Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

Pa o tome i pricam. Normativno, novinari, valjda, treba da sude po kvalitetu. Otuda i verodostojnost.Ako je sstvarna situacija serdarovojvodisanje, onda verodostojnost otpada.Ako tumacis verodostojnost kao: novinari glasaju za novinare, te je anketa verdostojni sud novinara, to je tacno ali sta nama kao citaocima ta informacija znaci?Podseticu te, to novinari glasaju za novinare se uzima kao sud "struke", tj. kvaliteta.Ako tog kvaliteta nema, onda je naketa jednako vrenda kao pool na PPP.
Jedno 'valjda' i tri 'ako' su ti ujedno i odgovor na sve jer sa cetiri pretpostavke pokusavas da 'demistifikujes' nesto sto je mozda istina, a mozda i ne, a istina je najverovatnije negde izmedju.Kvalitet postoji i postojace (!!!) dok postoji bilo kakva ljudska kreacija (pa i u zemlji Srbiji). Da li je ona meni, tebi ili bilo kome na PPP dovoljna, ujedno i relevantna, opet nista ne znaci spram ankete jer nismo ni anketrirani, a verovatno ni ciljna grupa koj se rezultati ove ankete mogu 'prodati'.'Struka' za 'struku', reprezentativnost, glasanje... sta bi vise od toga? 'Istragu vestica' u srpskom novinarstvu?ps. Rekao si 'nama kao citaocima', a treba dodati i 'slusaocima' i 'gledaocima'. Edited by Bane5
Link to comment

Mnogo toga što bi trebalo da ostane u tom esnafu dolazi do nas jer se medijskim radnicima to može. Šteta je što ne možemo više esnafskih vesti da dobijemo preko medija, tipa kako su revizori glasali o najboljim revizorima u prošloj godini, ili autolakireri o tome šta je sad u trendu i kakva je bila godina i naravno, čije je mešanje guzicom dok farba strane automobile bilo najizazovnije. Medijima se to može i to je glavni trend u svetu već više godina - pogledajte samo CNN kad krenu da od onoga što im je ebeni posao da prave vest. Medijska scena nam je krš i ja sam prestao da pokušavam da svarim negledljivo i neslušljivo, a bogumi i nečitljivo u etru.Esnafski gledano, istina je da to ima svoju težinu - glasali su medijski radnici, imali su neki ponuđen izbor i odlučili su šta su odlučili. Da li svi oni zaista slušaju Brakusa i uživaju u toj audio dijareji ne znam - možda su profesionalci između 3 i 5 već u kafani gde se sluša B92 ili na gajbi ili gde god već. Da li zaista prate ekstremno anahroni Utisak nedelje religiozno svake nedelje? Nekako mi se više čini da su glasali po automatizmu za ono što znaju.

Link to comment

OK, za sta nisu znali pa nisu glasali? na stranu brakus, to je nebitna kategorija. statusova nagrada ima nekakav (!) prestiz samo u domenu novinarskih imena. za sta je trebalo da glasaju, a nisu?

Link to comment

Deluje mi kao da je anketa među novinarima bila sprovedena na principu "upišite sami" u svakoj kategoriji. Moj komentar meni samom sve više deluje kao neverica kako misli bivši esnaf. Malo se toga promenilo u poslednjih desetak godina i to mi prilično smeta. Ako je ovo najbolje što novinarski esnaf može, onda jeb'ga. Izvinjavam se što sam se uključio uopšte u nazovi raspravu. Nije se promenio ni taj stereotip o tehničkom osoblju kao ekstremno profesionalnom, a ni o novinarima pijancima i novinarkama droljama. Srbija!

Link to comment

statusova anketa je relevantna medju novinarima koji su u njoj ucestvovali, javnost za nju gotovo da uopste ne zna.kod nas postoji jako malo ljudi koji imaju prilike da se bave novinarstvom u pravom smislu te reci i cudno mi je da ti ljudi osecaju potrebu da ucestvuju u ovom serdarvojvodisanju. nemaju konkurenciju, a eto dobijaju nekakva priznanja. kao da EDB dobija nagradu u kategoriji "najbolji distributer struje". meni je to besmisleno.

Link to comment
1. Medijska scena nam je krš i ja sam prestao da pokušavam da svarim negledljivo i neslušljivo, a bogumi i nečitljivo u etru.2. Da li zaista prate ekstremno anahroni Utisak nedelje religiozno svake nedelje?
1. +1, najvise korisnih informacija, a pri tome i lepo profiltriranih, dobijem ovde :D2. Koja je bolja emisija tog tipa? Nema. Znaci, opet kazem, ponavljam, Olja je tu najmanje kriva. Normalno da ce da se vozi dalje na staroj slavi, sve dok konkurencija nije sposobna da izbaci ista iole pristojno.
Link to comment

ne kenjaj, druze starine kazem nijednu protiv protagonista ankete, a tebi ni to nije dovoljno. e pa jeste serdarvojvodisanje zato sto kada neko da bilo kakvu nagradu skrnavom portalu B92 od koga su za tri koplja bolji i Mondo i Blic - jasno je da i nagradjivac i nagradjeni znaju o cemu je rec. ostali izbori su, kao i uvek, sasvim ocekivani jer drugih ni nema.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

slazem se oko portala b92, samo bih voleo da vidim ta tri koplja monda ili blica, sem ako ih ne pripisujes revnosnijoj lektorskoj sluzbi. tri koplja je za to mnogo, a sto se mene tice i jedno je previse, posto je taj smrtonosni kombo - red politike red estradnog trasha zaduvao sa te strane, nije to B92 izmislio.jos jednom, pricao sam o novinarskim imenima, suzani trninic konkretno

Link to comment
slazem se oko portala b92, samo bih voleo da vidim ta tri koplja monda ili blica, sem ako ih ne pripisujes revnosnijoj lektorskoj sluzbi. tri koplja je za to mnogo, a sto se mene tice i jedno je previse, posto je taj smrtonosni kombo - red politike red estradnog trasha zaduvao sa te strane, nije to B92 izmislio.jos jednom, pricao sam o novinarskim imenima, suzani trninic konkretno
dobro, pola koplja. malo me ponelo
Link to comment

Pretera ga vala, jedina prednost Monda i Blica u odnosu na B92 jeste što bolje izgledaju, modernije. Ali ni lektorisanje niti kvalitet nisu ni za pola koplja ispred.

Link to comment

pa mondo valjda i ima nekakav ugovor o saradnji sa b92, preuzima kompletne sadrzaje.@copkillahpa izvini, ali preglednost sajta i laka dostupnost trazenim sadrzajima je, od poslednjeg redizajna sajta b92, debelo na strani blica i monda.

Link to comment

O tome i pričam, ali to su tehnikalije. Kada je reč o sadržaju i kvalitetu istog, tu se niko ne ističe. Kada je reč o brljotinama, mislim da čak Blic tu malo i vodi, u negativnom smislu.

Link to comment

izvin`te, ja Status vec xy meseci nisam video ni na jednom prodajnom mestu stampe koje su moje oci pohodile.Ako bi mi neko otkrio tajnu gde se to pazariti moze, blagodarim unapred.Inace, onomad to bese interesantno dobar magazin za ove prostore. Rekoh onomad, jer ne znam kakav je sada...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...