Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

Kenjate na kubike.Taj nesrećni Jelen top 10 je ipak jedina emisija na svim nacionalnim kanalima koja se na bilo koji način bavi domaćom ne-folk scenom. Da, emisija jeste loša, neinventivna, neduhovita... ali je je-di-na tog tipa! Kad je već tako onda postoje dva rešenja - da je jako lako izignorišete ili da predložite neke bolje domaće bendove od ovih koje oni forsiraju. Dakle?Kakav god da je taj domaći novi bend, koja je to emisija u kojoj bi mogli da se pojave i promovišu nešto što prave? Pa nema druge do ove, barem ja nisam video. Zbog toga rispekt 92ci, a zbog realizacije zaslužuju pljuvačinu, sve to može mnogo bolje za iste pare.Još jedan rispekt 92ci - u doba svecke krize uspeli da otkupe Californication. Kreće ovih dana.Verujem da će zbog eksplicitnog sadržaja termin biti odmah posle South Parka, znači negde oko dva po ponoći. <_<

Edited by Idioteque
Link to comment

Jelen lista zasluzije plusic (ne onaj sa Vracara ^_^ ), podesca na vremena posle 2000. kada su stranci trpali pare, a rejtinzi i serovi nisu bili omiljeni termini TV uposlenika. A muzika je takva kakva je scena... KKN, Darkvudi, Obojeni program, Jarboli jesu dosadili, ali su jedini koji kao objavljuju albume, drze koncerte... ove mladje vise niko ne konstatuje, postojanje im se sastoji od demo snimaka na My Space-u.Meni se u emisiju ne uklapa onaj maneken sa bicepsima, pre par nedelja sam zakacio njegov "intervju" sa Mark E. Smithom. :isuse: Novi singl/spot Jarbola je odlican!

Link to comment
Ne, ne, ne, ne...To sto Odlican92hrcak hoce da stvori iluziju da samo njihova udav ekipa jedina svira i izdaje, to je jedna stvar a stvarnost je potpuno drugacija. Novi spot Jarbolija je kao i sve ostalo njihovo... Pegla.Nikada mi nije bio jasan stav - bolje da imamo beskorisno i glupo sranje nego da nemamo beskorisno i glupo sranje.
Devedesetdvojka postoji dvadeset godina, i uvek je muzika koja se vrtala bila slicna (dobro, poslednjih godina "malo" modifikovana rejtinzima i serovima)... americka i britanska "alternativa", ili razne varijacije. Muzika za studente i one koji se tako osecaju. ^_^ Pa takvi i domaci bendovi... cudni tekstovi, eksperimentisanje u produkciji i zvuku, kao neobicni spotovi. Cesto sa ne bas previse uspeha, ali pokusavaju da iskopiraju aktuelne trendove u muzici.Moguce da postoje mladji bendovi koji su odlicni u nekon drugom muzickom podzanru: metal, pank, hard-rok(!?) ali ce se tesko zavrteti na B92. Mogao bi RTS neku "Garazu" da pokrene opet. I sem tog nesretnog Van Gogha ne znam sta je ovde mainstream muzika a da nije etno-pop-dance. Ana Stanic, Aleksandra Kovac?
Link to comment

ja bih vas sve vrlo rado prebacila na topik domaci bendovi, pa tamo da se prica o tome koja je dobra a koja je losa muzika, a ovde da ostane tijana i maneken, ali ste mnogo rasplinuti, a ja nemam dovoljno analitickog kapaciteta da bih dekonstruisala sta je ko hteo da kaze.pa onda ajd ovde o tv, a ne o bendovima.zakasneli edit. ipak sam prebacila ovde

