Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

"Ovo" radi na B92...

Popboks, Ukus poznatih | 11.09.2009. Luna LuDorćolka sa punk pedigreom i insajderka sveta srpskog glamura, govori o koncertima Prodigyja i Stereo MC's, ekipi sa Severa, destinacijama o kojima sanja, štiklama na kaldrmiOmiljeni album i pesma?Evo 10 izvođača i bendova čije albume slušam zato što volim da se čuje celina, jer svaka pesma je samo jedan song u muzičkom komadu: * New York Dolls - tada sam shvatila da žlim biti rokenrol zvezda * David Bowie - faza Ziggy Stardust. Tada sam shvatila da mogu biti šta želim u životu * Sex Pistols - tada sam shvatila da mogu da kažem šta mislim * Sly & the Family Stone - tada sam shvatila da mogu plesati do zore * Green Velvet - poželela sam da budem disk džokej. * Stone Roses - imala sam osećaj da će taj period biti fantastican i da je sve u životu moguće * Billy Holiday - uz njen glas shvatam da je između slabosti i jačine bića najtanja crta * Chet Baker - shvatam da je truba moj omiljeni instrument * Miles Davis - soundtrack za film Lift za gubilište je nešto najerotičnije što sam čula. * Deseto mesto dele Bette Davis, žena koja glasom para vazduh, i Blondie, moja večita inspiracijaKoncert koji ćeš uvek pamtiti?Katarina II i Niko u SKC-u. Osvajanje slobode i udisanje najlepšeg udara kosmopolitizma u Beogradu, tada glavnom gradu SFRJ. Prodigy i Stereo MC's, svaki put, jer iniciraju najbolje iz mene - pure energy bez zadnjih misli.Film(ovi)?Preporučujem vam film koji sam upravo odgledala The Informers - biće vam jasno zašto su 80-te tako jebeno inspirativne.Knjiga?Lawrence Durrell Aleksandrijski kvartet, stihovi Paula Valéryja, kao i Dnevnik Andyja Warhola.TV/radio emisija?Radio B92 stalno slušam na telefonu kako izađem iz kuće, a TV... pa serijali Tjudori, Sopranosi, Californication, Gossip Girl, SATC, Ljudi sa Menhetna, Majami Ink na Dicoveryiju, dokumentarci na kanalu Dq. Svima njima je zajedničko to što prikazuju, svaka na svoj način, postulate od ideje do estetike 21. veka.Sajt?To je više od sajta – Torrent.Hobi?Pravljenje kolaža.Putovanje koje bi volela da se ponovi?Njujork uvek, Pariz - što pre. Pustinje su mesta kojima bih se uvek vraćala. A da se desi konačno Maroko - o njemu sanjam.Za koga navijaš? Kako? Ideš li na utakmice?Kao mala, moje poglede na svet formirala je ekipa sa Severa, te eto odgovora - dakle, Zvezda.Pet istorijskih ličnosti koje bi pozvala na večeru?Marilyn Monroe, JFK, Zoran Đinđić, Andy Warhol, Olja Ivanjicki.Ko je tvoj alter-ego?Lu, devojka Delte 99.Šta voliš da misliš o sebi?Da kada bih imala više vremena, provodila bih ga u Francuskoj. Usavršila bih taj divni jezik koji kao da nisam učila 13 godina. I da ću konačno savladati ki-aikido.Šta bi probala, a još nisi?Da položim vozački ispit i naučim italijanski kao maternji.Psuješ li? Zašto? Kako?Nisam psovala puno u životu. Trudim se da to ne činim, ali imam omiljeni srpski sočan izraz iz F-ing edicije, a volim da kad pišem, upotrebljavam neke prljave reči, provokacije radi. Sviđa mi se kako psovke zvuče na papiru, ali mi smeta kada neko mnogo psuje.Šta voliš u Beogradu, a šta bi prvo promenila?Volim tu autentičnu mešavinu ludila, Dorćol, štikle na kaldrmi, a promenila bih najpre funkcionisanje taksija u ovom gradu i odnos prema podstanarima. Ako se voziš često taksijem i iznajmljuješ stan u ovom gradu – veoma često imaš posla sa socio-psiho-patama.Da li si zlopamtilo?Imam veliku prednost što zbog količine informacija i frejmova koje ubacujem svakodnevno u glavu - jako brzo zaboravljam.U koga ili šta veruješ?U dobru priču.Šta je pravi muškarac?Zanimljivo je ovo - šta je, umesto ko je pravi muškarac. Kad otkrijem sastav, hemisjku i alhemičarsku formulu pravog muškarca - javiću vam. Znam šta je lažni muškarac - transesksualna osoba.Zbog čega se kaješ?Ne znam zašto me u svakom intervjuu pitaju ovo pitanje. Očigledno vaše kolege imaju ideju da bi trebalo da se kajem zbog nečeg. Zanimljiv fenomen.Ko je genije?Pa, svako se bar jednom u životu oseti kao genije bilo da nauči da veže pertlu, ili reši Tofl, ili ukapira koji su ključevi za rešenje Lynchovih filmova, ili kresne Severinu...Luna Lu je…skraćeno LnL.
Link to comment

Sve je na mestu osim što je klasično težak kliše. Dorćol, punk, glamur, vo no. Uostalom, rekla je sve ono što se od nje i očekivalo, ne verujem da se fanovska baza oseća iznevereno.

Link to comment

Stvarno nisam razmišljao zašto je okačen ovde, samo ga komentarišem.Mislim, to je taj generalni trip, urbana teenage publika kao ciljna grupa, Huper 21. veka, uklapa se sasvim u današnju šemu. A zašto je tako, to je drugo pitanje.

Edited by henrik larsson
Link to comment

Ma, sve je extra & cool & chick/shick. Evo, proćerdajte svojih 1/2 sata na jednu od poslednjih emisija gorespomenute, a posle napišite kak' je sve tak' fino i lepo i o dotičnoj se više ništa neće reći.Update iz "Večernjih novosti":

Drugi novitet, koji počinje od 27. septembra, je zabavno-kulturni magazin "POPodne" koji uređuje i vodi Suzana Zlatanović - Luna Lu u saradnji sa dva Dušana - Čavićem i Šaponjom, autorima kultnih serijala "Ciklotron" i "Marka Žvaka".
Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...