Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

obrati paznju koliko glasova cita off u vestima. ako pratis vesti danima, primetices cak 3.edit: e, da... primeti i koliko traju vesti.

Edited by Grunf
Link to comment
Da li je moguće? Tek tako? Šta se sada dešava sa preostalim novinarima? I oni otkazi ili nešto drugo? Ne mogu da verujem, ovo mi zvuči kao očajnički potez.
a zamisli da radis u "medijskoj kuci" (Shtali!!) u kojoj uprava velikodusno vezuje platu za evro ali sama izmislja kurs tog evra (dobro se drzi dinar - evro je negde oko 78 dinara sad)...Moze i to! Plata 500 evra ko iz pi*ke!
Link to comment

Nije to nista novo, davno se plate vezuju za dinar, a ne za evro u stranim firmama. A FOX i tako ima gromoglasno smesan program. Ono sto je kod B92 serijski program, za FOX je informativni, doduse njihov program je generalno ocajan.SUmnjam da postoji neka zvezdica za koju je B92 zainteresovan, mada, nikad se ne zna.

Edited by Milosh76
Link to comment
uz pretpostavku da se nesto slicno ne dogodi isto 92-jci.
pa samo ako bi bili extra bolesni da okreshu informativni program :osta bi ostalo? tj osim one lige sas fudbal s vremena na vreme? :unsure:
Link to comment
b92 je dobio vetar u ledja koji nije trazio niti zasluzio. naime, fox serbia je efektivno (ne i zvanicno) ugasio svoj news department. oko 60% zaposlenih je dobilo otkaze, a oni koji su ostali, su dobili anexe ugovora. i plata im je vezana za dinar, umesto za evro kako je to bilo do sada.
pa sad, o trazenju, zaslugama itd ne bih komentarisao, ne znam zasto bi se to bas nesto narocito ticalo B92. posto, sto se prelazaka tice, jedini ko moze bilo koga sada da kupi je RTS. i pink je jos proletos pedalirao trocifrenu brojku. B92 to odlaze koliko moze ali retko ko veruje da se moze preziveti bez toga. u svakom slucaju, ne brini - vase kolege sa B92 se ne raduju ovome sto si napisao. saosecamo, koliko zbog esnafske solidarnosti, toliko zbog tuzne realnosti u kojoj je ovo jos jedna devalvacia profesije kojoj rapidno pada cena. Edited by gazza1
Link to comment
Nije to nista novo, davno se plate vezuju za dinar, a ne za evro u stranim firmama. A FOX i tako ima gromoglasno smesan program. Ono sto je kod B92 serijski program, za FOX je informativni, doduse njihov program je generalno ocajan.SUmnjam da postoji neka zvezdica za koju je B92 zainteresovan, mada, nikad se ne zna.
je l ima ikakve sanse da ti ne ucestvujes u ovoj prici?
pa sad, o trazenju, zaslugama itd ne bih komentarisao, ne znam zasto bi se to bas nesto narocito ticalo B92. posto, sto se prelazaka tice, jedini ko moze bilo koga sada da kupi je RTS. i pink je jos proletos pedalirao trocifrenu brojku. B92 to odlaze koliko moze ali retko ko veruje da se moze preziveti bez toga. u svakom slucaju, ne brini - vase kolege sa B92 se ne raduju ovome sto si napisao. saosecamo, koliko zbog esnafske solidarnosti, toliko zbog tuzne realnosti u kojoj je ovo jos jedna devalvacia profesije kojoj rapidno pada cena.
nemoj pogresno da shvatis ovo o zaslugama i trazenju, nisam mislio nista lose o b92. prosta je cinjenica da je po mom (a verujem i po tvom) misljenju Fox bio jedina konkurencija B92 u smislu kvaliteta programa i slike. sasvim sam siguran da se kolege s b92 ne raduju ovome. jebo esnafsku solidarnost (koja nesumnjivo postoji), al fakat je posao devalviran, i sasvim je moguce da zavrsimo kao kazandzije i jorgandzije, sve dok ima ljudi koji ce da zeljku rade za evro po satu.
Link to comment