Edited by luba
Link to comment
Kenjate na kubike.Taj nesrećni Jelen top 10 je ipak jedina emisija na svim nacionalnim kanalima koja se na bilo koji način bavi domaćom ne-folk scenom. Da, emisija jeste loša, neinventivna, neduhovita... ali je je-di-na tog tipa! Kad je već tako onda postoje dva rešenja - da je jako lako izignorišete ili da predložite neke bolje domaće bendove od ovih koje oni forsiraju. Dakle?Kakav god da je taj domaći novi bend, koja je to emisija u kojoj bi mogli da se pojave i promovišu nešto što prave? Pa nema druge do ove, barem ja nisam video. Zbog toga rispekt 92ci, a zbog realizacije zaslužuju pljuvačinu, sve to može mnogo bolje za iste pare.Još jedan rispekt 92ci - u doba svecke krize uspeli da otkupe Californication. Kreće ovih dana.Verujem da će zbog eksplicitnog sadržaja termin biti odmah posle South Parka, znači negde oko dva po ponoći. <_<
Kosta zasluzuje jedan veliki rispekt. Verovatno sada radi sa budzetom znatno manjim od konkurencije a ipak dovlaci najzanimljivije serije i filmove.
Link to comment
a ipak dovlaci najzanimljivije serije i filmove.
Ovo je prilicno duhovita izjava, s obzirom da se u terminu od 17h i 00h daje neka stupidna spanska serija kojoj bi joj pozavideo PINK iz 90 i neke. Mad Men,svaka cast, Californication, takodje, mada za obe serije se moze reci da su "provaljenje 'jer se daju ili su se davale na HRTu i dobar deo ljudi ih je gledao. Ali dobro, treba ceniti kvalitet i kad je u naznakama.Lose je sto u 22h svakog bozijeg dana ide politicka emisija, umesto nekog serijsko-zabavnog programa, jer ipak ljudi ne zele bas svaki dan da gledaju Potrage, Istrage, Patrole i slicne emisije, a kad vec nabavljaju dobre serije neka im daju i dobar termin. Edited by Milosh76
Link to comment
Ovo je prilicno duhovita izjava, s obzirom da se u terminu od 17h i 00h daje neka stupidna spanska serija kojoj bi joj pozavideo PINK iz 90 i neke. Mad Man,svaka cast, Californication, takodje, mada za obe serije se moze reci da su "provaljenje 'jer se daju ili su se davale na HRTu i dobar deo ljudi ih je gledao. Ali dobro, treba ceniti kvalitet i kad je u naznakama.Lose je sto u 22h svakog bozijeg dana ide politicka emisija, umesto nekog serijsko-zabavnog programa, jer ipak ljudi ne zele bas svaki dan da gledaju Potrage, Istrage, Patrole i slicne emisije, a kad vec nabavljaju dobre serije neka im daju i dobar termin.
Rekoh budzet. Koliko para, toliko i televizije. Jos mu i VB razbija koncepciju zesce.
Link to comment
Rekoh budzet. Koliko para, toliko i televizije. Jos mu i VB razbija koncepciju zesce.
I to je verovatno najveci promasaj B92, al o tome ce tesko bilo ko pisati i pricati. U krizi se i ne moze ocekivati mnogo bolje...
Link to comment
I to je verovatno najveci promasaj B92, al o tome ce tesko bilo ko pisati i pricati. U krizi se i ne moze ocekivati mnogo bolje...
Ne znam koliko je finansijski promasaj. Samo kapiram da je coveku tesko da radi program dok mu VB razbija koncepciju. Edited by kim_philby
Link to comment
Kosta zasluzuje jedan veliki rispekt. Verovatno sada radi sa budzetom znatno manjim od konkurencije a ipak dovlaci najzanimljivije serije i filmove.
Stvarno, tek sad videh ovu izjavu... Po kom to kriterijumu na planeti Zemlji B92 ima najzanimljivije serije i filmove?EDIT: slova... Edited by Ajant23
Link to comment
Stvarno, tek sad videh ovu izjavu... Po kom to kriterijumu na planeti Zemlji B92 ima najzanimljivije serije i filmove?EDIT: slova...
Mad Men a sad Californication + procitaj sta sam rekao o budzetu. Dakle ako mi neka domaca TV omogucava da gledam Mad Men ili Californication ili pregrest dokumetaraca sa Slobodne Zone a pre toga Shield ja to zovem zanimljivim. Narocito posto znam s kojim parama ta kuca radi i koliko muke je morao da prodje da nabavi neke od tih programa. Naravno ovo su moja dva evrocenta. Ti mozes da se ne slozis. BTW, ne mislim i da RTS ili Pink rade los posao. Ljudi se snalaze najbolje sto mogu u programskim i budzetskim semama koje nisu naklonjene filmskom ili uopste igranom programu.Jel to neka refleksna mrznja prema B92?
Link to comment
Jel to neka refleksna mrznja prema B92?
Na ovo ću odmah da ti odgovorim... Nije mnogo ukusno u razuman razgovor umetati ovakve rečenice...Iako si verovatno pretpostavio da je pitanje retoričko, ipak je odgovor: Ne...Ostalo ću da postujem kad napišem...
Link to comment
Mad Men a sad Californication + procitaj sta sam rekao o budzetu. Dakle ako mi neka domaca TV omogucava da gledam Mad Men ili Californication ili pregrest dokumetaraca sa Slobodne Zone a pre toga Shield ja to zovem zanimljivim. Narocito posto znam s kojim parama ta kuca radi i koliko muke je morao da prodje da nabavi neke od tih programa.
