Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

Poznata britanska banka Baraklize:
Da se ne izgubi, dok još uvek nisu izmenili stranicu. Banka se u članku naziva Baraliza, Barikliza i Barakliza, a na slici lepo piše originalni naziv Barclays. Osoba koja je okačila ovaj tekst na sajt ima IQ manji od 60, sigurno.
Što je najgore, ni ne moraju da znaju kako se izgovara, čak i to ima na internetu.
Link to comment

Što više ljudi, to i više mogućnosti za greške. Pa ne radi tu 39 ljudi na otklanjanju grešaka onog četrdesetog, nego svaki gleda svoju oblast.

Link to comment
dovoljan je samo jedan koji ce da pregleda ono sto ostalih 39 rade pre nego sto ode online :fantom:
si lud, kako zamišljaš da se to izvede?postojao je neki lektor kao, koji je prolazio kroz okačene tekstove, ali deluje mi da odavno više nije tu.
Link to comment

ne razumem, ne vidim nista prostije od toga. kad neko zavrsi stranicu koju radi, neko drugi je pogleda i kaze "ok, dizi na server". posao od dva minuta.ne govorim o uredjivackom poslu, govorim o kontroli glupih gresaka kao sto je ova barakaliziza, pogresnim fotkama, greskama u kucanju i sl.

Link to comment

To bi užasno usporavalo proces i previše je ljudi koji istovremeno kače nešto. To bi značilo da bi trebalo da postoji minimum 20 lektora koji su tu ISTOVREMENO prisutni. Fizički neizvodljivo i nepraktično.Ja ipak glasam za pismenost :)

Link to comment
To bi užasno usporavalo proces i previše je ljudi koji istovremeno kače nešto. To bi značilo da bi trebalo da postoji minimum 20 lektora koji su tu ISTOVREMENO prisutni. Fizički neizvodljivo i nepraktično.
pazi, sve je ok sa pismenoscu, ali nema toga ko nece nikad nista pogresiti cim nema nikakve kontrole.i rekoh ti da ne usporava proces za vise od minut-dva. nije neophodan lektor, niti urednik da se time bave, dovoljno je da ti kolega za stolom pored proveri stranicu pre nego sto je posaljes na hot-server.ne govorim napamet, veruj mi.
Link to comment
pazi, sve je ok sa pismenoscu, ali nema toga ko nece nikad nista pogresiti cim nema nikakve kontrole.i rekoh ti da ne usporava proces za vise od minut-dva. nije neophodan lektor, niti urednik da se time bave, dovoljno je da ti kolega za stolom pored proveri stranicu pre nego sto je posaljes na hot-server.ne govorim napamet, veruj mi.
Razumem ja na šta ti misliš, ali šta ćemo kada recimo pet ljudi istovremeno, iz iste redakcije, piše i kači vesti? Kako tu da se proverava? Jedino rešenje bi bilo da postoji po lektor za svaku redakciju, koji bi proveravao tekstove koji se okače pa ih ispravljao i to je to. Ali čak ni to nije moguće.A to za minut-dva, rekli bi ti da je predugo :)
Link to comment

@bergasama da bar pricam o tome, pa ajde. pricam o najosnovnijoj kontroli, ne cak ni kvaliteta, nego takoreci tehnicke ispravnosti.@copkillahpa rekoh ti, tako sto ce jedan drugom da proveravaju uradjeno. a ti stvarno smatras da je vest o barakilzi bila toliko hitna da se nije mogao odvojiti minut da to neko pogleda? jok, brate, radi se o pomesanoj kurcobolji i sujeti.

Edited by aram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...