Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

Pa dolazi do "prekompozicije", Avali ce verovatno biti ukinuta frekvencija (jbga red bi bio) ovi da se spoje , Hepi jbga to niko ne zna ali svodi se na 3 ili 4 i dolazi se do koliko toliko normalnog broja...Za ovakvo brojno stanje stanovnistva..BTW, od polufinala RG na Prvoj...
Koliko vidim, i Prva sada ima svoj fudbalski akvarijum (sastav Šaran, Klen, Som i onaj keder Ivanović) po uzoru na vajni stručni štab B92. Uzgred, juče je na B92.net prolupao kalendar, sve vesti su izlazile sa današnjim datumom :)
Link to comment

a druga škola mišljenja kaže da će doći do spajanja dozvola Pinku i Avali, kao i b92 i Prvoj. Lično mislim da će se happy izvući opet kroz iglene uši, ipak je g. Ranković dosta novca uložio u novog predsednika

Link to comment

Prvobitna preporuka EU je bila da se daju (pored RTS) još samo dve dozvole za nacionalnu frekvenciju ali su onda ovdašnji mudrijaši na čelu sa Cekićem i njegovim pokojnim mentorom Svetozarom Stojanovićem smislili kako oni to znaju bolje i dodelili današnjih 5 frekvencija. Hrvati imaju samo dve nedržavne nacionalne televizije (RTL i NOVA) tako da je Simovićev nagoveštaj dosta realan. Rankovićeva televizija verovatno nema nikakvog zakonskog ekonomskog opravdanja ali onaj ko to plaća verovatno zna šta radi.

Link to comment

Stvarno ne znam ništa o temi i verovatno lupam, ali zar to nije onda briga onih koji se prijave za frekvenciju ? Što bi se unapred odredilo da može samo 3, ako onaj 4. misli da može - neka proba.

Link to comment

- idealno bi bilo da ako se već oslobode 2 fr. ta mesta popune arenasport i sportklub, njihovi osnovni kanali - bolje oni nego neke komercijalne televizije sa dosadnim rijaliti šoovima :D

Link to comment

Ne izdaješ dozvole (i uzimaš novac) da bi izdao dozvole (i uzeo novac) već da bi to radilo i to kvalitetno. Tražiš određeni tehnički i estetski nivo. Ili je bolje izdati 30 dozvola. Dobar primer su i radio emiteri sa nacionalnim frekvencijama. Krš i lom.

Link to comment
Isti carevi kojima su friends vrh sitcom sveta.
-1. Mrzim frendse, glupavi džoi je odličan...

da budemo realni, daleko je od odličnog, ali u poređenju sa prijateljima je komedijaški vrh. takodje, nekad mi bude baš smešan, iako su fore uglavnom iste. tako da ako je izbot frends, seks i grad. horejšio kejn ili džoi - džoi rulz .

Link to comment
Zašto je problem da postoji 5 ili 85 televizija sa nacionalnom frekvencijom ako ispunjavaju propisane uslove ?
U trenutnom sistemu emitovanja (analognom), mislim i da postoji neko ogranicenje po broju emitera...u pitanju je dakle alokacija spektra. Zato i postoji ograniceni broj televizija i radio stanica u etru, mobilnih operatera itd. Na kablovskoj TV mozes da imas 1000 kanala bez problema. Spektar se deli tako da u svakom delu zemlje mozes da uhvatis kvalitetan signal. E sad nisam racunao (niti cu) koliki je teoretski max. broj televizija, predpostavljam da moze i vise od 5 nacionalnih, no imaj na umu da postoje i lokalne televizije, tj. u svakom delu zemlje moras biti u stanju da uhvatis kvalitetno 7 nacionalnih kanala (RTS + 5 privatnih) i jos toliko lokalnih.Prelazom na digitalno emitovanje to bi trebalo da bude sve mnogo lakse, tj. bice omogucen mnogo veci broj kanala u etru (ne znaci i da ce ih i biti).
Link to comment
Pa dolazi do "prekompozicije", Avali ce verovatno biti ukinuta frekvencija (jbga red bi bio) ovi da se spoje , Hepi jbga to niko ne zna ali svodi se na 3 ili 4 i dolazi se do koliko toliko normalnog broja...Za ovakvo brojno stanje stanovnistva..BTW, od polufinala RG na Prvoj...
Avala je ocigledno besmislena, narocito posle ovog strajka koji ne prestaje...Nego da li postoji mogucnost da jedna firma zadrzi 2 frekvencije tj. kanala ukoliko se spoje?Npr. B92 i Prva se i formalno spoje, ali ostanu dva kanala (kao RTS1 i RTS2). Da li to ima ekonomskog smisla? Imao bi vise prostora za sadrzaj, gledanost imas gledao te neko na jednom ili drugom kanalu, a troskove skoro pa prepolovis...ili pak ne?
Link to comment

Očigledno da je humor kategorija koja je prilično rastegljiva... Meni su Prijatelji odlični, kod Džoija mi tu i tamo bude nešto smešno, ali prosto mi deluje kao bijedan pokušaj da se nešto vaćari na slavi stare serije :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...