Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

pa sta da ti kazem kad je sve ocigledno. to ti je taj medijski oportunizam danas - sve za tiraz/slusanost/gledanost. u principu dok bumerang ne okine ljude u glavu, ne kapiraju sta rade i u cemu saucestvuju. naravno da shabani nisu krivi sto su bili tu gde su bili.
apsolutno. krivi su za to što su mislili da može oportunizam da ih nanese, a princip da ih zadrži.sada lepo treba Principijelno da prihvate da je istom onom oportunizmu koji ih je doveo prestalo da bude oportuno da ih tu drži.ćao zdravo.
Link to comment
Gazza samo pokušava da nam kaže da je za njega lično dobar potez teranje njih dvojice.
dočim ti pokušavaš da nam kažeš da je njihov ostanak na 92-ci jedno opšte dobro?
Link to comment
pa sta da ti kazem kad je sve ocigledno. to ti je taj medijski oportunizam danas - sve za tiraz/slusanost/gledanost. u principu dok bumerang ne okine ljude u glavu, ne kapiraju sta rade i u cemu saucestvuju. naravno da shabani nisu krivi sto su bili tu gde su bili.
opisao si model poslovanja koji je opsteprihvacen i dominatan i jedini koji trenutno donosi novac na trzistu. to je sve, slozices se, legitimno ako ne krsi neke elementarne norme.ono sto je veliki problem je sto niti u svetu ne postoji cist/jasan/strogo definisan model koji funkcionise drugacije, a koji je sigurna (naglasavam 'sigurna' jer kratkorocnih i modela sa varijacijama ima) opcija/model poslovanja u istom trzisnom okruzenju. u tom smislu bilo kakav rad na medijima (mahom komercijanim) jeste svojevrstan oportunizam i na svakome je da pristane na to ili ne. ja licno mislim da 92-jku (radio b92) nije moguce bas tako lako svrstati u celu tu kategoriju. ona je zadrzala deo onoga sto je cini drugacijom, a to je bezmalo polovina dnevnog programa (uz opasku da je i tom delu moguca drugacija i bolja selekcija). Edited by Bane5
Link to comment
Naravno da suštinski nije tačno. Tu dvojicu, po svim parametrima, ne samo da niko nije ni planirao da skloni, nego su i avanzovali. Dobili su emisiju i na TV-u pored radija, bili deo specijalnog novogodišnjeg programa i tako dalje. Dakle, oni ne da su trebali da lete, već su suštinski dobijali unapređenja (više prostora, možda i više para) za te gnusne stvari koje su radili.Gazza samo pokušava da nam kaže da je za njega lično dobar potez teranje njih dvojice. 70-ak puta. Simpatično, obzirom da se poklopilo sa napušavanjem Vučića, čovek prosto da se zapita da li mu je drago samo zbog toga što su 2 identifikovane gnusobe sklonjene sa medija, ili zbog još nečega. Uskoro će i sebe ubediti da podržava ovaj potez iz čistih higijenskih razloga, još 30-ak puta da ponovi "da je za B92 dobro da su ih sklonili" i "da su ova dvojica gnusobe koje su davno trebale da budu šutnute". Vidimo čak i da je potonji stav kod gazze evoluirao u "ma spremali su im šut kartu još davno". Dakle, mic po mic, uskoro će gazza samog sebe dovesti u red, bez potrebe da Vučić interveniše :D
naslućujem ali cu se praviti da ne znam šta hoćes da kazes, posto mi se čini da te zabavlja da spuštaš stvar na lični nivo i da polemišeš van zone činjenica koje sam ti izneo. a to je da su ovi ortaci postali rastući problem za B92 po nizu osnova koji su daleko ispod zone oportunog kompromisa po kome su dovedeni.a uzeo si da isterujes princip tamo gde ga nema od samog pocetka. kao da na šešelju braniš slobodu govora. mislim, zabole me što su pedalirani i ako je cenzura isto koliko me zabole što je ovaj robijao po verbalnom deliktu. za-bo-le-me. ne priznajem sva ljudska prava za ološ. ima bre dovoljno i ljudi koji su robijali a zaslužuju da se stane za njihovu stvar isto kao što ima i poneki novinar koga se mora podržati uvek, da bi se trošila energija principa na ovu dvojicu, pogotovo kada je njihova lična linija odbrane lažna i manipulativna. oni su skinuti ne zato što su kritikovali PPV nego zato što su pregazili sve linije dobrog ukusa načinom koji su to radili. čist dokaz za to ti je kesić, iz istog koncerna. reakcija je zakasnela, trebalo je sve to ranije, yada yada, ali ne postoji razlog i primedba da ne podržim pedalu. sve i da je neki psihopata iz vrha vlasti lično okrenuo telefon nekog direktora tamo - a nije, btw - opet je nebitno. da se ponovim - nisam protiv cenzure per se. srpski medijski prostor je takav da ima svega ali mu realno nedostaje samo jedna stvar - kvalitetna cenzura u funkciji čišćenja deponije u koji se on pretvorio.bottom line je da će šabosi na radio barajevo, gde im je oduvek bilo i mesto. a strukturni problemi, zašto su uopšte imali emisiju, bla bla, to je viši nivo priče, izvolite dalje. Edited by gazza1
Link to comment

@beatmozda ti ne ide citanje ovog topika od ruke. nekoliko puta je ponovljeno (me included) da je najvise kriv onaj ko ih je u startu doveo.enivej, sudeci po ucestalosti kojom zapisavas i ne tako retkim prenosenjem pr bullshita iz "proverenih izbora" koji se pokaze takav kakav jeste, javlja mi se scenario tipa koga pedalira riba a on onda krene naokolo i ponavlja da je ruzna kurva.uzivaj.

Edited by gazza1
Link to comment
@beatmozda ti ne ide citanje ovog topika od ruke. nekoliko puta je ponovljeno (me included) da je najvise kriv onaj ko ih je u startu doveo.enivej, sudeci po ucestalosti kojom zapisavas i ne tako retkim prenosenjem pr bullshita iz "proverenih izbora" koji se pokaze takav kakav jeste, javlja mi se scenario tipa koga pedalira riba a on onda krene naokolo i ponavlja da je ruzna kurva.uzivaj.
I dalje nemaš odgovor na to ko ih je doveo. Zbogom. Edited by beatakeshi
Link to comment
I dalje nemaš odgovor na to ko ih je doveo. Zbogom.
zar ne može o ta dva pitanja da se sudi odvojeno? tipa, da proceniš da li je dobro što su ova dva stvora gone, bez obzira na to ko ih je doveo, a onda da nezavisno od toga diskutujemo (koga zanima, je l) o tome šta se desilo pa su oni uopšte postali mogući i ko ih je konkretno doveo i šta mu je bio cilj itd.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...