Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

kakvo nepoznavanje situacije... "optužuju" ???!?

 

ne znam samo da li je neko iz b92 preneo grešku bez kapaciteta da procesuira vest od tanjuga, ili je bio dovoljno talentovan da sam smisli ovu glupost

 

 

Kurdi optužuju, Pentagon demantuje
IZVOR: TANJUG
Bagdad/Vašington -- Portparol kurdskih snaga saopštio je da su vojni avioni SAD bombardovali položaje pripadnika ekstremističke grupe Islamske države u dve oblasti na severu Iraka.
 
Pentagon tvrdi da te informacije nisu tačne.
 
Portparol kurdskih snaga (pešmerga) Holgard Hekmat izjavio je agenciji AFP da su američki avioni F-16 "prvo ušli u irački vazdušni prostor u okviru izviđačke misije", ali da su u četvrtak gađali položaje pripadnika Islamske države u oblastima Gver i Sindžar.
 
Portparol Pentagona Džon Kirbi je istakao da su izveštaji o američkim vazdušnim napadima potpuno netačni. 
 
"Akcija takve vrste nije preduzeta", naveo je Kirbi na Tviteru. 
 
Hekmat je naveo da je pogođen most koji povezuje Mosul i Gver, dodajući da je sada glavna linija snabdevanja grupe Islamska država sada presečena i da su oni ostali "izolovani u Gveru, gde ih gađaju F-16". 
 
"Njujork tajms" je juče objavio da predsednik SAD Barak Obama razmatra mogućnost američkih vazdušnih napada na sunitske ekstremiste u severnom Iraku 
 
Obama razmišlja o vojnim opcijama nakon što su džihadisti iz Islamske države napali hrišćanske i Jazidi manjinske zajednice, kao i o slanju humanitarnih paketa sa hranom civilima pod opsadom, pišu američki mediji, pozivajući se na visoke zvaničnike Bele kuće. 
 
Bela kuća je, reagujući na ove izveštaje, saopštila da za probleme u Iraku "nema američkih vojnih rešenja" i da bi bilo kakva vojna akcija SAD u toj zemlji bila "veoma ograničena u obimu i svojstvena suštinskom američkom cilju i usko vezana za iračke političke reforme". 
 
Islamska država je, zajedno sa sunitskim frakcijama, u ratu sa pretežno šiitskim vladinim snagama iračkog premijera Nurija al-Malikija, kao i sa snagama "pešmerga" kurdskog autonomog regiona u zemlji. 
 
Irački verski lideri kažu da su aktivisti Islamske države naterali na beg 100.000 hrišćana, a nekoliko hiljada pripadnika drevne premuslimanske verske zajednice Jazida isterali iz grada Sindžar.

 

 

http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=885880

Link to comment

o jebote, kako su retardirani ovi iz bulevara. prvi put sam sad odslušala nekih 5 minuta, i ubola "prilog" o vilijamsu. ono je strašno koliko su im imbecilni komentari. kursadžije obučene u zari. fuj bre.  :puke:

Link to comment

o jebote, kako su retardirani ovi iz bulevara. prvi put sam sad odslušala nekih 5 minuta, i ubola "prilog" o vilijamsu. ono je strašno koliko su im imbecilni komentari. kursadžije obučene u zari. fuj bre.  :puke:

 

+1

 

onaj bez cvikera je glup ko kurac miloša bikovića glasno se načuđavao u fazonu ja ne mogu da shvatim eto kako nekome tako bog dao sve talenat slavu pare i on tako u depresiju droge ovo ono mislim stvarno :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

to. i onda ona ženska trijumfalno zaključi kako su oni zadovoljni svojim mrvicama i ne treba im ništa više jer eto oće čovek od mnogo da poludi. al sve nešto u tonu šala-komika...  :isuse:

meni uopšte nije jasno šta oni hoće da budu kad porastu - da prave normalne priloge ili da se igraju neke šatro ironije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...