Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

hvala :)jel postoji negde arhiva njenih starih emisija?
Verovatno ne. Srpska posla.Bilo bi divno ponovo slušati emisije Studija B iz osamdesetih(Ritam srca, 100 veličanstvenih, U sred srede, Fras u šupi, itditd), ili recimo početke Cece Lukić u Niko kao ja, ali ne gajim nadu da to postoji.Ili bar da se uradi neki serijal o toj super talentovanoj generaciji.
Link to comment

Dužina domalog prsta određuje uspeh u karijeriIZVOR: SUPER ŽENA | SREDA 27.02.2013. | 15:31 @POSAO | 19 KOMENTARA Poslednje naučno istraživanje pokazuje da žene sa dužim domalim prstom od kažiprsta imaju više uspeha u životu. Većina ženskih preduzetnica koje je studija ispitala imale su od 10 do 20 odsto duži domali prst nego kažiprst.http://www.b92.net/superzena/posao.php?yyyy=2013&mm=02&nav_id=690579 :0.6:

Link to comment
Verovatno ne. Srpska posla.Bilo bi divno ponovo slušati emisije Studija B iz osamdesetih(Ritam srca, 100 veličanstvenih, U sred srede, Fras u šupi, itditd), ili recimo početke Cece Lukić u Niko kao ja, ali ne gajim nadu da to postoji.Ili bar da se uradi neki serijal o toj super talentovanoj generaciji.
da da, na te sam i mislila. nisam ih slušala u realnom vremenu, nisam ni znala za njih, ali sam se nakon njene smrti načitala samo pozitivnih komentara i zainteresovala se.nadam se da će se nadležni nakaniti da sklepaju neki onlajn arhiv. pretpostavljam da se to sve čuva u nekim budžacima.
Link to comment
da da, na te sam i mislila. nisam ih slušala u realnom vremenu, nisam ni znala za njih, ali sam se nakon njene smrti načitala samo pozitivnih komentara i zainteresovala se.nadam se da će se nadležni nakaniti da sklepaju neki onlajn arhiv. pretpostavljam da se to sve čuva u nekim budžacima.
to se nece nikad desiti. najpre, zato sto to uglavnom ne postoji ni u budzacima, a zatim i zato sto nekoga uopste nije briga da se bavi takvim stvarima. Edited by Bane5
Link to comment

u tom slučaju baš bzvz. ali baš.ništa, nadam se da je neki entuzijasta barem privatno snimao na kasete i da će jednom osvanuti na netu u formi sličnoj onom blogu dobra stara vremena (koji je, nažalost, sad isto rahmetli. ima doduše raštrkanih klipova po jutjubu) :(

Link to comment

samo jedan mali primer - kad je umro djoko vjestica, studio b je emitovao par snimaka kao zvucnu ilustraciju samo zahvaljujuci nekim trakama iz licne kolekcije coveka koji je nekad radio tamo (i nikakve veze sa studiom b odavno nema). oni nisu imali nijedan jedini sacuvani.slicna situacija se desila i sada.desice se, nazalost i u jos nekoj situaciji.nesto bolje stanje je jedino na radio beogradu.ovde jedino mozemo da se nadamo i ocekujemo da takve stvari izrone sa kaseta i traka koje je neko nekad snimio (ali i sacuvao).

Link to comment

pa i to nije bas logicno ni ocekivati, mislim te nekakve arhive. na radio beogradu se emisije snimaju, produciraju... na studiju b je sve to islo uzivo, odakle snimci? jedina osoba za koju znam da je snimala i arhivirala svoje emisije je olivera todorovic, ostalo se sve radilo danas za danas.edit: i da, znam za par zaludjenika koji su snimali kod kuce emisije zikice simica, cak ih je neko vreme bilo da se kupe ispred skc-a

Edited by aram
Link to comment

naravno da se nije ocekivao kontinuirani proces snimanja i arhiviranja (nije toga bilo ni na radio beogradu), ali ne pricam ovde o jednom konkretnom trenutku. djoko vjestica je na radiju radio vise od 20 godina. tanja je radila dosta manje, ali i ona vise godina. zar je bilo tesko snimiti npr. bar godisnje emisije diskomera i cuvati ih ili neke/odabrane rok intervuje i sl.?

Link to comment
nadam se da je neki entuzijasta barem privatno snimao na kasete i da će jednom osvanuti na netu
ovde jedino mozemo da se nadamo i ocekujemo da takve stvari izrone sa kaseta i traka koje je neko nekad snimio (ali i sacuvao).
emisije tanje petrović, i gomile dragocenih ljudi prevashodno sa b92, ali i studia b, radio politike (merser, janjatovic&kremer), te yu radia (covek senka), teško, do nemoguće...
Link to comment

@Bane5pa prvo, jeste bilo tesko jer se uvek kuburilo sa trakama, nije se imalo za dnevne potrebe, kamoli za nekakve arhive. i ono sto pomenuh da je snimano, snimano je na kasete, sto bas nije za profi upotrebu. drugo, zahtevalo je nekakvo razmisljanje o buducnosti, sto je mozda previse za ocekivati :D

Edited by aram
Link to comment

Svi emiteri imaju zakonsku obavezu snimanja celokupnog programa zbog eventualnog kršenja zakona itd. Naravno svi to maksimalno izbegavaju a rok čuvanja tih arhiva je mislim mesec dana...Send from WC šolja by BVK

Link to comment
Svi emiteri imaju zakonsku obavezu snimanja celokupnog programa zbog eventualnog kršenja zakona itd. Naravno svi to maksimalno izbegavaju a rok čuvanja tih arhiva je mislim mesec dana...Send from WC šolja by BVK
naravno, ali da li si ikad video na cemu se to snima? na studiju b (govorim o radiju) snima se na jedan prastari trakas sa minimalnom brzinom, tako da jedna traka traje nekoliko dana. naravno ni tih traka nema beskonacan broj, tako da se snimaju u krug...
Link to comment
naravno, ali da li si ikad video na cemu se to snima? na studiju b (govorim o radiju) snima se na jedan prastari trakas sa minimalnom brzinom, tako da jedna traka traje nekoliko dana. naravno ni tih traka nema beskonacan broj, tako da se snimaju u krug...
Ma da možda je sad malo bolje ga je to na kompu i praktično su fajlovi, ali zato verujem da je brisanje ekspeditivnije ...Send from WC šolja by BVK
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...