Dakle, jedino što liči na odgovor u ovome što si je napisao je to da B92 ima najkvalitetnije serije i filmove po kriterijumu toga što ima mali budžet. To nije kriterijum, to je nešto što se samo zalepi da se sve ostale nacionalne televizije (RTS, Pink, Fox) izbace iz konkurencije zato što su bogatije. Košavu i Hepi ne računam zato što dele vreme. Avala je počela dobro, ali dugo već samo tavore...Dobro, jasno je da je Pink oduvao B92 po pitanju kvaliteta filmskog programa. Pink je emitovao filmove koji gotovo da se nisu mogli naći ni na netu. Što se tiče serijskog programa, iako su prvi emitovali mnoge serije poput: The Simpsons, The Job, 2 and Half Men, Lost, 24, Smallville, Band of Brothers, i tako dalje, činjenica je da u poslednje vreme jednostavno nema dovoljno prostora u terminima. Ipak, zbog istih programskih sadržaja se smanjuju igrani program i na B92. RTS naravno ima isto mnogo kvalitetniji i filmski i serijski program od B92. Isto važi i za FOX.Ali, svi koji su bolji, sa njima B92 neće da se igra, pa se poteže argument budžeta. Pa, dobro, ti sam koji braniš B92 mogao si barem da ne potežeš smeće kakav je "Californication" kao argument kvaliteta. Bolje da si se setio dobre BBC-jeve serije "Life on Mars". Ona je doista jači argument za kvalitet. Ruku na srce, ne znam da li je i na B92 isto kao na HRT-u emitovana skraćena verzija serije (epizode koje ne traju pun sat).Mad Men je solidna serija, dosta nagrađivana. Nekome i izvanredna, ali svakako skupa. Ne vidim u čemu je podvig televizije koja ju je kupila... U selekciji svakako nije. Oni je nisu "otkrili"...Ali, filmski program na B92 je atak na ukus. Filmovi koji nisu selektirani po kvalitetu, nego mahom po temama. Televizija, koja pretenduje da su nekakvi svetionici kulture, najavljuje stotu reprizu Stounovog JFK kao emitovanje remek-dela. Na šta to liči?Pogledao sam program u periodu od 10 do 16. oktobra, na B92 se emituju ukupno 4 filma za 7 dana: Kraljevi mamba, Longinovo koplje, Sicilijanci i Oko.Pa, majku mu, bolje je reći da B92 ne intresuje igrani program, nego praviti ljude ludim da je ta televizija nekakav svetionik kulture, a kamoli reći da imaju najkvalitetniji serijski i filmski program.
Naravno ovo su moja dva evrocenta. Ti mozes da se ne slozis. BTW, ne mislim i da RTS ili Pink rade los posao. Ljudi se snalaze najbolje sto mogu u programskim i budzetskim semama koje nisu naklonjene filmskom ili uopste igranom programu.Jel to neka refleksna mrznja prema B92?
:isuse:
Link to comment
Dakle, jedino što liči na odgovor u ovome što si je napisao je to da B92 ima najkvalitetnije serije i filmove po kriterijumu toga što ima mali budžet. To nije kriterijum, to je nešto što se samo zalepi da se sve ostale nacionalne televizije (RTS, Pink, Fox) izbace iz konkurencije zato što su bogatije. Košavu i Hepi ne računam zato što dele vreme. Avala je počela dobro, ali dugo već samo tavore...Dobro, jasno je da je Pink oduvao B92 po pitanju kvaliteta filmskog programa. Pink je emitovao filmove koji gotovo da se nisu mogli naći ni na netu. Što se tiče serijskog programa, iako su prvi emitovali mnoge serije poput: The Simpsons, The Job, 2 and Half Men, Lost, 24, Smallville, Band of Brothers, i tako dalje, činjenica je da u poslednje vreme jednostavno nema dovoljno prostora u terminima. Ipak, zbog istih programskih sadržaja se smanjuju igrani program i na B92. RTS naravno ima isto mnogo kvalitetniji i filmski i serijski program od B92. Isto važi i za FOX.Ali, svi koji su bolji, sa njima B92 neće da se igra, pa se poteže argument budžeta. Pa, dobro, ti sam koji braniš B92 mogao si barem da ne potežeš smeće kakav je "Californication" kao argument kvaliteta. Bolje da si se setio dobre BBC-jeve serije "Life on Mars". Ona je doista jači argument za kvalitet. Ruku na srce, ne znam da li je i na B92 isto kao na HRT-u emitovana skraćena verzija serije (epizode koje ne traju pun sat).Mad Men je solidna serija, dosta nagrađivana. Nekome i izvanredna, ali svakako skupa. Ne vidim u čemu je podvig televizije koja ju je kupila... U selekciji svakako nije. Oni je nisu "otkrili"...Ali, filmski program na B92 je atak na ukus. Filmovi koji nisu selektirani po kvalitetu, nego mahom po temama. Televizija, koja pretenduje da su nekakvi svetionici kulture, najavljuje stotu reprizu Stounovog JFK kao emitovanje remek-dela. Na šta to liči?Pogledao sam program u periodu od 10 do 16. oktobra, na B92 se emituju ukupno 4 filma za 7 dana: Kraljevi mamba, Longinovo koplje, Sicilijanci i Oko.Pa, majku mu, bolje je reći da B92 ne intresuje igrani program, nego praviti ljude ludim da je ta televizija nekakav svetionik kulture, a kamoli reći da imaju najkvalitetniji serijski i filmski program. :isuse:
Kada sam rekao da B92 ima najkvalitetniji igrani program? Na prvom mestu B92 nema istu programsku koncepciju kao Pink. Meni su i Life on Mars i Mad Men jako dobre serije. Californication vole neki moji prijatelji. Meni licno nije nista narocito. Filmova imaju koliko ima para. Dakle, nisam rekao da je B92 svetionik kulture. Samo sam rekao da Kosta sa budzetom koji ima radi dobar posao. A u to spada i nabavka Mad Men.Bijes psa od slame ovde.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...