smetaju žestoka pitanja, već da mu je bitno da se njegovi odgovori ne krate ni ne cenzuriraju.Međutim, na licu mjesta pokazalo se da to baš i nije tako. Kusturica je, kako je intervju odmicao, bio sve nervozniji, a definitivno je 'pukao' kada sam ga podsjetio da je svojedobno opjevao Antu Gotovinu, te da sa svojim 'No smoking orchestra' i dalje pjeva: 'Tko ne voli Gotovinu, uvalim mu osovinu'. Tu se počeo derati i urlati da se nitko nikad nije tako odnosio prema njemu, vikao je da sam se ja došao 'frajerisati', a nakon toga nam je klasičnom ucjenom, agresijom i prijetnjama lopovski oduzeo snimljeni materijal - priča Stanković, dodajući da se u početku po ničemu nije dalo naslutiti kakav će biti kraj ove priče.Google oglasiVesti-drugačije od drugihSrpski informativni portal 24 časa non-stop vestiwww.vesti-online.comJer, po samom dolasku u Mokru Goru, srpsko selo, koje je Kusturica kupio i izgradio i sada u njemu živi, kontroverzni redatelj pokazao se kao dobar domaćin. HTV-ovu ekipu počastio je pićem i proveo ih po svom ranču. Idila se počela narušavati tek s početkom razgovora.- Kusturica se sve češće dizao sa stolca i nervozno šetao po sobi, jer mu se nisu svidjela pitanja poput onog zbog čega je pio viski sa Slobodanom Miloševićem, dok su po Sarajevu padale granate. Odgovorio je da mu je to bila obaveza zbog osvajanja 'Zlatne palme' u Cannesu.Potom sam ga podsjetio na njegovu izjavu kako je Milošević 'šekspirovski' lik jer je supruzi Mirjani iz pritvora u Sheveningenu slao ljubavne poruke, pitajući ga znači li to da je i Hitler bio romantičan junak dok je s Evom Braun izmjenjivao nježnosti u berlinskom bunkeru. Pitao sam ga hoće li to možda kazati u Izraelu, gdje snima svoj sljedeći film, a Kusturica mi je predložio da promijenimo temu i popričamo o hrvatskim legionarima koji su po Hrvatskoj ubijali Srbe. Na to sam ga zamolio da objasni svoju podršku Anti Gotovini, što je Kusturicu definitivno izbacilo iz takta - govori Stanković.Kusturica se, naime, u tom trenutku razbješnjeno digao sa stolca i kočijaškim riječnikom počeo psovati i Stankovića i HTV. Urlao je da nastavak intervjua ne dolazi u obzir, te da će zaplijeniti snimljeni materijal.- Ja sam, naravno, rekao da to odbijam, što je još više razbjesnilo Kusturicu. Nastala je jedna užasno neugodna situacija. Pitao sam hoće li nas istući ako mu ne dam snimku, a on je nastavio verbalno prijetiti i vrijeđati nas. Dodao je da će ‘me jednoga dana netko sigurno i prebiti’.Derao se da neće dopustiti da ja postanem zvijezda zahvaljujući njemu, vikao je da neće dozvoliti da ja impresioniram zagrebačke pi… tako što ću uništiti njega. Ja sam ostao relativno smiren, no kad sam vidio da Kusturica ne odustaje, nakon 45 minuta morao sam mu dati snimku, jer nije bilo drugog načina da nas redatelj pusti da izađemo iz Mokre Gore.Ovakvo neugodno i prostačko ponašanje još nikad nisam doživio, a odlazeći s Kusturičinog ranča, bili smo ispraćeni pogrdama, psovkama i uvredama, te histeričnim urlanjem kako on više nikad neće razgovarati ni s jednim hrvatskim novinarom. To što nam je zaplijenio snimku, koja je vlasništvo HTV-a, klasični je lopovluk i teški razbojnički čin, koji najviše govori o njemu samom. Sad mi poručuje preko nekih posrednika da će mi kazetu DHL-om u ponedjeljak poslati u Zagreb, ali, iskreno, nekako ne vjerujem u to - zaključuje Stanković.Škakljiva pitanja1. Zašto ste pili viski sa Slobodanom Miloševićem, dok su po Sarajevu padale granate?2. Rekli ste kako je Milošević 'šekspirovski' lik jer je supruzi Mirjani iz pritvora u Sheveningenu slao ljubavne poruke. Znači li to da je i Hitler bio romantičan junak dok je s Evom Braun izmjenjivao nježnosti u berlinskom bunkeru?3. Možete li objasniti svoju podršku Anti Gotovini jer sa svojim 'No smoking orchestra' i dalje pjevate: 'Tko ne voli Gotovinu, uvalim mu osovinu'?

