Jump to content
IGNORED

NCAA


kobni zelaya

Recommended Posts

Ali da ga draftexpress stavi ispred Veselog zbog jednog jedinog meča je stvarno previše.Neko je već rekao, o tome kakav je draft, tek posle par sezona.Kentucky je nabavio četiri 5 star freshmana i ostaće im Lamb i Miller. Za njih i sledeće sezone navijam, jer gotivim taj one 'n' done sistem Kaliparija.

Link to comment
Zbog cega?
Cenim rad u kome ti posle svake sezone ostaneš bez više nosioca i ponovo gradiš sistem sa momcima od 18-19 godina. To je jako naporan posao. Istina Kentucky te prosto zove ako si dobar i želiš one 'n' done, ali mi je to upravo čar. Oni su sa Wallom imali paklen roster koji je otišao praktično ceo na draft, a godinu dana nakon toga su stigli sa novim freshmanima još više uz to im Kanter nije odigrao ni minut, a bio je praktično planiran kao glavini igrač uz Knighta.---Jasno mi je da su bulja, pogotovo što sam negde pročitao da je Veseli dobar šuter ko Barganini (nisam kod njih, ali opet?), ali staviti igrača za koga skoro niko nigde nije čuo ispred igrača kao što je Veseli (ma koliko ga ja ne podnosio) je smejurija i to zbog Nike Hoop Summita.
Link to comment
shta znam, gledao sam ga nekoliko puta u acb, stvarno mi ne deluje kao pik prve runde. ali valjda misle da je sad svako ko igra u shpaniji ibaka...
ma bio sam ironican. nevjerovatno je koliko se draft sveo na trazenje slicnih igraca vec postojecim u ligi i mjerenje fizickih predispozicija.
Link to comment
Cenim rad u kome ti posle svake sezone ostaneš bez više nosioca i ponovo gradiš sistem sa momcima od 18-19 godina. To je jako naporan posao. Istina Kentucky te prosto zove ako si dobar i želiš one 'n' done, ali mi je to upravo čar. Oni su sa Wallom imali paklen roster koji je otišao praktično ceo na draft, a godinu dana nakon toga su stigli sa novim freshmanima još više uz to im Kanter nije odigrao ni minut, a bio je praktično planiran kao glavini igrač uz Knighta.
pa kalipari je pukao sa takvim timom. oni jednostavno regrutuju najbolje igrace i zbog toga imaju rezultata. pre bi se moglo reci da su regrutni centar nego ozbiljna kosarkaska ekipa.
Link to comment
pa kalipari je pukao sa takvim timom. oni jednostavno regrutuju najbolje igrace i zbog toga imaju rezultata. pre bi se moglo reci da su regrutni centar nego ozbiljna kosarkaska ekipa.
Pukao, jer su igrači previše mladi za poduhvat osvajanja NCAA. Ko uopšte može da bude siguran da može da osvoji NCAA. Duke je ove godine sa Irvingom delovao nepobedivo, a pukli su u Sweet 16. Niko ne brani ostalima da regrutuju najbolje mlade igrače, bar koliko ja znam. Meni se taj koncept više sviđa od bilo kog drugog u NCAA. Svake godine nov tim, sa novim mladićima koji igraju često protiv iskusnijih igrača.
Link to comment
Pukao, jer su igrači previše mladi za poduhvat osvajanja NCAA. Ko uopšte može da bude siguran da može da osvoji NCAA. Duke je ove godine sa Irvingom delovao nepobedivo, a pukli su u Sweet 16. Niko ne brani ostalima da regrutuju najbolje mlade igrače, bar koliko ja znam. Meni se taj koncept više sviđa od bilo kog drugog u NCAA. Svake godine nov tim, sa novim mladićima koji igraju često protiv iskusnijih igrača.
pa zanimljivo je gledati zato sto su to natalentovaniji igraci, meni pogotovo, ali jebes ti ncaa kad najbolji igraci idu u nba svake godine, a ocigledno je da mnogi od njih nisu spremni. gubi se na kvalitetu same lige. Edited by kojot
Link to comment
pa zanimljivo je gledati zato sto su to natalentovaniji igraci, meni pogotovo, ali jebes ti ncaa kad najbolji igraci idu u nba svake godine, a ocigledno je da mnogi od njih nisu spremni. gubi se na kvalitetu same lige.
Gledaj i same te odluke kao odrastanje. Istina, ima dosta nespremnih, ali je i jako bitno ko će te izabrati. Dosta solidnih igrača je ostalo zarobljeno, jer su draftovani u timovima, gde realno gledano nisu mogli da uđu u rotaciju. S druge strane, dobar deo njih ne gleda na košarku kao na dokazivanje, već visokim draft mestom sebi obezbediti dobra početna primanja, a posle šta bude.Da se vratim na Kentucky. Odlaze im pet igrača. Jedan iz završio studije (Harrellson), jedan nije igrao ni minut zbog pravila (Kanter). DeAndre Liggins je ove sezone dobio prve dobre minute u jakoj konkurenciji i logično je da sada izađe sa Kentuckyja, jer pitanje je koliko minuta će imati naredne sezone (meni izrazito simpatičan igrač, bez prvelikog kvaliteta). Knight je ove sezone odličan bio i mislim da je spreman za NBA, dok se ni Jones nije pokazao loše. Za Knighta sam ubeđen da će biti all star igrač, ako se pravilno bude razvijao, a ne deluje mi kao glupak. Ono što ih dodatno tera je dolazak novih igrača na njihovim pozicijama. Logično je zbog toga da obojica odu. Lamb je ostao i to je takođe logično, jer se nije dovoljno dobro pokazao, a nije dobio direktnog konkurenta na poziciji 2.
Link to comment
Cenim rad u kome ti posle svake sezone ostaneš bez više nosioca i ponovo gradiš sistem sa momcima od 18-19 godina. To je jako naporan posao. Istina Kentucky te prosto zove ako si dobar i želiš one 'n' done, ali mi je to upravo čar. Oni su sa Wallom imali paklen roster koji je otišao praktično ceo na draft, a godinu dana nakon toga su stigli sa novim freshmanima još više uz to im Kanter nije odigrao ni minut, a bio je praktično planiran kao glavini igrač uz Knighta.---Jasno mi je da su bulja, pogotovo što sam negde pročitao da je Veseli dobar šuter ko Barganini (nisam kod njih, ali opet?), ali staviti igrača za koga skoro niko nigde nije čuo ispred igrača kao što je Veseli (ma koliko ga ja ne podnosio) je smejurija i to zbog Nike Hoop Summita.
Jasta, recruitment jeste uzasno naporan rad. To sto Kentucky radi je farsa, a ne sistem, kao i jos jedan dokaz da NCAA treba rasformirati (u trenutnom stanju).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...