Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

VT je covek koji se 30 godina slepa na 'vidimo se u citulji', a za taj projekat je najzasluzniji Aleksandar Knezevic, tadasnji novinar Politike koji je ubrzo nakon toga napustio novinarstvo. "vidimo se u citulji' je nastalo od pokusaja da se napravi serija o beogradskim kriminalcima 90tih. to Tijanic nije dozvolio da se emituje na TV Politici i nakon par godina nastao je film van politikine kuce. dosta materijala koji se nalazi u filmu je bio snimljen za TV Politiku. VT nije tada ni ucestvovao u tome. nakon izlaska fiilma Aleksandar Knezevic se povukao iz javnog zivota, a nama je ostao VT kao strucnjak za kriminal.

Link to comment

ne znam čoveka lično, samo smo radili u istoj kući, i sve što kažem je puko teoretisanje, ali ja verujem da jeste.

 

a. k. je bio klasičan rookie u beogradskoj rubrici politike krajem osamdesetih, kada nije bilo specijalizovanih novinara koji su pratili kriminal, zato što je povoda za tako nešto bilo jako malo. urbana legenda kaže da je igrom slučaja bio sam u redakciji kada se dogodilo neko od prvih ubistava i da je tako otišao na događaj. posle je sve krenulo samo, naročito ubistva kojih je bilo maltene svake nedelje i on je polako postao jedan od čitanijih novinara politike.

navodno je najviše problema imao posle teksta o radojici nikčeviću.

 

pre 5-6-7 godina na trgu nikole pašića mimoišao sam se sa nekim monahom, pogledi su nam se susreli na sekundu, verujem da smo se prepoznali.

Link to comment

upravu si,ali sam mislio daje suvise licno za forum. AK je bio dobar novinar. neomiljen medju mediokritetima kojih je tada Politika vec bla puna. koliko znam jos uvek je monah na Atosu.

Link to comment

VT je covek koji se 30 godina slepa na 'vidimo se u citulji', a za taj projekat je najzasluzniji Aleksandar Knezevic, tadasnji novinar Politike koji je ubrzo nakon toga napustio novinarstvo. "vidimo se u citulji' je nastalo od pokusaja da se napravi serija o beogradskim kriminalcima 90tih. to Tijanic nije dozvolio da se emituje na TV Politici i nakon par godina nastao je film van politikine kuce. dosta materijala koji se nalazi u filmu je bio snimljen za TV Politiku. VT nije tada ni ucestvovao u tome. nakon izlaska fiilma Aleksandar Knezevic se povukao iz javnog zivota, a nama je ostao VT kao strucnjak za kriminal.

Khm koliko se secam produkcija je bila  B92....

Link to comment

to se slučajno poklopilo ili ima neke veze sa filmom ?

 

Diplomirao je svetsku književnost i magistrirao valjda na tumačenju Prusta, a nakon toga završio teologiju, zamonašio se i upućen je na doktorat u Kembridž. Nije slučajno, ali je neobično. Zanimljiv čovek.

Link to comment

Siniša Svilan kriv za primanje mita

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=04&dd=23&nav_id=707558

a mesec dana kasnije sve bilo je jasnije..

 

 Kada je u travnju prošle godine Županijski sud u Zagrebu Sinišu Svilana (54) proglasio krivim za primanje mita i odredio mu novčanu kaznu od 67.500 eura i osam mjeseci zatvora, činilo se da je to kraj jedne uspješne televizijske karijere, piše Jutarnji list.

Sud je Svilanu omogućio zamjenu izrečene zatvorske kazne radom za opće dobro, a suđenje ostalim sudionicima u aferi Core Media na čelu s bivšim supružnicima Dijanom Čuljak i Vladimirom Šelebajem još traje. Kada je sud potvrdio DORH-ovu optužnicu protiv Svilana, munjevito su reagirali čelnici Nove TV i dali otkaz svom direktoru programa koji je na toj funkciji proveo osam godina. Dok se javnost zabavljala detaljima suđenja u kojemu su defilirali mnogi novinari i urednici, samozatajni je Svilan svoje televizijsko znanje i iskustvo preusmjerio na susjednu Srbiju.

Prije nego što je suđenje i počelo, vlasnik TV Pinka Željko Mitrović zaposlio je Svilana kao regionalnog programskog koordinatora svoje televizije. Nakon godinu i pol ponuđen mu je i novi posao programskog konzultanta direktorice beogradske Televizije B92. Siniša Svilan prvi put, ekskluzivno za Nedjeljni Jutarnji list, otkriva što se sve događalo u dvije najturbulentnije godine njegova života i kako je započeo svoju novu karijeru.

Gdje ste nestali? Za vas se gotovo više ne čuje nakon sudskog procesa u RH...

- U rujnu će biti dvije godine da živim i radim u Beogradu. Trenutno sam programski konzultant direktorice Televizije B92. Hvala Ivani Miković, koja je s obzirom na sve imala hrabrosti stati ispred svojih grčkih vlasnika i reći: ‘Ja želim tog čovjeka u svome timu’. Žena ima ‘muda’. Usput, upravo sam blizu dogovora za još jedan televizijski posao u Sloveniji, odnosno u BiH. Čovjeku gotovo dođe da kaže: hvala ti Nova TV što si se onako ‘pederski’ ponijela prema meni.

 

 

Edited by Haralampije
Link to comment

ne znam sta mi je, al kad mi je da pitam - udomise li se negde ona dva bljutavca vulgarna sa jutarnjeg programa?

Mislim da još uvek vode jutarnji...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...