Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

Nije mi bas jasno o kakvom se ordenu radi. Je li to neko drzavno priznanje, ili priznanje ovog fonda? Mislim da je neuobicajeno da se priznanje raznih preduzeca, nevladinih organizacija i sl. nazivaju ordenjem. Obicno se dele raznorazne plakete, zahvalnice i sl. Bice veselo ako se zapati ova praksa deljenja ordenja. Mnoge javne licnosti ce nam izgledati kao ruski marsali i komunisticke ere.
Nisam pošao ni nekoliko koraka, dok odjednom, a oko mene se, kao oko kakvog čudovišta, poče sa sviju strana skupljati svet. I staro i mlado, i muško i žensko, guši se, propinje, gura, tiska da me što bolje vidi. Naposletku se nakupi toliko sveta da se zakrči ulica i svaki saobraćaj.Gleda mene svet s čuđenjem, a i mene taj nepoznati svet zadivi. Koga god pogledam, ukrašen ordenima i lentama. Retko ko od siromašnijih nosi jedan orden ili dva, inače je svaki toliko načičkan da mu se ni odelo ne vidi. Poneki ih toliko imaju da ne mogu ni da nose sve o sebi, već vuku kolica za sobom i u njima puno ordena za razne zasluge, zvezda, lenta, kakvih ne odlikovanja.Jedva sam mogao koračati kroz tu masu slavnih ljudi što me okružuju i guše se ko će se progurati bliže meni. Čak se neki i zavadiše oko toga, a čuli se i prekori onima što su dugo uz mene:- Pa nagledali ste se, valjda, već jednom; pustite sad malo i nas da vidimo.Ko god priđe bliže meni, odmah žurno stupa u razgovor - da ga ne bi ko potiskao.Već mi dosadiše ista te ista pitanja sa čuđenjem:- Odakle si?... Zar nemaš nijedan orden?...- Nemam.- Koliko ti je godina?- Šeset.- Pa još nijedan orden?!- Nijedan.Povikaše glasovi kroz masu, kao ono na vašaru kad se čudovišta prikazuju:- Čujte ljudi: čovek od šeset godina bez ijednog jedinog ordena!Gušanje, graja, vreva, tiskanje sve jače i jače, a iz sviju ulica se svet zgrće, i navaljuje da prodre kroz masu da me vidi. Najzad dođe i do boja, te se umeša i policija da uvede red.I ja sam njih, pre nego što se počeše tući, nado'vat ovog onog raspitivao o zaslugama zbog kojih su odlikovani.Jedan mi reče da ga je njegov ministar odlikovao za retke zasluge i požrtovanja prema Otadžbini, jer je rukovao mnogim državnim novcem punu godinu dana, a u kasi je, pri pregledu, nađeno samo dve hiljade dinara manje nego što treba da bude. Pravo je, govorilo se, jer je mogao sve upropastiti, ali mu plemenitost i rodoljublje nije dalo da to učini.Jedan je odlikovan što je mesec dana bio čuvar nekih državnih magacina i magacin nije izgoreo.Jedan je, opet, odlikovan što je prvi primetio i kon-statovao da se reč knjiga vrlo interesantno svršuje na a, a počinje sa k.Jedna kuvarica je odlikovana što je za pet godina službe u bogatoj kući ukrala samo nekoliko srebrnih i zlatnih stvari.Jedan je, opet, odlikovan što se posle učinjenog velikog deficita nije ubio, po glupom dotadašnjem šablonu, već je drsko uzviknuo pred sudom:- Ja sam nazore i ideje svoje u delo priveo, takvi su moji pogledi na svet, a vi mi sudite. Evo me! (Tu se lupio u grudi i koraknuo jedan korak napred.) Taj je, mislim, dobio orden za građansku kuraž. (I pravo je!)Jedan čiča dobio je orden što je ostario i što nije umro.Jedan je odlikovan što se obogatio za nepuno pola godine liferujući državi loše žito i još vazda drugih stvari.Jedan bogati naslednik odlikovan je što nije upropastio očevinu i što je priložio na dobrotvorne celji pet dinara.Ko bi sve i popamtio! Od svakog sam samo za po jedno njegovo odlikovanje zapamtio, a već sve izređati bilo bi nemogućno.
Edited by radisa
Link to comment

