Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

pa dobro, ocekivana patkometrija - kao kad milko djurovski predje na groblje:) .... o omalovazavanju njenih profesionalnih kvaliteta nema govora, ali mislim da ima mesta za razgovor o tome sta posao u kuci kao sto je RTS - tijanicev RTS - znaci za profil i integritet novinara kao sto je riha. naravno da ce premazana svinja u slavodobitnickom zanosu dati ovakvom nicim zasluzenom zgoditku i da vodi ligu sampiona umesto 1 saleta stojanovica (kopirajt stoka) ako joj se prohte, ali riha na RTS-u nije ista riha sa B92, i verovati da to nije tako samo zato sto ni B92 nije vise onaj isti, prosto je povrsno. u ergeli tijanicevih novinarskih drolja riha ce funkcionisati kao vanish ili mr proper ili kako se vec zove ono za eliminaciju svih grehova, olivera kovacevic, zikinih sarenica, sela koje gore i ostalih masovnih trovachnica srbije.
Naravno, preterivanje.Niti je Zikina sarenica trovacnica (po cemu?, samo jedna populisticka emisija), niti je Selo gori... (trovacnica).Gazza, ti si verovatno prilicno besan zbog ovog transfera jer je ovo o "trovacnici" ispaljeno po navici a kao ilustracija uzete su emisije koje su vrlo pristojne u svom zanru. Selo gori... je svakako blize po estetici Ljubavi na seoski nacin nego, na primer, Seljacima ili odurnim Kursadzijama. Zikina sarenica je dosadna i prevazidjena forma, ali sta je tamo za trovanje?! Emisija Olivere Kovacevic mozda jeste besmislena, ali opet, trovanje?! Takodje, ako se govori o toj socioloskoj "trovacnici", Veliki Brat je tu neprevazidjen i svaki pokusaj nekoga sa B92 da konkurenciju okrpi tim argumentom je supalj.Ispravnije je i logicinije terati argument "javnog servisa" i pretplate. Argument trovacnice je na nivou Petra Lukovica.
Link to comment
Emisija Olivere Kovacevic mozda jeste besmislena, ali opet, trovanje?!
njene a naročito emisije n.miljković debelo ulaze na teritoriju mentalnog trovanja. Edited by Gonzo
Link to comment

Dobro, preterao sam sa upotrebom reči "zavera", znam da se nije na to mislilo. Hteo sam (neuspešno) da kažem da je moguće (možda grešim!) da tu nema neke velike priče kada je o njenim motivima reč. Da žena sigurno nema iluziju da će sada promeniti svet, kreativno se izraziti, niti da joj je interesantno što se RTS vidi i u Svinjarama, da je boli uvo za to na šta sada (ne) liče B92 i RTS i da je prosto sve stvar novčanika. Verovatno je i ona imala neku sitnu dilemicu, onda uzela digitron, i thassit. Ali sigurno ima priče u ovome što je rekao Gonzo - da je užasno što jedan medij ima kapital dobijen kintom ekipe koja plaća račune za struju, a kojim može da kupuje koga god hoće - i da se onda igra slobodnog tržišta i konkurencije.

