Jump to content
IGNORED

Iznutrice


hoffnung

Recommended Posts

1 minute ago, Filozof manijak said:

Imao sam trenera kojem je omiljena izreka bila "mnogo je mačku teleća glava". 

 

Nema veze s temom, al mi došlo da napišem. Eto

Valjda malo a ne mnogo?

Link to comment

dobro, zavisi koliki je macak

 

ja od tih mesnih jela koja zadrze oblik dijela zivotinje mogu samo mozak da jedem. i batake, ok. glavu i jezik nikako da se odlucim da probam, a poznavaoci prilika tvrde da su super.

Link to comment
dobro, zavisi koliki je macak
 
ja od tih mesnih jela koja zadrze oblik dijela zivotinje mogu samo mozak da jedem. i batake, ok. glavu i jezik nikako da se odlucim da probam, a poznavaoci prilika tvrde da su super.
Pa ova u DŽakarti nije "zadržala oblik"?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Pa ja nigde nisam jeo da je zadržala oblik
Sećaš se reakcije izvesne italijanke u Džakarti na naručivanje "teleće glave"...
[emoji7][emoji7][emoji7]

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, morgana said:

dobro, zavisi koliki je macak

 

ja od tih mesnih jela koja zadrze oblik dijela zivotinje mogu samo mozak da jedem. i batake, ok. glavu i jezik nikako da se odlucim da probam, a poznavaoci prilika tvrde da su super.

 

ja jedino mozak ne mogu. prolazi mi kroz glavu da su u tom mozgu lutale misli i informacije i pegla mi se odmah

dobro, ne mogu ni pihtije, jezik, oči.. ali sve bih radije jeo nego mozak

  • +1 1
Link to comment

Jezik je vrhunska stvar, mozak je masan mnogo. 

 

Ja pa ne mogu škembiće, miris mi je uvek bio toliko grozankad je baba pravila da nema šanse ikad to da probam. Crevca na žaru nikad nisam probao jer se uvek tripujem da nisu dovoljno dobro isprana.

  • +1 1
Link to comment

Brizle nisam probao,inace sve iznutrice jedem.Skembice uf,mozak ne patim sto ga nema ali bi ga jeo.Glava u skembetu ,dziger sarma,jezik,creva na zaru.,kavurma sa iznutricama .Uff

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, askeladden said:

Brizle nisam probao,inace sve iznutrice jedem.Skembice uf,mozak ne patim sto ga nema ali bi ga jeo.Glava u skembetu ,dziger sarma,jezik,creva na zaru.,kavurma sa iznutricama .Uff

 

probaj brizle!!!

  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, Frank Pembleton said:

Kako pravite jezik?
 

 

Prvo napraviš salamuru: šolja soli, pola šolje šećera. Litar vode staviš da prokuva, rastopiš u njemu so i šećer. Skineš s vatre i doliješ tri litra ledeno hladne vode (naravno, količine vode zavise od veličine jezika, bitan je odnos). U plastičnu posudu staviš jezik, preliješ salamurom, dodaš npr. 2 lista lovora, 4 karanfilića, biber u zrnu, korijander u zrnu, najkvirc u zrnu, sva tri blago nagnječena u avanu, crni luk i beli luk isečene na krupno. Možeš i da dodaš neke druge kombinacije, ruzmarin, kleku, šta ti zamiriše, ovo je neka moja kombinacija. Ostaviš bar tri dana, dalmatinci ga drže i 15-20 kad prave onaj njihov samaštrani jezik. Dobro ga opereš hladnom vodom, staviš vodu u šerpu, posoliš, dodaš nove začine ako želiš (ja uvek još list-dva lovora i pokoje zrno najkvirca, mada sam siguran da nije neophodno), kad provri ubaciš jezik i kuvaš dok nož ne prolazi lako (sat će trebati minimum, možda i dva). Kad izvadiš oguliš mu onu belu opnu odmah, dok je još topao. Ostaviš da se potpuno ohladi, pa sečeš na šnite od pola centimetra. Poslužiš sa senfom ili nekim sosom na bazi njega, Honey mustard recimo, ja volim i svež ren da narendam na njega, to sam od Gayye maznuo, a ide mi i sos od zelenog bibera odlično. U principu svaki sos koji ide uz kuvanu govedinu ide i uz jezik.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...