Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

Ne mogu ljudi koji pišu da jedan drugom proveravaju jer ne vide na oči čarne. Greške koje bi na keca otkrili da pročitaju odmorni neće videti pa taman da bulje 10 sati u jedan isti tekst. Ako se ima za lektora ima se, ako se nema, jebiga. Treba da bude za razne kreativne noćne programe koji donose novce. Onima kojima se ne sviđa ostaje da ne čitaju ako ne žele ili ne veruju tim informacijama.

Link to comment

pa jebo te, onaj koji pravi nesto i bulji u to satima, naravno da vise ne vidi nijednu gresku. zato i mora neko drugi, ko radi nesto sasvim drugo, da baci pogled i bar otkloni te greske koje se vide na keca. naravno da ce se opet provlaciti gluposti, svuda se desava, ali bi se broj krupnih gresaka smanjio za 90%.neveruem sta moram da objasnjavam :D

Edited by aram
Link to comment

ma nema tu nikakve metafizike, cisto neznanje. ona prva garnitura sefova natv b92 je makar citala onaj bbc-jev manual (tacno se moglo videti do koje su strane dosli :D ), ovi sad ni to, bole ih baterijice, znaju i sami da nisu znanjem dosli do pozicija.

Link to comment

Uopste ne razumem zasto je bio problem da se tekst jednostavno preuzme sa onog hrvatskog portala, umesto sto su ga "prevodili" sa hrvatskog. Kakve su to gluposti od B92ojke.

Link to comment
pa ovo je smesno, a koprivica prica kako na sajtu u svakom trenutku radi 40 ljudi.
Od kojih 30 nisu placeni unazad 6 meseci za svoje tekstove. Znam ljude kojima B92 duguje pisljivih 200 evra za tekstove na sajtu od pre godinu dana bez ikakvih izgleda da to ikada isplati. I onda opet te ljude zovu iz redakcije da rade...za dzabe. Nije ni cudno da su ostali samo oni sa IQom manjim od 60.
Link to comment
Od kojih 30 nisu placeni unazad 6 meseci za svoje tekstove. Znam ljude kojima B92 duguje pisljivih 200 evra za tekstove na sajtu od pre godinu dana bez ikakvih izgleda da to ikada isplati. I onda opet te ljude zovu iz redakcije da rade...za dzabe. Nije ni cudno da su ostali samo oni sa IQom manjim od 60.
Ne razumeš, ne samo da bi trebali da pišu za džabe, već i da kontrolišu preostale šta rade i ispravljaju greške za njima.Valjda ljudi misle da tamo ima neka gigantska redakcija sa 150 zaposlenih koji misle centralizovanom, kolektivnom svešću poput Borgova i reaguju na greške u realnom vremenu.
Uopste ne razumem zasto je bio problem da se tekst jednostavno preuzme sa onog hrvatskog portala, umesto sto su ga "prevodili" sa hrvatskog. Kakve su to gluposti od B92ojke.
Zato što to vodi još većem gubljenju kredibiliteta i još većem osipanju čitalaca. Mislim, u teoriji, pošto meni nije baš najjasnije koga to uopšte B92 gubi bilo na jedan bilo na drugi način, budući da je uz Blic najčitaniji domaći sajt, bez ozbiljnije konkurencije koja bi mu pretila. Edited by Filipenko
Link to comment
To bi užasno usporavalo proces i previše je ljudi koji istovremeno kače nešto. To bi značilo da bi trebalo da postoji minimum 20 lektora koji su tu ISTOVREMENO prisutni. Fizički neizvodljivo i nepraktično.Ja ipak glasam za pismenost :)
Realno jeste tako...Neka pedaliraju prvih nekoliko koji naprave sranje i ostali ce da paze...Oh wait, pa to rade ljudi za dz. kako njih pedaliras ;)
Link to comment
Jelte. Ovo Velika Srbija što je bilo danas. Šta je to? бај народни тапаталк 2
To je jedno specificno novosadsko saljenje, naravno da to ne razumete...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...