Link to comment
Naravno, preterivanje.Niti je Zikina sarenica trovacnica (po cemu?, samo jedna populisticka emisija), niti je Selo gori... (trovacnica).Gazza, ti si verovatno prilicno besan zbog ovog transfera jer je ovo o "trovacnici" ispaljeno po navici a kao ilustracija uzete su emisije koje su vrlo pristojne u svom zanru. Selo gori... je svakako blize po estetici Ljubavi na seoski nacin nego, na primer, Seljacima ili odurnim Kursadzijama. Zikina sarenica je dosadna i prevazidjena forma, ali sta je tamo za trovanje?! Emisija Olivere Kovacevic mozda jeste besmislena, ali opet, trovanje?! Takodje, ako se govori o toj socioloskoj "trovacnici", Veliki Brat je tu neprevazidjen i svaki pokusaj nekoga sa B92 da konkurenciju okrpi tim argumentom je supalj.Ispravnije je i logicinije terati argument "javnog servisa" i pretplate. Argument trovacnice je na nivou Petra Lukovica.
prijatelju ne znamo se pa ne moramo da se odmah vredjamo. za mene je - nezavisno od bilo cega - kompletan RTS trovachnica na svakom mogucem nivou, od vizuelne pojave ispranih boja i koriscenja prepotopskog chroma keya do svakog oblika njihovog originalnog sadrzaja. dno dna. ako je tebi dobro, onda blago tebi, sta da ti kazem.
Link to comment
prijatelju ne znamo se pa ne moramo da se odmah vredjamo. za mene je - nezavisno od bilo cega - kompletan RTS trovachnica na svakom mogucem nivou, od vizuelne pojave ispranih boja i koriscenja prepotopskog chroma keya do svakog oblika njihovog originalnog sadrzaja. dno dna. ako je tebi dobro, onda blago tebi, sta da ti kazem.
Meni prosto sprema refleksna fakticka odbrana "lika i dela" B92 u svakoj situaciji na ovom topicu.Jednako kao i refleksno flegmisanje po RTS, koristeci pri tome potpuno neadekvatne primere (kao Selo gori i Zikina sarenica).Takodje, "trovacnica" u tvom prvom postu je zvucalo mnogo manje metaforicno i rastegnuto nego u ovom drugom. Ja jos uvek ne razumem kako isprane boje i nizak tehnicki nivo imaju veze sa trovanjem.
Link to comment
moguce da sam ja debil, ali prosto ne mogu ni za koga ko radi na RTS-u da ne mislim da nije ljudsko govno, sto mi je u slucaju rihe vrlo tesko da konceptualizujem jer mi je em prijateljica em novinar koga cenim em zena to nije. zato mi je lakse da poverujem da je ovo uradjeno u nekakvom afektu, zbog nezadovoljstva ocito netakticnim tretmanom u bivsoj kuci u cemu je bilo nekakve zenske osvete nego zato sto mogu da zamislim da ce u RTS-u ostati vise od jedne sezone.
posto je cekirana lova, (ne)postojanje morala, vreme je i za poslednji deo pazla, te si i sam dao odgovor. a to je nesto sto ce verovatno, osecaj mi govori, biti kljucni razlog za odlazak preostalih dvoje ili plafon troje ljudi koji vrede iz nekadasnje informativne u dolazecim mesecima. zenska osveta je divan razlog za podmetanje, svodjenje racuna i sl, ali mi se cini da si ovim rihu ipak potcenio, pripisujuci joj afektne reakcije zbog napustanja mothershipa.vec pet-sest godina, izgleda kao da se glavesine b92 ne trude bas preterano (zli bi rekli i nimalo) da zadrze, podstaknu, inspirisu ili sta god ljude koji mozda nisu osnivaci, ali su kvalitetni, makar samo korektni. primera je vise nego dovoljno, ne mora podsecanje. ako kao najveci uspeh u trzisnoj utakmici predstavljaju dovodjenje ljubimca gospodja koje pasionirano pozivaju po njima slobodne medije, koji smatra da je za hard talk dovoljno da ne prestajes da govoris, ne slusas sagovornika i ne procesljas ono sto ti na tacni serviraju suznji asistenti, onda dobro.kao sto je i utisak nedelje i dalje tu jer ga niko nece po toj ceni, tako ce u (informativnoj) b92 ostati oni koji su zadovoljni novo- ili starostecenom pozicijom i nemaju zelje da kopaju, pa cak i ako su na pragu ili u cetrdesetim, kao i oni koji mogu da pricaju around the clock, bez smisla, bez humora, bez sarkazma, o svemu i za svakog, i u vestima, i u dizanjima i spustanjima, i u tzv informativnim emisijama.
pozivanje na profesionalni izazov bi za mene licno bio validan argument da je otisla na fox (sto bi btw bio daleko efektniji i za b92 opasniji potez) koji je neuporedivo profesionalnija i dostojanstvenija sredina od RTS-a.
ako emisije koju je radila vise nece biti, ako je ponudjeno nesto sto ne zadovoljava osnovne zahteve osobe koja je, bez dileme, jedna od tri najbolja i prava novinara u ovoj zemlji, ako se ne prihvataju predlozi, ako se ljudi koji vrede spustaju na nivo sklapaca agencijskih vesti, zasto ne otici, pa makar i na rts? u zemlji srbiji (medijskog) izbora bas i nema previse za ljude koji su u tzv prajmu, i presli su i prosli pocetke i razvoje. sem promene posla, naravno.fox nema nameru da siri informativni program. avala i kosava tesko da mogu da udju u uzi izbor, a o izazovu rada na pinku bas i ne zelim da mislim. i onda sta? mozda sam i ja optimista kao gonzo, kao sto takodje delim tvoju gadljivost na rts, ali mogu da shvatim da neko ko se oseca i zna da je u vrhunskoj poslovnoj formi pozeli izazov i "podrivanje neprijatelja iznutra". uz odlicnu finansijsku nadoknadu i odresene ruke, naravno. sebicno mogu da kazem da mi je drago sto nisam u rihinoj (i jos nekih) kozi, te ne moram da donosim takve odluke, ali ovog puta imam dobar osecaj, bez obzira na tijanica i njegove stvarne i navodne grehe.
Link to comment