da. stvarno mi je zao sto se ovo desilo ljudima sa foxa, ne samo zato sto imam puno prijatelja tamo, nego zato sto je to bila vrlo solidna televizija. za otkaze na pinku i RTS-u nemam nikakvu empatiju - naprotiv, ko ih jebe, radili su za prljav novac. nazalost, mislim da ce posle ovoga biti lakse doneta slicna - dobro, ne slicna, nego odgovarajuca - odluka na B92 o kojoj mnogi ionako vec pricaju jako dugo, tako da efekta iznenadjenja nema. neki su se vec pripremili - pa i ja na neki nacin - jbga, volim ovo sto radim, ako popijem pedalu, nastavicu volonterski dok budem mogao na ler da zivim.vreme je fakat odvratno, novca ni oglasivaca nema u dovoljnoj meri. sada ce polako postati ocigledne katastrofalne greske koje su donete vezano za medije sa nacionalnim frekvencijama. na trzistu kao sto je srpsko, niti ih moze biti ovoliko, niti mogu vaziti jednaka pravila za javni servis i za komercijalne televizije. kada bi u srbiji bio instaliran britanski sistem u kome BBC ima daleko manju dozvoljenu propagandnu minutazu od komercijalnih kanala, benefit bi bio ocigledan: prime time program bi bio jeftiniji, bio bio rasporedjen na sve igrace daleko ravnomernije, i sto je najvaznije - i prihod od reklama. nazalost, kolicina povezanih prljavih interesa u ovom poslu je takva da su karte podeljene i to je to, a cinjenica da je tijanic nasuprot sebe imao odvratnog kriminalca mitrovica mu je dala legitimitet za svinjarije i monopol jer je prosta logika na delu: kakav god da je, bolji je od ZM. tu se nazalost slazem ali to ne menja stvar vezano za RTS-ove zloupotrebe polozaja koji im je nezasluzeno dat.mislim da bi tv stanice koje su najvise pogodjene ovime a koje su u biti fer igraci - a to su samo fox i B92 - trebalo da razmisle o nekoj vrsti strateskog partnerstva pa i koordinisane javne akcije, strajka, bojkota, koja bi trebalo da skrene paznju da je situacija neodrziva. jedino sto je tu za mene nepoznanica je koliko je jedan u biti potpuno strani menadzment kao sto je foxov sklon takvim - ostro i bezveze, do samog kraja - akcijama sa neizvesnim ishodom.

Edited by gazza1
Link to comment
mislim da bi tv stanice koje su najvise pogodjene ovime a koje su u biti fer igraci - a to su samo fox i B92 - trebalo da razmisle o nekoj vrsti strateskog partnerstva pa i koordinisane javne akcije, strajka, bojkota, koja bi trebalo da skrene paznju da je situacija neodrziva. jedino sto je tu za mene nepoznanica je koliko je jedan u biti potpuno strani menadzment kao sto je foxov sklon takvim - ostro i bezveze, do samog kraja - akcijama sa neizvesnim ishodom.
koordinisanu javnu akciju zaboravi. ne zato sto je ja ne bih voleo. pogledaj vesti na ostalim televizijama, ukljucujuci b92... neko bi pomislio da je 65% ljudi iz informative na ozbiljnoj nacionalnoj TV ozbiljna stvar... a veruj mi da je bar jedna ozbiljna agencija imala play by play sms pracenje desavanja ;)
Link to comment

niko nista ne javlja? ne znam, ja sam saznao pre sat vremena, javili mi da je 40 ljudi dobilo otkaz. tesko je baviti se medijski time, neko ce protumaciti da se seiri, sa druge strane sta sad pa da javljas kad ce ovde mozda isto tako za nedelju, dve ili pet. jbga, mislim da oni koji vode ove dve kuce treba da vide sta im je ciniti, para mi videti necemo u ovakvom sistemu. niti ce vas minus pokrivati rupert niti cemo mi vecno da cedimo suvu drenovinu raznim forama. ili da se razilazimo.

Link to comment
niko nista ne javlja? ne znam, ja sam saznao pre sat vremena, javili mi da je 40 ljudi dobilo otkaz. tesko je baviti se medijski time, neko ce protumaciti da se seiri, sa druge strane sta sad pa da javljas kad ce ovde mozda isto tako za nedelju, dve ili pet. jbga, mislim da oni koji vode ove dve kuce treba da vide sta im je ciniti, para mi videti necemo u ovakvom sistemu. niti ce vas minus pokrivati rupert niti cemo mi vecno da cedimo suvu drenovinu raznim forama. ili da se razilazimo.
jbg, neam tvoj telefon, imam lubin ;) lm, sve se izdesavalo jos jutros oko 10, tako da su urednici znali i imali vremena da reaguju. pouzdano znam da je jedna prezenterka vesti na b92 imala informacije oko podneva, i da je urednistvo bete i pinka znalo u isto doba ;) slazem se, jeste to pipavo. al ipak je moglo da se negde provuce u vestima, ne samo 92ojkinim... lm, sta ce biti sa ovako osakacenim foxom, bog te pita. ja licno nisam optimista. znam sigurno da su snimatelji koji su ostali vise nego iskusni, a ima i novinara koji nisu za bacanje. problem je sto ih je malo. i problem je kriterijum po kom su ljudi otpustani. to sasvim sigurno nije ni socijalni, ni kvalitativni ni bilo kakvi normalni kriterijumi. svelo se na licne preference dvoje ljudi. Edited by Grunf
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...