Jump to content
IGNORED

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

odgledao sam konacno "in time" andrewa niccola is 2011. meni se jako dopada taj njegov granicni levicarsko-moralizatorski sci-fi gde je svaki film posvecen jednostavnom twistu sadasnjosti u kojoj zivimo: Sim-One, Truman's show, Gattaca, i sad In time. The terminal and Lord of War nisu sci-fi, ali na slican nacin istrazuju ljude u iznimnim okolnostima.

 

prica u In time ima par rupa, ali je na metaforickom nivou izuzetno potentna.

 

apsolutna preporuka za gledanje posebno ako volite gattacu.

Link to comment

na listu ocekivanja za sledecu godinu dodati i Alien: Covenant - stize valjda negde u avgustu.

 

btw Alien: Covenant je nastavak Prometheusa, jedan od obecana tri - veza izmedju Prometheusa i prvog Aliena.

 

i dlaje je nejasno hoce li se Alien 5 snimati i, ako se bude snimao, hoce li "zaboraviti" na filmove 3 i 4.

Edited by chandra
Link to comment

Skoro sam čitao par papirnih izdanja pa mi je sveže u sećanju, neke scene (npr. vanzemaljac koji skuplja nešto i kome je glava povezana kablom sa zgradom ili one ogromne životinje) su bukvalno prepisane iz stripa. Centerpoint station nije ista ali brod jeste. Besonov uticaj se ogleda npr. u tome što saobraćaj i sam grad liče na onaj iz Petog Elementa. 

 

Šta fali obrvama?  :D  :naughty:

 

 

Ne fali ništa, inače delim tvoje mišljenje o onom što si napisao.

 

 

 

 

 

Ovima što pominju "prenošenje estetike stripa na film" pitanje - zar ne postoje i u stripu razne estetike?

 

 

 

Ovde se radi o estetici odredjenog stripa, Valerijana, koja je dosta komplementarna sa Besonovom. Imaš fantastičnih stripova iz tog perioda kao što su npr. La Saga de Den ili Storm, koji baš zbog neke sopstvene estetike nemaju neku veliku šansu da se nadju pred filmskom publikom (ili barem ne u originalnoj formi).

Link to comment

Ovde se radi o estetici odredjenog stripa, Valerijana, koja je dosta komplementarna sa Besonovom. Imaš fantastičnih stripova iz tog perioda kao što su npr. La Saga de Den ili Storm, koji baš zbog neke sopstvene estetike nemaju neku veliku šansu da se nadju pred filmskom publikom (ili barem ne u originalnoj formi).

 

Дена су убацили делимично у Хеви Метал.

Додуше нису ербрашовали сваки фрејм јер је још увек рађено анимација, али прича је углавном ту.

Link to comment

Дена су убацили делимично у Хеви Метал.

Додуше нису ербрашовали сваки фрејм јер је још увек рађено анимација, али прича је углавном ту.

 

 

Nisam imao prilike da gledam Heavy Metal, mislim da mi je jedini dodir sa njim bila ona Živkovićeva emisija.

Link to comment

Ovde se radi o estetici odredjenog stripa, Valerijana, koja je dosta komplementarna sa Besonovom. Imaš fantastičnih stripova iz tog perioda kao što su npr. La Saga de Den ili Storm, koji baš zbog neke sopstvene estetike nemaju neku veliku šansu da se nadju pred filmskom publikom (ili barem ne u originalnoj formi).

Očito je došlo do nesporazuma, plašim se da se kobnom kao i meni pre toga samo učinilo da nastavljaš dugu priču, koju odražava recimo i ovaj moj post, jedan od mnogih na koji niko nije odgovorio tako da ga verovatno niko nije ni pročitao kao i još mnoge druge postove raznih forumaša na koje isto tako niko nije odgovorio:

 

Potpuno si u pravu u jednoj stvari, a to je što o novom filmu u serijalu pišeš na topicu koji se nalazi na PDF Serije.

 

I to si zaista potpuno u pravu bez ikakve ironije i vrlo mi je drago što to radiš već duže vreme. Jer, nisu granice često baš tako jasne i kategorije su uglavnom samo okvirno i ne treba ih shvatati previše ozbiljno i kao ikakvo polazište iz koga bi se razvijali utisci o bilo čemu.

 

Time je još bezveznije što potežeš ovde priče o "prenosenju stripovske estetike na ekran". To je najobičnija besmislica, koju si greškom shvatio ozbiljno i džaba da sada razglabaš zašto Snajderov Supermen, iako je očito loš i ružan, to nije i da se frljaš referentnostima u krug razvijajući priču na odvaljenim sintagmama pretvarajući tu priču u kojekakvu polubirokratsku parodiju sentimentalnog i ličnog utiska ljubitelja stripa.

Ali, očito je da ti to nisi ni čitao, to i jeste na drugom PDF-u...

Link to comment

Očito je došlo do nesporazuma, plašim se da se kobnom kao i meni pre toga samo učinilo da nastavljaš dugu priču, koju odražava recimo i ovaj moj post, jedan od mnogih na koji niko nije odgovorio tako da ga verovatno niko nije ni pročitao kao i još mnoge druge postove raznih forumaša na koje isto tako niko nije odgovorio:

 

 

 

Ma sve je OK, nesporazumi se stalno dešavaju.

 

 

 

Nego, pošto se pominjao ruski SF, da li se neko seća ruskog crtanog filma, u kome astronaut ode na put, a kad se vrati svi živi su ostareli ili umrli? Sećam se da je bio onako dosta interesantno (ne-mainstream) crtan, a dali su ga u onom terminu nedeljom kad su davali crtane serijale od 7. Inače je pušten negde sredinom osamdesetih, ako me pamćenje ne vara.

Edited by Jeremija
Link to comment

konačno pogledao novi independence day

dobra produkcija gluma odfušerena film katastrofe sa nekim tamo vanzemaljcima vizije nepostojeće (ili već viđene) mnogo besmislenih nepovezanih priča e ne bi li se povezali sa karakterima mnogo besmislenih smrta iz istog razloga + 5... 4... 3... 2... PLANETA SPAŠENA

sve u svemu solidna osmicapizza i kokakola jedva čekam treći deo dobra zabava pogotovo prvi deo filma

Link to comment

 

Ovde se radi o estetici odredjenog stripa, Valerijana, koja je dosta komplementarna sa Besonovom. Imaš fantastičnih stripova iz tog perioda kao što su npr. La Saga de Den ili Storm, koji baš zbog neke sopstvene estetike nemaju neku veliku šansu da se nadju pred filmskom publikom (ili barem ne u originalnoj formi).

 

A, ok, nisam skapirao, ja to zovem stil. :)

 

A što nemaju šanse da se nađu na filmu? Šta je tu problem?

Link to comment

Zbog takvih stvari i podržavam one feministkinje koje se zalažu za all girl ekranizacije klasika...

 

Да ниси и ти ревидирао свој став као и Картмен?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...