Ja i dalje plačem stajlingu liku i delu Nataše Odalović. Msm, stvarno mi je puno smešno. Pričao sam prijateljiva večeras, i pokazao im neke yt klipove i oni su se smejali sa mnom od srca, dakle ne preterujem...Obratite pažnju na ovaj odevni prijedmet:Kao odelo nekog podoficira na vanzemaljskom svemirskom brodu u Zvezdanim Stazama:http://www.youtube.com/watch?v=wGhQSeyJ84o

Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Jel samo meni ovo glupo? Ali beskrajno!
Evo, meni je otužno. Proguglajte malo lika, kontroverzan™ je do koštane srži, prve novce stekao noseći gajbice taksirajući, da bi onda preko noći postao milioner i biznismen. Ne bih aplaudirao Marku Miloševiću ili Stanku Subotiću da se bace u filantropiju ne bi li oprali biografiju, pa neću ni ovom gmazu. Kupovina ordena bebi (jer zahvalnice su passé) samo je gadni detaljčić.
Link to comment
Evo, meni je otužno. Proguglajte malo lika, kontroverzan™ je do koštane srži, prve novce stekao noseći gajbice taksirajući, da bi onda preko noći postao milioner i biznismen. Ne bih aplaudirao Marku Miloševiću ili Stanku Subotiću da se bace u filantropiju ne bi li oprali biografiju, pa neću ni ovom gmazu. Kupovina ordena bebi (jer zahvalnice su passé) samo je gadni detaljčić.
Ne bih da branim ovoga (za koji sam sad upravo prvi put cuo), ali nije nepoznato da se pojedinci za koje se to ne bi moglo proreci vrtoglavo obogate od smelih investicija u rudarstvo i tome srodne oblasti. Mi ovde dole imamo slicne.

Nathan-Tinkler_1302747209_n.jpgNathan Tinkler (born 1976) is a mining magnate and businessman from the Hunter Region, New South Wales, Australia. He started out as a mining apprentice in the Hunter Valley, in New South Wales and set up his own business at age 26. Much of his wealth was acquired from investments in the mining industry. [edit]BiographyBorn in Inverell, New South Wales in 1976, Tinkler qualified as an electrician at Muswellbrook TAFE.[1] Initially working as an electrician in a coal mine, at the age of 26 he started his own mine machinery maintenance business.[2] His rise began in 2006 when he borrowed $500,000 to buy the Middlemount mine in Central Queensland for $11.5 million. In December 2007 he agreed to sell 70% of Middlemount to Macarthur Coal for $57 million in cash plus a parcel of Macarthur shares valued at $184 million. Then Macarthur became a takeover target and its share price doubled. In May 2008 Tinkler sold his Macarthur shares for $422 million.[3][4]By 2008 he was on BRW's Young Rich list, quoted as being worth about $441 million,[5] and the second-richest man in Australia under 40 years of age.Tinkler lived previously in Merewether Beach,[6] however, in June 2012, Tinkler sold his home in Merewether and moved to live in Singapore with his family. [7] In July 2010, Tinkler floated his company Aston Resources with $400 million worth of shares offered, leaving Tinkler with $600 million worth of the company.[8] In early October 2010, it was announced that Tinkler was set to purchase a 50% share in the Ford V8 Supercar team, Dick Johnson Racing, taking over from Charlie Schwerkolt as Dick Johnson's partner within the team. However the deal fell through, leaving the team searching for a financial partner.On 31 October 2012, Tinkler said he wanted to raise his stake in Whitehaven Coal and garner support from shareholders to request a meeting to overhaul the current board and management.[9]

