Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

ne znam sta mi je, al kad mi je da pitam - udomise li se negde ona dva bljutavca vulgarna sa jutarnjeg programa?

Koliko je poznato, Mare je izašao iz priče, a Dare i dalje vodi rat protiv cenzure, ovaj put na internetu ...

Link to comment
  • 3 weeks later...

PR će prijaviti "graditelje trgova"

IZVOR: TANJUG

Priština -- Kosovski ministar životne sredine i prostornog planiranja Dardan Gaši kaže da će Priština krivično goniti sve graditelje nelegalnih trgova na severu.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2014&mm=07&dd=12&nav_category=640&nav_id=875946

A mogli su da naslove: PR će PR GR TR

 

edit: ne uspevam da ugasim bold. 

Edited by pacey defender
Link to comment

sa sajta:

 

Liga šampiona, 2. kolo kvalifikacija:

19:30 Zrinjski (BiH) – Maribor (Slovačka)

 

siguran sam da je u pitanju neznanje gde je maribor, a ne slucajna greska

Link to comment

verovatno je pisalo SLO, a čovek ne zna gde je Maribor. ne daj Bože da se klikne gugl, to je preveliki mentalni napor

Link to comment

meni je odvratan ovaj fazon kada se nešto nabraja u naslovu i kada se poslednja stvar u nabrajanju takođe odvoji zapetom umesto sa "i".

 

"Porto, Štutgart, PSV žele Kostića"

 

A nije da je ponestalo karaktera u naslovu pa je moralo da se sabija.

Link to comment

od kada Samizdat objavljuje pandurski šund?

 

Roman Vlade Arsića "Armagedon" o žrtvama pedofilije
 
BEOGRAD, 17. jula (Tanjug) - Izdavačka kuća "Samizdat B92" objavila je kao posebno izdanje roman Vlade Arsića "Armagedon" baziran na zastrašujućim svedočenjima žrtvama pedofilije i zamkama koje vrebaju prer svega decu i mlade iz realnog, ali i iz virtuelnog sveta društvenih mreža.
Arsić koristi kao uvod u svoj roman priču o nestanku osmogodišnje devojčice u jednoj naizgled mirnoj vojvođanskoj varošici. Posle višesatne potrage, dete je pronađeno mrtvo, silovano i zadavljeno.
"Strahovit zločin potresao je celu Srbiju. Počinilac je ubrzo otkriven i uhapšen, ali ono što će tokom narednih godina otkriti inspektori policije užasnuće čak i one najhladnokrvnije i naviknute na svako zlo", kaže o knjizi njena urednica Lidija Kusovac. Prema njenom tumačenju, "Armagedon je "inspirisan potresnim i užasnim istinitim nesrećama koje su se dogodile na teritoriji Srbije".
"Iako gorko potresna i stvarna, ova knjiga ne samo da razotkriva načine na koje predatori vrebaju svoje žrtve, već predstavlja i edukativno štivo za svakog roditelja. Kakve nas opasnosti vrebaju na internetu, kako da prepoznamo situacije koje mogu biti rizične i kobne za našu decu, kako da ih sprečimo i predupredimo, samo su neka od pitanja na koja autor daje odgovor u ovom izuzetnom delu" ocenio je Saša Živanović, načelnik Odeljenja za borbu protiv visokotehnološkog kriminala MUP-a Srbije.
Biljana Lajović, specijalista školske psihologije, je za ovaj roman napisala da .
"nas uvodi u onaj deo ljudske prirode koji nazivamo tamnom, mračnom stranom ličnosti, koja izaziva nevericu, mučninu, strah i bes. Koliko god znali da ovo štivo nije plod mašte autora već je reč o stvarnim, neverovatno drastičnim i surovim oblicima nasilja, kao da nam je teško da tu činjenicu prihvatimo. Kroz četiri potresne priče autor nas upućuje na ono na šta bismo, kao roditelji, morali da obratimo pažnju i šta da preduzmemo".
Urednica " Samizdata B92" je u ovom delu, koje treba da postane obavezno štivo za sve roditelje, navela i jedan internet sajt: www.kliknibezbedno.rs koji je osnovan u januaru 2013. godine i na kome mogu da se pročitaju uputstva stručnjaka kako da zaštite svoju decu od pedofila koji vrebaju svoje žrtve na nekim internet sajtovima.

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...