Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

Koliko sam mogao da primetim (s obzirom da sam novaka proveo u inostranstvu), jedini film koji je valjao bio je klasik "Dvanaest žigosanih", čini mi se na B92 ...

Link to comment

Sajt je odavno postao sprdnja samo takva.BTW, jel jedva čekamo da se vrate ovi što su na "pauzi" od onog "PPV skandala" ;-) send from WC šolja by BVK

Link to comment

ja imam 1 laicku tezu, da zagrevanje vodi do zahladjenja. kad pukne dihtung na frizideru pa dodje do mesanja vazduha, unutra se sve posmrzava. tako cemo i mi.

Link to comment

Ne znam ti ja za taj zakon i kada su ga doneli, mozda je jos u proceduri. Poenta je da, razumijes, naglo otopljavanje dovodi do isparavanja, kondenzacije, povecanja vlage, stvaranja inja, snega i ostalih pojava koje na duze staze smanjuju temperaturu jer cuvaju hladnocu. Ja sad mozda uzasno lupam ali bas me briga.

Link to comment

ne maxime, otopljavanjem se topi led, što dovodi do toga da voda nižeg saliniteta i samim tim gustine prodire u atlantik gde nailazi na slaniju vodu više temp. koju golfska strruja donosi iz tropskih krrajeva- slanija voda odlazi u dubinu jer je gušća, na površini je hladnija voda, dolazi do poremećaja golfske struje, odnosno smanjuje se količina toplote koju ona isporučuje na severnu poluloptu, nema protivteže arktičkom talasu i eto sibira u predelima koje smatramo da pripadaju umereno-kontinentalnoj klimi...

Link to comment

Ja sam čitala kojekude isto da smo na pragu ledenog doba i čak da se proces prelaska u ledeno doba meri ne vekovima ili milenijumima, nego godinama. Potreban je okidač i onda se to veoma brzo svrši. I da se razumemo, to je ujedno i sve što znam o ovoj temi.Znači moguće je da ledeno doba dođe kod nas pre nego mi u EU.

Link to comment

šta nas briga mi balkanci ćemo biti pošteđeni glečera, kao i u prošlom ledenom dobu kada je ovde bilo stanište jedinih preživelih evropljana ^_^nema brige dok je nama golfske struje, nećemo se morati braniti od milionske armije azilanata iz severne i centralne evrope :s_d:

Голфска струја у секунди преноси 1,5 * 108 кубних метара воде. То је 100 пута више него све свјетске ријеке заједно. Она транспортује преко 5 петавата снаге, што је више снаге него што 1.000.000.000 просјечних нуклеарних електрана производе
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...