Jump to content

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

meni je treci alien skroz dobar. atmosfera zatvora doprinosi klaustrofobiji, pa jos religiozna sekta,

igranje alienom kao djavolom, ripley pada u oganj. scena poljupca sa alienom mi je jedna od najjacih

u fransizi. cetvrti je morao da bude nategnut ako su zeleli da sigourney nastavi. kako je mogao da

ispadne, nije ni los.

 

jel za Alien3 pričaš o dužoj verziji odnosno "2003 Assembly Cut", iz DVD boxseta, ili klasičnoj originalnoj verziji?

Link to comment

 

jel za Alien3 pričaš o dužoj verziji odnosno "2003 Assembly Cut", iz DVD boxseta, ili klasičnoj originalnoj verziji?

 

meni su ove drage. kljucne scene i atmosfera se ne razlikuju mnogo. u cut verziji je, ako me secanje sluzi, intro sekvenca bila mnogo bolja (volovi umesto rotvajlera?)

Link to comment
  • 3 weeks later...

Dosta je interesantan Advantageous - više po zanimljivim sf premisama, nego po izvođenju, koje je malo ograničeno indy budžetom. Film je započeo dosta toga - ideja da će, zajedno sa gubitkom raznih ljudskih prava iz dvadesetog veka i prava žene krenuti unazad, te da će, iz ekonomskih razloga žena opet biti terana na funkciju domaćice čini se jako logičnom. Film ima estetiku sličnu filmovima Shane Carrutha, ili onog drugog što je radio Another Earth, s tim što su stvari postavljene dosta jasnije, čak nekako sa više rediteljskog i scenarističkog umeća. Prosto je šteta što nije moglo biti većeg budžeta, pa da se sve podrobnije razradi, a da film, umesto sat i po, traje recimo dva i po sata, pošto je potencijala bilo.

Link to comment

Ako ne znate sta da pogledate, uzmite Snowpiercer - tu vam je sve. K'o u vicu "treba nam uzorak krvi, urina i stolice". Film prosto tjera da se odgleda jos malo i vidi sta se iz scene u scenu jos moze desiti prije nego se zapitate dokle vise. Kraj je u slicnom maniru.

 

Edit:

 

Nisam im'o srca da ga stavim na antipreporuku.

 

Edited by Tpojka
Link to comment

Ako ne znate sta da pogledate, uzmite Snowpiercer - tu vam je sve. K'o u vicu "treba nam uzorak krvi, urina i stolice". Film prosto tjera da se odgleda jos malo i vidi sta se iz scene u scenu jos moze desiti prije nego se zapitate dokle vise. Kraj je u slicnom maniru.

 

Edit:

 

Nisam im'o srca da ga stavim na antipreporuku.

 

 

Još jednom je dokazana superiornost video igara nad klasičnim filmovima. Da je režiser odigrao Transarctic-u i rezultat bi bio bolji.  -_-

 

Transarctica.jpg

Link to comment

SSSR film Let na Mesec, iz 1955. godine. Solidno su pogodili stvari. Sem skokova sa motkom.  :lol:

 

http://www.fandom.ru/about_fan/ussr_1955_diafilm_polet_na_lunu.htm

 

Тај совјетски СФ, морали су свуда да убацују неке научне дијаграме.  :s_p:

 

Иначе у једном документарцу о совјетском свемирском програму су лепо приказали симулацију скакутања по Месецу - окачили су космонаута да бочно виси на ивици велике купе, тако да је ка резултујућа сила вертикална на подлогу једнака оној на Месецу. Скакутање изгледа прилично слично оном са снимака.

Link to comment
  • 2 months later...

Tek sinoc na B-92 odgledao „Sereniti“  , ne mogu da verujem da ga nisam odgledao do sada ... Nije neko padanje u nesvest, ali ako se uporedi sta je sve snimano u ovom zanru zadnjih deset godina ovo mi je delovalo vise nego pristojno ...

 

p.s. Kakva je serija bila ? Vidim da je snimana jedna sezona ...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...