Jump to content
IGNORED

NCAA


kobni zelaya

Recommended Posts

Ja bih, ali Nfl plejof je. :blush: Za uru i jos malo, Ole Miss - Juzna Kerolajna.Zbog Sebe Saiza, mnogo mi se dja, kao i da li uopste postoji taj  Crnogorac iz Australije.Ovamo, dvojica Klaipeidjana, 'bojica juniori.

Link to comment

Na kraju nisam ni ja pogledao meč do poslednjih dva minuta. Bio mi je upaljen u pozadini i video sam da je Cardinalsi do pred kraj vodili, kada sam se i uključio. Sudije kao i uvek u NCAA zaseru, srećom pa je "blokadu" Harrella ispeglao sa asistencijom i košem za pobedu Paige. Neočekivano lošu sezonu ima i kako stvari stoje neće se on puno naigrati u NBA.

 

Gledao sam Kentucky, prvo poluvreme i isto od poslednjih 2 minuta do kraja i produžetke. Igrali su očajno u odbrani i Texas ih je lagano problijao. Na njihovu sreću Texas A&M je promašio brdo bacanja, mada su sudije Kentucky par puta ozbiljno oštetile u bitnim momentima meča. Na kraju su rešili pogođenim slobodnim bacanjima i trojkom Ulisa, mada mi se čini da su mogli da dobiju i u regularnom da Aw Harrison nije promašio čisto polaganje za +4, mada su isto tako mogli da izgube i prvi produžetak, gde su se spasli parom penala Lylesa. Jedva su se provukli kući pre neki dan, gde su isto dobili nakon produžetka, mada su tada rivali imali ozbiljne procente.

 

Aaron Harrison 4/20, Andrew 2/10 iz igre.

Link to comment

PF McCullough sa Syracusea je pocepao ACL. I ovako su tanki samo im je i to trebalo. Elem, biće zanimljivo da li će izaći na draft. Ima primera gde su igrači sa ovako ozbiljnim povredama izlazili na draft i bili draftovani. Prošle godine je Detroit birao Dinwiddie-a u drugoj rundi. Za NBA timove to nije skup pokušaj, uložiš danas bezvrednog picka sa početka druge runde i ponudiš igraču ugovor sličan onome što dobijaju igrači na kraju prve runde. Pokazao je McCullough neke zanimljive detalje koji bi mogli da ga pretvore u NBA igrača, ali daleko je bio od igranja u NBA naredne sezone, pogotovo nakon povrede. Oporave ga, probaju u razvojnoj, ako uspeju da naprave nešto bonus za njih, ako ne potrošili su "siću".

 

edit. Ako ostane, moraće da pokaže napredak već naredne sezone, što je upitno u sezoni nakon povrede i to pod uslovom da se vrati za pripreme za početak sezone, jer igrač gubi "vreme za razvoj" dok je povređen i ko zna da li će ikada da bude u mogućnost da dobije bilo kakav garantovan novac iz NBA.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Za pola sata na AS1, Duke - Louisville. Duke je izgubio poslednje dve, pogotovo je neočekivan poraz od Majamija. Krzyzewski juri 1000 pobedu. Mala prednost za Duke, pre svega jer igraju kući.

Link to comment

maryland - spartansi 17-14 poluvreme :lol:

 

Bome, trenutno su znacajno efikasniji. :D Trimblu niko nista ne moze :Hail: , dok Lejmen penetrira " iz zaledja ".Cekovski imao prikucavanje, te jedan pokusaj istoga.

Trajs kompletno pogubljen u vremenu i prostoru.Od Valentajna bi mogao biti pokusaj pravljenja Denija Grina nekakvoga.Dosona odavno zelim za startno krilo Memfisa ( da se uredi, kako znaju i umeju! ).Na Kostela, jos ce ispostaviti se nezasluzeno, nikada trosio paznju; njegovih svetlih bejase trenutaka tokom pp-a.

Link to comment
Michigan announces that Caris LeVert will miss the rest of the season with a left foot injury.

 

Samo je to nedostajalo Michigan-u, nije da nisu bili očajni i dok je on igrao.

 

Duke juče siguran protiv Louisvillea, otresli su prilično lako u napadu odličnu odbranu, a namučili u odbrani zonom Cardse, ali su istina dopustili puno skokova. Kentucky sa dve lake pobede nakon dve porođene u SEC. Russell iz Ohio St igra doktorski trenutno, po meni odličan mix između organizacije igre i davanja koševa. Zaista bi me čudilo da završi van top 10 na narednom draftu. Freshman koji je slovio za beka sa upitnim šuterom pred sezonu, pretvorio se u odličnog skorera koji ima potencijal u organizaciji.

 

edit. LaVerta očekujem na draftu. On je siguran pik prve runde verujem i u lutriji da se nije povredio, verovatno najbolji SG na draftu. Meni jedan od omiljenih igrača na draftu, mada je imao slabiju sezonu nego očekivano.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Kako ti se čini draft? Nisam nešto gledao NCAA ove sezone, na prvi pogled mi je slab.

 

Isto su pričali i za draft 2011, a na kraju je ispao jedan od bolji u zadnje vreme. Slično će biti i sa draftom iz 2013. kada se bude gledao za par godina, ako sve bude kako treba. Mada ljudi gledaju drugačije na draftove. U SADu je najbitnije koliko će draft imati superstarova i all-star utakmica, a sa moje tačke gledišta je jako bitno koliko će igrača zaista igrati u NBA i imati bitne uloge u svojim timovima.

