Jump to content
IGNORED

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

Postupak je zanimljiv.

Prikazivanjem buducih dogadjaja pre i paraleleno sa "sadasnjim trenutkom" fino je docarano to nelinerano vreme.

 

Zanimljiv je i taj twist na ljubavnu pricu. Ali, ako su hteli nju da ispricaju, ja bih recimo, dete potpuno izbacio iz price i fokusirao se iskljucivo na njih dvoje i njihovu (neuspesnu) vezu. To bi, doduse, znacilo da nema obrta sa njim kao buducim momkom/muzem, ali moglo je umesto toga nesto drugo. 

 

Vizuelno, ima ok momenata. Onaj kadar iz njene kuce koji gleda na vodu sa kopnom u daljini predstavlja otprilike ideju filma: kopno u daljini je neizbezni cilj, a voda izmedju predstavlja put do tog cilja, ali put koji daje iluziju moguce promene cilja.

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

uh kakva filmčina idem sad da pročitam šta ste pisali

najbolji film od matrixa još

ne znam kako nema posebnu temu?!

 

i pitanje ako je neko čitao priču... da li se posebno obrađuju piktogrami u smislu da su nekad potpune kružnice nekad isprekidane 

 

edit: pih sad sam video da ništa niste pisali

a džordž je hit... nemam reči za njegovo blesavljenje ili kako već nazvati to slepilo

Edited by Gospodin Slucaj
Link to comment

Kao sto rekoh nisam citao pricu, ali meni je taj lingvisticki deo filma mozda i najvece razocaranje. Pocelo je dobro a onda se nekako to ubrzalo i preko toga preslo kao da je nebitno.

Link to comment

Nisam citao pricu, ne znam kakva je njena poenta, ovde je otprilike

 

 

da je buducnost zacrtana i da se ne moze menjati/ne treba menjati (s tim sto je verovatno stvar u tome da je ejmi adams dobila (makar privremeno) dar slobodne volje, kojom je odlucila da mogucu buducnost koju je videla ne zeli da promeni). Oko toga, naravno, imamo klasicne sf elemente: nelinearni dozivljaj vremena, mirenje ljudskog roda zarad (nedetaljno iznetog) viseg cilja u buducnosti, itd.

 

 

 

Postupak je zanimljiv.

Prikazivanjem buducih dogadjaja pre i paraleleno sa "sadasnjim trenutkom" fino je docarano to nelinerano vreme.

 

Zanimljiv je i taj twist na ljubavnu pricu. Ali, ako su hteli nju da ispricaju, ja bih recimo, dete potpuno izbacio iz price i fokusirao se iskljucivo na njih dvoje i njihovu (neuspesnu) vezu. To bi, doduse, znacilo da nema obrta sa njim kao buducim momkom/muzem, ali moglo je umesto toga nesto drugo. 

 

Vizuelno, ima ok momenata. Onaj kadar iz njene kuce koji gleda na vodu sa kopnom u daljini predstavlja otprilike ideju filma: kopno u daljini je neizbezni cilj, a voda izmedju predstavlja put do tog cilja, ali put koji daje iluziju moguce promene cilja.

 

 

Ja mislim da bi ipak trebalo da pročitaš priču. Pa da ponovo pogledaš film. :)

Kad sam čitao priču-bio sam u fazonu-nema šanse da ovo može da se pretvori u nešto gledljivo. Kao uostalom i većina Čangovih priča (koje su uzgred u velikom procentu genijalne). Scenarsita je svoj posao odradio vrhunski, skidam kapu, neverovatno težak posao. Režija odlična. Amy  :Hail:

Ma, "Dolazak" je već sad SF klasik, film godine za mene def.

Edited by Apollo Creed
Link to comment

Sladzo, da se nadamo Oskaru za Amy? Ili da sve nade usmerimo ka Nocturnal animals.

 

Nisam ljubitelj SF-a, ali pogledacu Arrival zbog Amy i Rennera.

Link to comment

Da, ekranizacija Chianga mi je uvek delovala kao nemoguc posao. Ja bih voleo da vidim Hell is the Absence of God kao film. To bi moglo da ispadne na zesci trip.

 

Ha, i meni je ta omiljena. Kakvo bi to ludilo od filma bilo! :lol:

Link to comment

Meni su Chiang I Wattsov Blindsight jedino upocatljivo SFa sto sam procitao u poslednjih 10 godina. Blindsight je ludilo knjiga ali me vidim kako bi to moglo da se ekranizuje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...