Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

Još kad bi b92 imala toliko para da plaća tim ljudi za svaku iole ambiciozniju emisiju ... <_<
Naravno, to je jos jedan od problema. Ali, jbg, onda Jugoslav mora sam da se koprca. Sta da mu radim?
Link to comment
Kusturica je izgledao kao trećerazredni brbljivac i praznorečivi i neubedljivi lažov.
Lepo je sto si stekao takav utisak.Sinoc sam sam u letu uhvatio reprizu intervjua sa Kusturicom. Priznajem da nisam tog coveka puno slusao, iako sam gledao skoro sve njegove filmove (neke vise od 10 puta). Sam intervju je bio zanimljiv, a moj dojam je da Kusturica, ma koliko komplikovao u nekim odgovorima, veruje u ono sto prica. Podrazumeva se da je to strasno, s obzirom na neke njegove dubiozne stavove. Najvise smeta njegov stav o paljenju ambasada za vreme protesta povodom priznavanja Kosova, gde celu problematiku sagledava kroz ugao zavere govoreci o hipotezama. Jadno izgledaju njegovi pokusaji da opravda ondasnju DSS-NS nomenklaturu koja je sacinjavala vlast od nemilih scena, kada sa druge strane postoje Veljine izjave u kojima masturbira i na paljenje i na razbijanje svega sto je strano. Ali pojam "jadno", nekako neizbezno ide uz svakog koje se bavi politikom, a koji stvari sagledava pristrasno. Nije Kusta nista manje jadan od forumasa na raznim forumima, koji potpuno divlje stavove brane raznim bezveznim paralelama, pozivanjem na suprotnu stranu, zaverama, hipotezama, negiranjima, dojavama... U stvari, razlika mu ipak dodje da je Kusta dosta inteligentiji u svom nastupu, i da nakon njegovog objasnjavanja nebuloze imaju vise smisla od nebuloza koje se forsiraju na netu.Takodje smeta njegov Dabic Rasa. Iako je ceo pristup Karadzicu pokusao da svede na stos Endi Kaufmana, u kojima se poigrava sa emocijama naroda preko osetljivih struna, pa peva pesme o Karadzicu, Gotovini i jos nekim zlocincima... Kusturica bi trebalo da zna kao svesno bice, koliko je uvredljivo da covek sa bremenom njegovih stavova peva pesme o Karadzicu ili Mladicu. Samo smesno je da sad najvise na njega grakcu oni koji su kukali na nerazumevanje javnosti koja nije mogla da shvati Jasarijevu sliku na izlozbi u centru Beograda.Opet, svidelo mi se kako je na samom kraju u par recenica iznapusavao Bregovica. Jajaru je pocastio onim sto jajara treba da jede, a to nisu jaja. Edited by nixolaus
Link to comment
Neko mi je danas dojavio da su krenule neke bedne prozivke na liniji Kusta-Brega.. Šta je posredi?
Kusta sinoc na to rece otprilike da Brega to radi planski, jer upravo treba da odrzi koncert u Splitu, a videlismo kako splitski gradonacelnik gleda na nas srbe. I to Brega uvek radi, priprema teren za sebe, gde god da ide, a nekad nije mogao bez Kuste ni da proviri u svet. :cry:
Link to comment
Neko mi je danas dojavio da su krenule neke bedne prozivke na liniji Kusta-Brega.. Šta je posredi?
te prozivke postoje vec odavno. jedna od kustinih legendarnih izjava je da brega ima morala koliko morski krastavac.
Link to comment
te prozivke postoje vec odavno. jedna od kustinih legendarnih izjava je da brega ima morala koliko morski krastavac.
Glede tog morskog krastavca.. Svojevremeno je, u onoj mesečnoj luksuznoj publikaciji koju je Telekom pravio za svoje post pejd pretplatnike, izašao intervju sa osobomkoja je pravila monografiju o Kusturici. Kada mu je doneo tekst na autorizaciju, tražio je da se iz njega izbace 2 stvari, od kojih je jedna bila taj "Bregović krastavac".
Link to comment
Glede tog morskog krastavca.. Svojevremeno je, u onoj mesečnoj luksuznoj publikaciji koju je Telekom pravio za svoje post pejd pretplatnike, izašao intervju sa osobomkoja je pravila monografiju o Kusturici. Kada mu je doneo tekst na autorizaciju, tražio je da se iz njega izbace 2 stvari, od kojih je jedna bila taj "Bregović krastavac".
A koja je bila druga?
Link to comment
kusta bi ispičkao bregu.
Naravno, kad se Brega povredio. :( Inace, ne vidim razliku sada - obojica kreativnu impotenciju prikrivaju bilo reciklazom (Brega) bilo stalnim traganjem za sopstvenim smislom (Dvengrad, Maradona gluma, Panco Vilja, Kosovo...).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...