Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

ja se slazem da je odlicno jer ce ubrzati proces gasenja radija. ne postoji ni najmanja teoretska sansa da ovakva trapava operacija uspe. slusaoci radija nostalzi ce slusati radio nostalzi, slusaoci radija S radio S koji je za parametre komercijalne stanice izuzetno ozbiljna profesionalna operacija. ovi ce mozda jednog dana promeniti ime, promeniti paket dzinglova, promeniti ulaze i pesme, smisliti neki sadrzaj ili ne u zavisnosti od toga sta hoce a dotle ce vec biti zbrisani sa skale. problemi b92 u poslednjim inkarnacijama leze vise u stvarima kao sto je prodaja nego programiranje, tamo se nije desavalo nista posebno lose sto nije moguce zategnuti sa malo truda i para. ali ne, lenji neradnik jorgos je lezeci na plazi i cirkajuci uzo resio da baci pare na nekog "konsultanta" koji mu je rekao da ce ga spasiti selin dion. ako, kraj je blizu.

Pa tih belosvetskih konsultanata je bilo vise od jednog i naravno da oni blage veze nemaju gde su dosli i sta im je raditi.Logika danasnjih medijskih menadzera je (vec vidjeno kod nas) daj to nekom neka se igra jer mene ne zanima:ako uspe - super ako ne,zamenicemo ga.I tako vise puta dok ne uspe/propadne /proda se 

Edited by Haralampije
Link to comment

ja se slazem da je odlicno jer ce ubrzati proces gasenja radija. ne postoji ni najmanja teoretska sansa da ovakva trapava operacija uspe. slusaoci radija nostalzi ce slusati radio nostalzi, slusaoci radija S radio S koji je za parametre komercijalne stanice izuzetno ozbiljna profesionalna operacija. ovi ce mozda jednog dana promeniti ime, promeniti paket dzinglova, promeniti ulaze i pesme, smisliti neki sadrzaj ili ne u zavisnosti od toga sta hoce a dotle ce vec biti zbrisani sa skale. problemi b92 u poslednjim inkarnacijama leze vise u stvarima kao sto je prodaja nego programiranje, tamo se nije desavalo nista posebno lose sto nije moguce zategnuti sa malo truda i para. ali ne, lenji neradnik jorgos je lezeci na plazi i cirkajuci uzo resio da baci pare na nekog "konsultanta" koji mu je rekao da ce ga spasiti selin dion. ako, kraj je blizu.

 

ovo sto je yolo napisao je jako bitno.

znam nekoliko dobrih primera (dosuse stanica ne na nacionalnom nivou) koje su prodaji posvetili bar upola prostora koliko i svemu ostalom.

rezultat je da mogu da prezive i u ovakvim vremenima i to u srbiji.

 

ovakav nastup grka je krajnje neozbiljan i zato je korak blize propasti (mozda i prodaji radija), a manje nekakvom uspehu istog.

ovde cak nije bitno ni kakva ce slusanost 92-jke biti. oni, cini se, nemaju nista isplanirano sem sto su ubacili 400 pesama i obznanili da su formatirani.

za njih je radio s svetlosnu godinu ispred i to nema nikave veze sa onim sta oni emituju.

Edited by Bane5
Link to comment

cekaj, a da li jos uvek vrte i stare dzinglove. to bi mi delovalo bas blesavo. koj ce ti moj cane ili u dju sa takvim konceptom.

koji je "džingl" ikada izgovarao cane?

 

doduše, on je nesamerljivo kvalitetniji lik od drugopomenutog

Link to comment

meni je ova promena na b92 samo dokaz da srbija postaje evropa -_- .

ovde sve radio stanice zvuce kao jedna i sve redom su neslusljive.

Link to comment

@Haralampije,

masis poentu, potrebno je da postoje ljudi koji ce prodavati program.

ne znam kako da ti objasnim jos prostije.

ako se tamo niko, ali bas niko time ne bavi ili se to radi na nivou marketinga koji se dominantno bavi tv-om (a takva je situacija) onda radio nece imati puno koristi.

tada im nikakav (pa ni najbolji) share nece puno pomoci.

Edited by Bane5
Link to comment

ko uopšte više sluša radio*?

 

*ono, radio-radio, a da nije preko neta

 

(ok, mnogi koji nemaju "protok", u kolima... il već tako štogod)

Link to comment

@Haralampije,

masis poentu, potrebno je da postoje ljudi koji ce prodavati program.

ne znam kako da ti objasnim jos prostije.

ako se tamo niko, ali bas niko time ne bavi ili se to radi na nivou marketinga koji se dominantno bavi tv-om (a takva je situacija) onda radio nece imati puno koristi.

tada im nikakav (pa ni najbolji) share nece puno pomoci.

ok radio je tu pod razno,gleda se da se napabirce novci od tv,tu si u pravu ali evo ima ovde ljudi koji rade po tim agencijama pa neka ti kazu koliko ide preko njih (oni gledaju skoro iskljucivo share) a koliko je direktna prodaja tipa reklama za novu buregdzinicu ili cvecaru iz kraja,koja pije vodu za lokalne radio i tv stanice jer su sekunde tamo jeftine

Link to comment

ok radio je tu pod razno,gleda se da se napabirce novci od tv,tu si u pravu ali evo ima ovde ljudi koji rade po tim agencijama pa neka ti kazu koliko ide preko njih (oni gledaju skoro iskljucivo share) a koliko je direktna prodaja tipa reklama za novu buregdzinicu ili cvecaru iz kraja,koja pije vodu za lokalne radio i tv stanice jer su sekunde tamo jeftine

 

pa tim pre je potreban sistem u prodaji. agencijaske pare nisu dovoljne ni za nacionalne tv i radio stanice, a direktna prodaja narocito trazi ljude.

grci se time nisu bavili.

Link to comment

ko uopšte više sluša radio*?

 

 

tesko je tacno reci za radio-radio jer su cifre objedinjene, ali zajednicka cifra je trenutno na oko 4 miliona redovnih i povremenih slusalaca radio programa na sedmicnom nivou u srbiji.

Edited by Bane5
Link to comment

ne zaboravi to je na sedmicnom nivou!

ali i takva je ozbiljna.

ipak, to je malo u odnosu na zapadne zemlje gde cifre idu i do 90% populacije kao u USA.

Edited by Bane5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...