 

Po mom ukusu, a i kod većine analitičara su se izdvojilo 10-11 igrača koji bi iz ove tačke gledišta trebalo da imaju dobre NBA karijere, tačnije sposobnost da budu starteri u svojim NBA timovima nakon par godina, da doprinose svom timu koji pobeđuje. PG - Mudiay i Russell; SF - Johnson, Oubre, Winslow, Hezonja; PF - Porzingis; C - Okafor, Towns, Cauley-Stein. Taj 11. bi po mom ukusu trebao biti PF UCLA - Looney, ali je on premlad igrač i potencijal na dugom štapu. Ono što je jako bitno je da većina ovih igrača ima jednu vrlo bitnu crtu za igranje u NBA danas, igraju jako dobru odbranu ili imaju visok upside u tom segmentu igre. Okafor koji bi trebao biti prvi izbor je najslabiji u tom segmentu, ali njega kao i većinu one and done igrača sa Duke krasi košarkaško znanje. On i Cauley-Stein su praktično jedini igrači iz ovog drafta koji bi danas mogli u bar 5-6 ekipa u NBA da imaju bitnu ulogu.

 

3 od pomenutih 11 igrača ne nastupa u NCAA, od 8 iz NCAA, samo 1 nije freshman - Cauley-Stein. Mudiay bi bio freshman, a Hezonja i Porzingis su mogli na draft prošle, ali su isto godište kao Towns i Okafor. Jasan pokazatelj da se ide na upside igrača i da će malo njih imati momentalni uticaj na igru svojih budućih franšiza.

 

Normalno, ovo ne znači da će svi oni uspeti i da niko sem njih neće uspeti da napravi NBA karijeru. Ima još zanimljivih igrača za koje bi trebalo potrošiti pika prve runde, ali će to dosta zavisi od toga da li će izaći na draft i ko će ih draftovati i najviše koliko će unaprediti svoju igru kada dođu u NBA. Ima tu igrača na čiji se upside možeš kladiti ili na čiju se jedinu dimenziju možeš osloniti.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Hvala  :thumbsup:

 

Ja imam poverenja u Mudieja, ima dečko muda, otišao u Kinu :)

 

Okafor naravno i Koli-Stajna još kad je bio freshman mi nije bilo jasno kako se ne kotira bolje, sad se to ispeglalo

Link to comment

http://www.draftexpress.com/article/NBA-Draft-Prospect-of-the-Week-Caris-LeVert-4804

 

Kao u uvek ovi sa DX odlično odrade skauting. Nisam ubeđen da će moći značajno da nabaci masu i čini mi se da će najbolje operisati sa nekim snažnim PG koji je sposoban da brani obe bekovske pozicije, pa da ostavlja LeVerta u odbrani na protivničkog organizatora igre. Košarkaška inteligencija izvrsna, za mene SG sa najvećim potencijalom na draftu na obe strane terena. Ako sve prođe kako treba sa povredama i uspe da dobije mišićnu masu, a ne izgubi na brzini, trebao bi kroz koju godinu da bude startni bek u nekom timu. Jako slab Michigan, pre svega ispod koša, mu je onemogućio bolje brojke, ali je i ogolio nedostatke, pre svega nemogućnost da ikada postane elitni košgeter. Burke, Stauskas su za razliku od njega imali daleko bolje balansiran tim.

Link to comment

Coach K - 1000 pobeda. Teže nego što sam očekivao večeras protiv St. John's. Vodilo je SJ 10ak razlike dobar deo meča, ali su na kraju sve upraskali što su mogli i u odbrani u napadu. Brdo 2+1 su napravili i brdo loših šuteva u napadu. Winslow od svih igrača koje sam izdvojio pre neki dan u ubedljivo najgoroj formi.

 

D'Angleo Russella opet fantastičan večeras - 22p, 10a i 6sk. Igrao je odlično, pokazao je zavidan napadački repertoar i sjajan mix između poentiranja i upošljavanja saigrača. Imao je par nesmotrenih izgubljenih lopti, ali ima fantastičan osećaj za igru. Uz malo sreće uopšte me ne bi začudilo da završi sezonu sa prosekom 20/5/5.

 

Kentucky i Virginia će i narednu nedelju dočekati bez poraza. Kentucky naredne nedelje ima @Missouri i Alabamu (oba tima su dobili tokom januara), Virginia igra samo jedan, dočekuje Duke.

Link to comment

Coach K izbacio Sulaimona sa Duke-a. Nemam pojma šta je razlog, ali isto tako nemam pojma kako oni misle da sa jednim ozbiljnim defanzivcem i brdom rupčaga u odbrani bilo koji ozbiljniji tim izbace na NCAA turniru. Igra u napadu im je sjajna, ali odbrana...

 

Sulaimon je meni jedan od omiljenih igrača, sve ume da radi na terenu. Pošto je junior, ako završi u letnjem semestru može da bira gde će igrati narednu godinu. Može da izabere da se odmah transferuje (u šta ne verujem, jer bi izgubio godinu dana) ili da ide u razvojnu. Ako ne bude prošao u NBA biće top evropski igrač.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...