nemam pojma na sta se odnosi taj tvoj dobar osecaj - ja bih se u tome zaustavio na mogucnost tehnicke greske pa da ligu sampiona gledamo bez komentatorskog tona. anyway, ne znam, rekao sam isto sto bih rekao da je licno kristijan amanpur presla tamo, a to je da RTS u mojim ocima prosto oduzima xxxxxx jedinica svacijem kredibilitetu a da na to nece biti imuna ni riha, bez obzira na svoj format (oko cega se slazemo). nisam imao nameru da nesto posebno komentarisem - cela ova prica je zapocela mojom opaskom o sada vec evidentnom spinu u kome je njena licnost funkcionalizovana kao "osnivacka", eto, "osnivaci" B92 slavodobitno prelaze na novi, lepsi i moderniji RTS. ali imam blagu dijareju od floskule da se sa bilo kog medija (koji nije garaznog tipa, eto koliko god da je losa, devedesetdvojka nekako nije to) prelazi na RTS zato sto je to profesionalni izazov. profesionalni izazov my ass, zena se ne bi mrdnula sa B92 da je ta prica na temu sta posle poligrafa za nju imala zeljeni ishod i to je to. prosto verovatno postoji trenutak u zivotu kada nekome dokurci da se preganja svakih 6 meseci oko istih stvari, pokupi pinkle i ode tamo gde ce da mu se obracaju sa vi, bez obzira na to da je iz javnih izjava evidentno da ono zbog cega je otisla ocito u trenutku prelaska nema razresenje ni na RTS-u te da ce se "na tome raditi" - mislim na tu famoznu autorsku emisiju koja joj je navodno odbijena na B92 a za koju je dobila "samo ti dodji, maco, dogovoricemo se" card blanche od tijanica. o daljim prelascima, nema sumnje - javna je tajna da otkada je tijanic tamo ne prodje mesec da se ne pokusa neko vrbovanje - da to radi neko ko je malo manje odvratan od njega, verovatno bi do sada bilo oxoxoxoxo spektakularnih transfera. sto je naravno u domenu svacijeg zivotnog izbora. neki ljudi mogu da rade u zlocinackim sistemima i da veruju da su ispravni, neki od toga ne prave dozivljaj i rade za bilo koga ko da vise, a neki su dovoljno ludi pa u ovakvoj srbiji ipak ne ljube svinju u dupe, makar ne jeli cvaraka.

Link to comment

mislila sam samo na dobar osecaj u vezi sa rihom i njenom buducnosti na rts-u. ligu sampiona cu ionako gledati bez tona, kao sto sam to radila kad je prenosio boskovic.sto se tice ostalog, to je u redu, i ako primetis, nisam nigde pominjala profesionalni izazov, vec obicno, svakodnevno, neotaljavanje posla.to jest, ako te nece u maticnoj kuci, sa tvojim predlogom ili bez njega, odes tamo gde te traze dugo. jebes ga, trziste. zato mi je i krivo sto u b92 niko nista nije uradio da zadrzi - mrzim da koristim tu rec - vedetu, i to je ono sto mi najvise smeta i sto se, nadam se, vidi u onom carsafu od posta.takodje, vrbovanjem se ne bavi tijanic, ne brini. on samo kaze desnoj ruci koga bi zeleo. a desna ruka isto ima nezavisnu proslost, ali se to malkice zaboravilo.

Link to comment

Kako se beše zove ona žestoka što je pre 6-7 godina prešla na "Bogoljuboviziju"?Stao mi mozak, ne mogu nikako da se setim.Da nam ne prođe i Antonela tako?Danas svi znaju ko je, a sutra...STOP THE PRESS!Setio sam se:Bojana Lekić.Toliko o "prodavanju duše Ðavolu"...

Edited by Crepajac
Link to comment
mozda zamolim rihu da se pozabavi ovim u svojoj prvoj emisiji, pre nego sto joj predlozim da se u drugoj pozabavi cifrom za koju je tijanic otkupio stan koji je dobio na koriscenje. a?
Pa kada je b92 altruisticka televizija pa da stan Cavicu.Eto sledece akcija b92 neka bude:"Pomozite ljudima na b92 da steknu nekretninu". Doslo je vreme da se malo misli na sebe a ne samo na druge. Edited by No7
Link to comment

Kakva ideja?Dao na koriscenje, ustupio, pozajmio, sa mogucnoscu da bude vlasnik, on, Milorad Cavic, jednom, eventualno.Inace altruziam nije los cak sta vise i ne znam sta je tu problematicno. Da se bar rts ugleda na dobrotvore sa b92 a ne da jure rejting pinka budjavim programima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...