Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

ne ulazim u raspravu o ostalom ali kad bi svaki biznis funkcionisao s imperativom da svaki pojedinacni projekat u njegovom okviru mora da donosi prihode, svijet bi bio mnogo siromasno mjesto a prihodi povezanih profitabilnih projekata nizi no sto jesu

 

ne nuzno.

u nekom trenutku grci su imali tri projekta od kojih nijedan nije donosio cist profit, jedan pravio nesto manje, a jedan pravio dosta velike gubitke.

u takvoj situaciji plus u situaciji nezainteresovanosti za radio bilo im je vazno samo da im bar on ne pravi puno minusa.

Link to comment

Radio je skupa igracka i obicno ne donosi neku zaradu osim u retkim slucajevima.Toga su svesni i vlasnici ali ih to ne sprecava da guraju ideju da se tu moze zaraditi gomila novca.Jednostavno gledano mogli su da ne diraju mnogo sta i postuju neku tradiciju i steceni renome.Mogli su i da ga ugase i kazu - to nam pravi samo trosak.Ali kako se radi o trustu genijalaca,zakljucak je valjda bio da tu ima da se promeni ako treba sve i to vise puta tako,samo da se nesto desava i kaze kako radio donosi neki novac.Tako izgubis 90% starih slusalaca a dobijes nedovoljno novih jer vec postoje takvi koncepti ili jednostavo nisi prepoznatljiv u masi drugih stanica. Licni je izbor hoces li ili ne da se igras te igre ali nema posle plakanja 

 

ovde bi pod nekim idealnim uslovima malo sta moglo da se porekne jer si objasnio kasnije ono o 'skupoj igracki"

ipak, ovde nisu idealni uslovi, a posebno je zanimljiv deo koji sam podebljao. u slucaju radija b92 jako je tesko ustanoviti koji su to slusaoci bili 'stalni' jer je sam radio nosio jako tesko breme percepcije stanice koja najcesce prvo bude prepoznata po vestima i informativi. u tom smislu tesko je bilo kreirati bilo kakav programski sadrzaj koji bi taj broj slusalaca i zadrzao i zainteresovao za nesto drugo. radiju b92 je ocajnicki bila potrebna kontinuiranost slusanja tokom dana, a on je nije imao. u tom smislu filozofija krajnje pragmaticnog programiranja prelomila bi da joj je kontinuiranost bitnija od broja i da ce broj (mozda) da se kroz nju vrati na prihvatljiv nivo.

na kraju, licni izbor je bio i da se pokusa i da se bori koliko se moglo, a ne samo da se bezi. ja sa takvim stavom nemam problema (cak, cesto zna da bude iskreniji od bilo kakvog drugog) iako profesionalno znam da to uglavnom nece imati krajnje opravdanje.

upravo zato je i odlazak martinoli sa radija b92 mozda poslednji izdah koji je taj radio imao u sebi, a svakako je njena uloga pozitivna u svemu tome.

Edited by Bane5
Link to comment

ne ulazim u raspravu o ostalom ali kad bi svaki biznis funkcionisao s imperativom da svaki pojedinacni projekat u njegovom okviru mora da donosi prihode, svijet bi bio mnogo siromasno mjesto a prihodi povezanih profitabilnih projekata nizi no sto jesu

 

+1

 

Radio, mozda, kao "Strateski proizvod" gubitas koji gura brand TVa koji donosi pare?

Link to comment

Da imam silne pare za bacanje, prvo bih otkupio ime "Radio B92", pa bih pozvao Mjehu, Tomu, Gordana, Miška, Lunu, Ciklotronce, Brakusa, Ljubicu-Bubu, Dacku, Cece i sve preostale iz onog prepoznatljivog radija, ponudio im skupe ugovore na određeni vremenski period i rekao: Ne morate da bataljujete sadašnje tezge, plaćeni ste samo da se pojavite povremeno ispred mikrofona i kažete nešto. Ako imate inspiraciju za neki projekat, emisiju - super!

 

Bio bi to jedan vremenski oročen, apsolutno neprofitan projekat. Ako nova publika u njemu prepozna ono što su generacije 90-ih prepoznale u starom B92 i ako taj radio počne sam sebe da isplaćuje - odlično!

 

A, ako ne - opet dobro ...

Edited by stoka
Link to comment

eh, taj stari b92 radio!

ja bih pozvao sve njih nazad, pa i tv manijake, i ponovo bih imao 18 godina i svi bismo se zezali kao nekada i sve bi bilo isto i puštali bismo Darkvude i brit pop dok ne srušimo vučića i slušaoci ne bi znali za bolje nego bi svi rekli kako je to nešto najbolje.

tako bi to bilo na starom b92...

Edited by scab
Link to comment

eh, taj stari b92 radio!

ja bih pozvao sve njih nazad, pa i tv manijake, i ponovo bih imao 18 godina i svi bismo se zezali kao nekada i sve bi bilo isto i puštali bismo Darkvude i brit pop i slušaoci ne bi znali za bolje nego bi svi rekli kako je to nešto najbolje.

tako bi to bilo na starom b92...

 

:lol: 

Link to comment

eh, taj stari b92 radio!

ja bih pozvao sve njih nazad, pa i tv manijake, i ponovo bih imao 18 godina i svi bismo se zezali kao nekada i sve bi bilo isto i puštali bismo Darkvude i brit pop dok ne srušimo vučića i slušaoci ne bi znali za bolje nego bi svi rekli kako je to nešto najbolje.

tako bi to bilo na starom b92...

a i Tita da kloniramo.....

Link to comment

Sve je već osmišljeno, koncept, biznis-plan, SWOT analiza obavljena ... Problem je jedino zatvaranje finansijske konstrukcije, ljudi i njihova volja nisu upitni ...

Link to comment

Sve je već osmišljeno, koncept, biznis-plan, SWOT analiza obavljena ... Problem je jedino zatvaranje finansijske konstrukcije, ljudi i njihova volja nisu upitni ...

Javi se Milu, pa si nađi nekog ŠejkaTM na jahti, ispunjavaju sve snove i prave gradove na vodi   :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...