Jump to content
IGNORED

NCAA


kobni zelaya

Recommended Posts

e jebiga sad kojote :D sad ovaj momak na Duke, on je otprilike nešto najbliže Zionu, nešto što se u koledž basketu dešava jednom u 5-10 godina, a ni on ne dobija 3 miliona. ne dobija ni 2.5 miliona.

da bi neka škola imala petorku koja dobija 15+ miliona, za to količina novca mora da se udesetostruči u odnosu na ovo što sad imamo. a to se neće nikad desiti.

 

Link to comment

Za njege niko pouzdano ne zna koliko dobija jer on uzima pravi NIL, plus NIL od koledza. Nije to 10 puta i nisam rekao da ce svi imati, ali ubedjen sam da ce se to za nekoliko godina desiti. Recimo, znam nekoliko dobrih seniora koji su od top koledza dobili 1.2m, a oni nisu zvezde koje ce da juri Nike. 

Link to comment

pričamo da li prosečna plata će biti viša nego što je sada plata najbolje plaćenog radnika. to ne ide baš tako lako.

ni ovi šešeljevci neće tek tako obećavati da će prosečna plata u srbiji biti šta znam recimo 10.000 eura, za samo 2 najviše 3 godine. 

Link to comment

prosek za startnu petorku Duke je i dalje prosek. i za to važi ono što sam napisao. ako ta petorica danas dobijaju ukupno npr 5 miliona, onda se budžet za njih petoricu mora utostručiti. to neće ići baš tako lako.

oni već imaju igrača koji je jedan od najplaćenijih u istorijiTM. Bronny James mi jedini pada na pamet kao neko ko bi mogao biti ispred njega. Ta letvica je već užasno visoko, i pitanje je koliko tu još ima prostora za podizanje.

NIL era traje već 4-5 godina i zna se kojim tempom rastu iznosi. I nema nikakvih naznaka da će se dogoditi neki iznenadni i neplanirani skok u narednih par godina.

 

Link to comment

NIL era traje mozda 3 seozne, ovo je verovatno 4. u koju ulazimo. Skokovi uopste nisu mali, pre samo godinu dana mi nisi verovao da prosecni igraci mogu uzet 150-200k, a sad je to otislo jos gore. Mozda se to zaustavi, ali cisto sumnjam posto je ovo i dalje malo para u odnosu ma zaradu. Kazem ti sta treneri pricaju, svi misle da ce rasti ozbiljno. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...