E, ovde je vec jasnije (narocito ovo sto sam boldovao). Mislim, nije da se nesto drugo moze i ocekivati od te spodobe. A ova pitanja su, s jedne strane bila dovoljno provokativna i skakljiva™, s druge strane pomalo naivna, sto mu je svakako ostavljalo prostora da argumentima brani svoje stavove i iznese svoja misljenja.Izvinjavam se, ispade ovo 1 veliki troll na kraju. :) Edited by Sludge Factory
Link to comment

cini mi se da bi tom srbopurgeru bila jaca fora da je u sinju pitao sto vole da pevaju o gotovini onoliko, ili da je usao u prvu kafanu kada se iz hr udje u bih sa te strane, koja se zove "svi za dom" pa tamo prisutne intervjuirao istim "stakato" stilom. kome seva paja sta i kome peva nemanja, pogotovo sto ne znamo da li je gotovina sa velikim i malim g, a narocito ako se pitanje postavlja u svrhu potvrde nacionalnog kredibiliteta koji je izgleda ipak za neke diskutabilan na hrtu glede i unatoc svemu. da sam nemanja, ja bih ga bez pardona napucao nogom u vugla.

Edited by gazza1
Link to comment

Pitanja su inace prilicno stupidna i uopste nisu aktuelna. Pio je viski jer je morao, divio se Slobi jer je u haskom logoru blabla, a Gotovini peva jer je bio begunac od haskih blablalbla... Jako lako da se izvuce iz takvih pitanja.. Al Kusturica je ocigledno bio dovoljno isprovociran da reaguje kao kompletni idiot. I sad ce dobiti medijsku paznju zbog incidenta, a ne zbog filmova i projekata, kao sto je onaj sa Kinotekom recimo.

Edited by Milosh76
Link to comment
Samo da pohvalim B92 za sjebavanje dela sa vestima na sajtu. Kad bi postojale neke nagrade za najlosiju promenu bili bi sampioni.
da, vala. cekao sam nekoliko dana da se naviknem jer sam mislio da je posredi samo moj konformizam, ali ne: jebote svaku vest moram da trazim 3 minuta. Upropastise sajt. 
Link to comment

Dakle, Jugoslav može da isprovocira samo Vučića, a to i nije neki problem, pošto je Vučko stari psihotičar, i da je Srbija iole uređenija država, gde se brinu za sve svoje građane, on bi već davno bio u nekoj psihijatrijskoj ustanovi zatvorenog tipa.Vučko može nekada da deluje smireno, ali kombinacija provokativnih pitanja i slabljenja dejstva sedativa tokom emisije dovode do skandaloznog finala emisije "Intervju sa Jugoslavom".Na Jugoslavovo pitanje do kada će Nikolić stanovati u Bulevaru Zorana Đinđića (aluzija na višegodišnju Nikolićevu najavu da će se iseliti iz stana jer ne želi da stanuje u ulici sa tim nazivom!), histerični Vučić se izleteo i izjavio ono što SNS i ostale udbaške stranke planiraju kada osvoje vlast. Rekao je doslovno: "Do iduće godine!", što znači da je u planu menjanje naziva ulice čim koaliciju budu napravili novi kradikali, Koki, Velja, verovatno i stari kradikali i SPS - stara kurva i Trojanski konj sadašnje vlasti.

Edited by stoka
Link to comment

Video sam samo kad ga je pitala da li je metroseksualac, na sta je on uzvratio pitanjem, sta to znaci. Ona ga je pitala da l' se maze kremama i pomadama, on joj odgovorio da se sminka vise od svoje zene (zato sto je glumac, naravno) nakon cega su zakljucili da ako je to mera meteroseksualnosti, onda jeste metroseksualac. 1 zabavno popodne.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...