Jump to content

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

Oprezan sam sa Besonovim filmovima, pogotovo posle Lusi, ali ovde je odlično pogodio estetiku stripa, malo je prilagodjujući i svojoj.

Edited by Jeremija
Link to comment

Ima dosta momenata i u stripu kad izgledaju smoreno, meni bi jedina očigledna zamerka bila to što Laureline nije ostala ridjokosa, ali dobro...

 

Има у трејлеру и сцена кад се смеју, али је погрешно што су их ставили сморене на насловну трејлера.

 

Link to comment

Има у трејлеру и сцена кад се смеју, али је погрешно што су их ставили сморене на насловну трејлера.

 

 

Da, deluju kao da su na heroinu, što možda i nije daleko od istine...   :fantom:

Link to comment

Ma, budi oprezan...

 

"Estetika stripa", a?

 

Da ti malo ne preteruješ?

 

Skoro sam čitao par papirnih izdanja pa mi je sveže u sećanju, neke scene (npr. vanzemaljac koji skuplja nešto i kome je glava povezana kablom sa zgradom ili one ogromne životinje) su bukvalno prepisane iz stripa. Centerpoint station nije ista ali brod jeste. Besonov uticaj se ogleda npr. u tome što saobraćaj i sam grad liče na onaj iz Petog Elementa. 

 

Šta fali obrvama?  :D  :naughty:

Link to comment

Besson je bio neobarok i ostao je određen neobarokom (lično volim upravo taj izraz za Beineixa, Caraxa i njega) uvek u izvesnoj meri, prema tome: reklame, stripovi, svi elementi masovnih medija - imaju potencijal građe i da se transformišu u elemente njegovih filmova...

 

The Lady (2011) je to niz elemenata kojim se kroz ozbiljne medije formiraju prikazi političke ličnosti, političkih odnosa i zaokruženog toka događaja, dok je u Lucy (2014) to prilično raspuštena igra elemenata tipičnih za svakakve prakse novih digitalnih medija...

 

U tom pogledu je logično očekivati i da ekranizacija stripa bude pod snažnim uticajem neobaroknog i ličnog...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...