Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

cemu zalba, da pokazu da rade nesto i da brinu? dzaba, sve pise u ugovorima koji su potpisani.bejts je danas imao hitan sastanak sa svesteninm licima iz RRA. nakon kresanja info programa i ukidanja jutarnjeg (ako sam dobro informisan), mislim da je lako moguca situacija u kojoj fox nema dovoljnu minutazu sopstvene produkcije na koju je obavezan po zakonu, a koja se najlakse nabijala programima kao sto je jutarnji pa to treba ispeglati. sa druge strane prosta racunica govori da do 4 popodne nema nikakvog smisla pustati bilo kakav program van zanra 100E/sat, znaci telenovela, sapunice itd. nista. meni sve smrdi da se fox ubrzano prebacuje na ovakav mod prakticnog reemitovanja programa iz sopstvene (internacionalne) mreze te maksimalnog smanjivanja troskova da bi se lakse nasao kupac. vrlo prosto.

Link to comment
Kako, voleo bih da cujem? Iako je u smislu konkurencije Fox poslednjih 6 meseci povremeno bio ispred B92 po rejtingu, oni jedni drugima nikada nisu bili glavni problem. Pisao sam o tome, ne mogu da se ponavljam.
Ajde daj mi link na to pisanije bas me zanima kada sam svojim ocima video gde ide prst kada se gledaju tabele....Stvarno mislis da B92 ili FOX pucaju na RTS-ove rejtinge?
Link to comment
Ajde daj mi link na to pisanije bas me zanima kada sam svojim ocima video gde ide prst kada se gledaju tabele....Stvarno mislis da B92 ili FOX pucaju na RTS-ove rejtinge?
ne, ma kakvi. nego da ce male televizije biti ubijene visokim cenama programa za prajm tajm koje su RTS (primarno) i pink nabili. srpske televizije placaju najskuplje u hemisferi, spram trzista (velicine i para na njemu). nadji sta sam pisao o tome koliko je RTS platio ligu sampiona, koliko ona kosta u hrvatskoj (i po kom se modelu emituje), koliko kosta epizoda ove serije ranjeni orao i pri kom se rejtingu isplacuje ta cena. to sve zahvaljujuci taksi na tarifno brojilo.
Link to comment
ne, ma kakvi. nego da ce male televizije biti ubijene visokim cenama programa za prajm tajm koje su RTS (primarno) i pink nabili. srpske televizije placaju najskuplje u hemisferi, spram trzista (velicine i para na njemu). nadji sta sam pisao o tome koliko je RTS platio ligu sampiona, koliko ona kosta u hrvatskoj (i po kom se modelu emituje), koliko kosta epizoda ove serije ranjeni orao i pri kom se rejtingu isplacuje ta cena. to sve zahvaljujuci taksi na tarifno brojilo.
Ako ti nije teshko dati neki link.
Link to comment
cemu zalba, da pokazu da rade nesto i da brinu? dzaba, sve pise u ugovorima koji su potpisani.
ma jasno, naravno. zakonski je sve reseno. naucili su skolu kad su pokusali da tek tako otpuste jednog tipa, pa im je onda njegov advokat napisao ljubavno pismo.
bejts je danas imao hitan sastanak sa svesteninm licima iz RRA. nakon kresanja info programa i ukidanja jutarnjeg (ako sam dobro informisan),
jesi dobro informisan. zapravo, jutarnji u toj formi je ukinut odavno, ali su ga nasledile jutarnje vesti 900 sekundi.
Link to comment

jutarnji je pokriven programom iz sopstvene produkcije(doduse reprizom), ne znam da li je nac. emiter u obavezi, i kolikoj da emituje informativni program. Tu ce vec moze da bude problem.

Link to comment
jutarnji je pokriven programom iz sopstvene produkcije(doduse reprizom), ne znam da li je nac. emiter u obavezi, i kolikoj da emituje informativni program. Tu ce vec moze da bude problem.
jeste, nacionalni emiter je u obavezi da ima informativni program, ne secam se u kom procentu. zato i nisu mogli da naprave potpuno identicni scenario kao u poljskoj. Edited by Grunf
Link to comment
ne znam sta je u zakonu na kraju, znam da se jedno vreme pominjala cifra od 40% programa iz sopstvene produkcije (sve, ukljucujuci i informativni)
odvojeno je to. nacionalna tv mora da ima informativu i svoju produkciju.
Link to comment
danas sam mislim tri puta bacio pogled na program. sva tri puta je isao seks i grad.da li treba da potrazim pomoc psihijatra?
Nishta chudno. To se prati ko ludo, barem u mojoj kuci.A TV stanicu izgleda ne koshta previshe.
Link to comment
ne znam sta je u zakonu na kraju, znam da se jedno vreme pominjala cifra od 40% programa iz sopstvene produkcije (sve, ukljucujuci i informativni)
576 minuta dnevno, 9 ½ sati :blink: to je nemoguce, verujem da je znatno manje, 20% zvuci realnije mada je i to diskutabilno za pink, b92, avalu, kosavu i fox
Link to comment
danas sam mislim tri puta bacio pogled na program. sva tri puta je isao seks i grad.da li treba da potrazim pomoc psihijatra?
a bash je lepo sto idu po 2 epizode odjednom :lol:
Link to comment
576 minuta dnevno, 9 ½ sati :blink: to je nemoguce, verujem da je znatno manje, 20% zvuci realnije mada je i to diskutabilno za pink, b92, avalu, kosavu i fox
Član 73Emiter je obavezan da od ukupnog godišnjeg vremena emitovanja programa, emituje najmanje 50% programa proizvedenog na srpskom jeziku, od čega najmanje 50% programa sopstvene produkcije.Emiteri koji proizvode i emituju program namenjen nacionalnim manjinama obavezni su da od ukupnog godišnjeg vremena emitovanja programa na jeziku nacionalne manjine, emituju najmanje 50% programa sopstvene produkcije.U ukupno godišnje vreme emitovanog programa ne računaju se reprize, sportski prenosi, igre, reklame, tv-kupovina, kao ni program vesti, izuzev ako se radi o sopstvenoj produkciji vesti.Pod sopstvenom produkcijom podrazumevaju se programi ili emisije u kojima je izvorni audio ili video materijal i/ili autorski deo sadržan u emisiji ili programu veći od 50% u televizijskom, odnosno 20% u radio programu, odnosno emisiji.Pod sopstvenom produkcijom podrazumevaju se i koprodukcije.Kvote nezavisnih produkcija
Izvor: Zakon
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...