Jump to content
IGNORED

NCAA


kobni zelaya

Recommended Posts

Na poluvremenu 41-7, a i sudije su im malo pomogle UCLA sa nekim nevidljivim faulovima u napadu Kentuckyja. Ok, malo je usla voda u usi UCLA nakon prvih par promasaja, pa su i par zicera promasila, ali...

 

Kansas igra dobro. Oubre za sada sede na klupi vise nego sto igra, ali meni je on u nivou sa Johnsonom i Winslowom. Tri igraca koja vidim kao ozbiljne NBA igrace, startere sigruno. Ukrajinac i Oubre su po meni jedina dva igraca koja koja imaju potencijal da budu NBA igraci u Kansasu. Ne volim Ellisa, niti Alexandera. Alexander nema sta da ponudi u NBA, snagu tamo imaju skoro svi, nisam siguran u njegov sut. Seldon igra jos slabije nego prosle godine, za njega mi je najvise krivo, mislio sam da ima mogucnost da bude dobar rotacioni igrac u NBA, najmanje.

 

edit.

 

B5VEspzIAAAN5Iz.jpg

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Sutra veče na AS1 nakon Oly - PAO (18h) ide Louisville - Kentucky (20h). Najteži ispit za Wildcatse od početka sezone, gostovanje najvećem rivalu pred početak igara u konferencijama. Jedan od svega nekoliko timova koji ima kvalitet da dobije Kentucky, mada Louisville je imao prilično lagan raspored do sada i ubeležio je sve pobede. Pobede na neutralnom terenu protiv Ohio State i Indiane su bila dva jedina jača meča. Odbrana Kentucky-ja je ogolila nedostatke kandidata za lutriju drafta (Alexander, Looney i Turner), biće interesantno videti Harrella.

Link to comment

Nakon ove sezone Lousville ide u obnavljanje tima. Imaju još ovu sezonu ozbiljnu šansu da odu daleko tokom martovskog ludila, a onda sledi reload sezona. Četri godine fantastičnog koledž basketa igraju. Pitino baš ima skraćenu rotaciju, svega 6-7 igrača, nema šutere, meni se čini i da su dobro prošli s obzirom kako su šutirali. Dosta lopti im se vraćalo u ruke nakon promašaja. Kao što rekoh, Harrell će najverovatnije na draft, Jones i Blackhear završavaju školovanje. Pitanje je šta će Rozier da radi, mada mene ne oduševljava, kao deo NBA skauta, pre liči na dobrog evropskog Amera nego NBA igrača, ali vreme će pokazati. Onuaku deluje zanimljivo, biće zanimljivo kako će im se razvijati centri skupljeni sa svih strana sveta.

 

Solidan Kentucky, malo pogubljeni na početku i na kraju meča, ostatak solidan. Ulis odigrao fantastično, uživaću gledajući ga na Kentuckyju četiri godine, nakon toga nadam se još deset negde u Evropi. I preostala tri freshmana su bila odlična, WCS standardno dobar. Andrew Harrison se baš muči sa organizacijom igre.

Link to comment

Ohajo S. se poprilicno ofuc'o, ne? Simpaticna ekipa Ajove pere ih bez problema.

Ima danas zanimljivih meceva glede upoznavanja timova, njihovih rostera.

Link to comment

Jos su B'eyes-i mogli i do preokreta, eventualno.Mada, objektivno, Ajova kontrolisala citav mec, Vajt i Jutof konstantno drzali 10+ viska.Danas valja videti Merilend na Micigena ( ali mi ulaze u Bergmana :blush: ), a sjutra Viskonsin - Pen Stejt.

Link to comment

maryland - spartansi 17-14 poluvreme :lol:

 

Jesi li se zajeb'o, pa pogled'o ( kakav je Cekovski )? Bio planirao da skinem kada/ako stigne u trafike, no mi se sada cini da mi je mozda pametnije da sacekam neku drugu priliku da vidim Merilenda. :D

Link to comment

Kaminski deluje fizicki bolje.Deker deluje fizicki jos bolje no sto je bio vec fizicki dobar ( i nista vise od toga ).Igrao Duje poslednja 4 min ( koga je ono on uneredio prosle sezone? ).

Nakon Derika Vilijmasa, te Oladipoa, moj novi pik ( kako god :D ),  od prosle sezone, Najdzel Hejs jeste starter, ali i dalje je Bo Rajan, tako mi deluje, nekako vise rezervisan glede njegove uloge u napadu ( usled cega, izmedju ostalog, poduvao prosli MM ).

Njubil, prvi strelac Big 10-a, ne deluje da je bez materijala, ali mi je jednodimenzionalan - 15 poena za pol., a nijedan ulaz, recimo, a deluje mi relativno slabo i " 1 na 1 ".

Link to comment
  • 2 weeks later...

http://espn.go.com/mens-college-basketball/story/_/id/12139536/european-power-forward-ivan-bender-cleared-play-maryland-terrapins-immediately

 

Maryland has added forward Ivan Bender, a Bosnia and Herzegovina native who will be eligible immediately for the Terrapins.

"We are excited to have Ivan join our program," coach Mark Turgeon said in a release. "He is a terrific young man who will be a great addition to our team."

The 6-foot-9 Bender played with KK Split in the Junior Euroleague, averaging 14.3 points, 9.0 rebounds and 2.3 assists. He also was a member of the U-18 Croatian National Team, putting up 10.3 points and 5.3 rebounds at the 2013 FIBA U-19 World Championships.

An NBA scout told ESPN.com that Bender has been hurt for the last year or so, but will be a solid player for the Terrapins assuming he's healthy. He described Bender as a face-up power forward.

Bender is the older brother of Dragan Bender, who some regard as the best young European prospect. The younger Bender is signed long term with Maccabi Tel Aviv, and is expected to be an NBA lottery pick in 2016.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...