Link to comment
Ja i dalje plačem stajlingu liku i delu Nataše Odalović. Msm, stvarno mi je puno smešno. Pričao sam prijateljiva večeras, i pokazao im neke yt klipove i oni su se smejali sa mnom od srca, dakle ne preterujem...Obratite pažnju na ovaj odevni prijedmet:Kao odelo nekog podoficira na vanzemaljskom svemirskom brodu u Zvezdanim Stazama:...
mada u zivotu ne bih odevala takve stvari, meni ona fenomenalna :lolol:josh kad sam je videla u zivotu, ma uzivaj snajka! :D
Link to comment
Albanija, albanci (siptari) su postali sinonim za ZLO! Najvece ZLO koje postoji u regionu!(Laza, 2. mart 2013 19:09)
fasciniran sam moderacijom koja "uredjuje" b92 komentare.ako tamo uopste postoji tako nesto...
Link to comment
Ne bih da branim ovoga (za koji sam sad upravo prvi put cuo), ali nije nepoznato da se pojedinci za koje se to ne bi moglo proreci vrtoglavo obogate od smelih investicija u rudarstvo i tome srodne oblasti. Mi ovde dole imamo slicne.

Nathan-Tinkler_1302747209_n.jpgNathan Tinkler (born 1976) is a mining magnate and businessman from the Hunter Region, New South Wales, Australia. He started out as a mining apprentice in the Hunter Valley, in New South Wales and set up his own business at age 26. Much of his wealth was acquired from investments in the mining industry. [edit]BiographyBorn in Inverell, New South Wales in 1976, Tinkler qualified as an electrician at Muswellbrook TAFE.[1] Initially working as an electrician in a coal mine, at the age of 26 he started his own mine machinery maintenance business.[2] His rise began in 2006 when he borrowed $500,000 to buy the Middlemount mine in Central Queensland for $11.5 million. In December 2007 he agreed to sell 70% of Middlemount to Macarthur Coal for $57 million in cash plus a parcel of Macarthur shares valued at $184 million. Then Macarthur became a takeover target and its share price doubled. In May 2008 Tinkler sold his Macarthur shares for $422 million.[3][4]By 2008 he was on BRW's Young Rich list, quoted as being worth about $441 million,[5] and the second-richest man in Australia under 40 years of age.Tinkler lived previously in Merewether Beach,[6] however, in June 2012, Tinkler sold his home in Merewether and moved to live in Singapore with his family. [7] In July 2010, Tinkler floated his company Aston Resources with $400 million worth of shares offered, leaving Tinkler with $600 million worth of the company.[8] In early October 2010, it was announced that Tinkler was set to purchase a 50% share in the Ford V8 Supercar team, Dick Johnson Racing, taking over from Charlie Schwerkolt as Dick Johnson's partner within the team. However the deal fell through, leaving the team searching for a financial partner.On 31 October 2012, Tinkler said he wanted to raise his stake in Whitehaven Coal and garner support from shareholders to request a meeting to overhaul the current board and management.[9]

Znam da ima i takvih slučajeva, ali ljudi kao što je Tinkler verovatno nemaju potrebu za naručenim hvalospevima i pažljivo profiltriranim komentarima na njih. Ako sam se zajebao u proceni, nek' mi velmoža Popović oprosti.
Link to comment

jasno je kako su se devedesetih u rusiji pravile pare. takvih je mnogo u rusiji, neki su izgubili glavu, neki postali oligarsi, a neki od stranaca se vratili u domovinu kao kraljevi bakra ili cega vec. nista ja tu lose ne vidim.

Link to comment

edit: @boshokucesto sam izlazio u njegove moskovske klubove, imamo dosta zajednickih prijatelja, ali nisam bas nikada pitao i pricao o njemu, a i da jesam, ne verujem da bi prepricavao ovde.

Edited by banecare1
Link to comment
Znam da ima i takvih slučajeva, ali ljudi kao što je Tinkler verovatno nemaju potrebu za naručenim hvalospevima i pažljivo profiltriranim komentarima na njih. Ako sam se zajebao u proceni, nek' mi velmoža Popović oprosti.
moze za nas sa jeftinijim kartama, koji naruceni hvalospevi?
Link to comment
fasciniran sam moderacijom koja "uredjuje" b92 komentare.ako tamo uopste postoji tako nesto...
Ima i ovakvih bisera, lik koji se sto puta više raduje petom mjestu Španovićeve, nego pobjedi Kolašinca:
Draze mi je sto puta tvoje 5 mesto nego jucerasnje prvo, ti si nasa!!!(student_iz_parka, 2. mart 2013 17:51)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...