Jump to content
IGNORED

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

A, ok, nisam skapirao, ja to zovem stil. :)

 

A što nemaju šanse da se nađu na filmu? Šta je tu problem?

 

 

Ono što je Toni rekao, ali još bitnije, način na koji su nacrtani je previše "fantastičan" za današnje gledaoce.

 

Šteta, jer čitava ta plejada francuskih stripova iz tog perioda zaslužuje bolje, ali je pravo čudo što će  i "najobičniji" medju njima, Valerian, dobiti filmsku verziju. Šta god mislio o Besonu, niko drugi sem njega ovo ne bi ni pomislio da ekranizuje.

Link to comment

Да ниси и ти ревидирао свој став као и Картмен?

 

Nikada nisam ja ni imao nijednu zacrtanu pozu oko filmova punih golih devojaka niti imam nameru da je zacrtavam...

 

Drugim rečima, malo me zanimaju ti misionarski stavovi onih koji snimaju angažovane filmove i prate Sundance kao da je to jedino moguće shvatanje nezavisnog filma, ukoliko je nezavisan uopšte kao takav...

Link to comment

Ono što je Toni rekao, ali još bitnije, način na koji su nacrtani je previše "fantastičan" za današnje gledaoce.

 

Šteta, jer čitava ta plejada francuskih stripova iz tog perioda zaslužuje bolje, ali je pravo čudo što će  i "najobičniji" medju njima, Valerian, dobiti filmsku verziju. Šta god mislio o Besonu, niko drugi sem njega ovo ne bi ni pomislio da ekranizuje.

 

I dalje ne razumem - šta znači previše fantastičan? Ako ne možeš da mi objasniš, možda da probaš putem neke sličice iz stripa?

Link to comment

Pridružujem se upitu/molbi koleze kobnoga :)

 

Ja se sjećam imena većine stripova pomenutih na posljednjih par stranica topića, ali slabo čega osim tog... da li mi nisu ostavili bogznakakav utisak ili što, tek tako stoje stvari...

 

U stvari, da se dopunim, "Najamnika" se sjećam malo bolje, čini mi se

Link to comment

Teško je objasniti, ne znam da li si upoznat za likom i delom Richarda Corbena?

 

 

Evo pošto nemam kod sebe Stripoteke da skenujem, par scena iz Dena koje sam našao na interentu:

 

 

3.jpg

 

 

den-2-muvovum-richard-corben-D_NQ_NP_136

 

 

 

 

Cor%202.1.jpg

Edited by Jeremija
Link to comment

Teško je objasniti, ne znam da li si upoznat za likom i delom Richarda Corbena?

 

 

Evo pošto nemam kod sebe Stripoteke da skenujem, par scena iz Dena koje sam našao na interentu:

 

A, pa upoznat sam, čitao sam i Svet mutanata, bio je u Stripoteci, ako se ne varam.

 

Moram da priznam da ne vidim šta bi to bilo specijalno teško, pogotovo što sad postoji taj fuckin' cgi. Mada ni ne mislim uopšte da bi nekakav film po stripu morao vizuelno da izgleda kao strip, to mi je besmisleno.

Link to comment

Jao, "Den"... Neki mutanti, post-nucular™ zemlja, je li tako? Je li tu bila neka epizoda sa džinovskim crvom na kraju?

 

"Ден" се дешава у неком паралелном универзуму, у земљи "Нунканада" (одличан назив :lolol:)

"Свет мутаната" је у фришком постапокалиптичном свету.

"Бладстар" се дешава у постапокалиптичном свету, где су се људи вратили на племенски ниво. Ту има џиновски црв на крају. Сва три су излазила у Стрипотеци у наставцима, на по неколико страна у боји.

У Стрипотеци су излазила и друга краћа Корбенова дела, углавном црно бела.

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Гледа ли ко Долазак? Препоручили ми га студенти, моја претпостављена команда се нешто буни, вреди ли?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...