Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

koji ste vi zavidljivci <_< a da vam sarkozi podeli po jednu legiju casti odmah bi povikali bravo verane :lol: a sad malo ozbiljno, kauboj je lepo napisao i nema se tu sta dodati, pa lepo stoji u obrazlozenju dodele legije casti zbog cega je dodeljena veranu, da je u obrazlozenju pisalo da je to zbog vb pa da imamo povoda da se podsmevamo i francuskoj republici i verani u b92 ali ovako je bezveze

Link to comment
bojana lekic, jutros na b92 (po secanju)"b92 do podne mrzi sebe, a od podne ceo svet." murph.gif legija casti, molim
do kurca. sramota i beda i potpuno odsustvo stila. ne govori se tako o kuci u kojoj se provelo toliko godina, ma ne govori se tako ni u privatnom zivotu o bivsim saradnicima itd. ruzno. mnogo ruznije nego kada radikali opletu po b92, pa oni bar nikada nisu radili u toj kuci i to je jedan izvorni prostakluk a ovo, ovo je, ma ruzno@buckda. ruzicu niko nije ni smeo da pomene u tom kontekstu dodele legija casti <_< a bojana lekic, pa zar nije otisla na rts pa posle na neko stipendijsko parazitiranje u usa? Edited by Pontijak
Link to comment
da. ruzicu niko nije ni smeo da pomene u tom kontekstu dodele legija casti <_<
pa evo ja ću onda.ozbiljno, kakav je to sad doprinos? Zato što je bila Đinđićeva žena? Zato što je sada samohrana majka? Zato što ima fondaciju u koju pare ne uplaćuje ona nego donatori? Ne znam da li je Đinđiću već dodeljena Legija (auh, kakav neukus), i ako nije, da li se može dodeliti posthumno, itd, ali to mi ima hiljadu puta više smisla nego da se daje njoj. Da se razumemo, nemam ništa protiv žene, i sigurno da ju je zadesila tragedija, itd, ali da li je to za Legiju časti? Ako je to indirektno davanje samom Đinđiću, onda neka se tako i kaže, i sve okej. Edited by Buck Naked
Link to comment

da, jasan ti je stav. sta ga znam, nisam upucen u svu simboliku legije casti, koji su motivi i kirterijumi francuske drzave prilikom pravljenja lista dobitnika legije casti. naravno da postoje formalni motivi i kriterijumi u njihovom zakonu o odlikovanjima ali verovatno i postoje neformalni motivi i kriterijumi za cije poznavanje je ipak potrebno neko solidnije poznavanje francuskog drustva itd.

Link to comment

Fakat. A, pazi, ima i ova dimenzija: da sam ona - bilo bi mi malo truba da uzmem nagradu. Dobro, serem, uzeo bih pevajući, ali pričamo an ženeral. Znaš ono, meni dajete lentu na moje ime, a svi znamo da je to zbog mog muža. Pa malo je i segsistički, ne?

Edited by Buck Naked
Link to comment

huh. izazvaces medjunarodni incident sa implicitnim optuzivanjem francuske drzavnicke elite za seksizam :lol: mene ovo sada kopka, to znacenje legije casti i status nosioca koji se dobija, bilo bi sjajno da to napise neki poznavalac francuskog drustva i ustedi mi trud potrage za informacijama

Edited by Pontijak
Link to comment
... pa lepo stoji u obrazlozenju dodele legije casti zbog cega je dodeljena veranu, da je u obrazlozenju pisalo da je to zbog vb pa da imamo povoda da se podsmevamo i francuskoj republici i verani u b92 ali ovako je bezveze
Ja to i branio. Ruzicu nisam ni pominjao, nisam dovoljno upucen u njen (nesporan) humanitarni rad. Koliko se secam, ambasador je pomenuo prezime "Djindjic" kao jedan od razloga za dodeljivanje ovog ordena.
Link to comment
Ja to i branio.
a ja pomenuo tvoj stav u obrazlaganju svog stava :) @Buckpade mi na pamet, mozda u francuskom zakonu o odlikovanjima ne postoji odredba o posthumnom dodeljivanju legije casti? :o onda bi sve bilo mnogo jasnije oko dodele ruzici djindjic, ovako, ceka se objasnjenje od nekog pozavaoca francuskog drustva itd. Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...