Jump to content
IGNORED

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

Pridružite nam se u lamentiranju na temi "covers". Totalna kriza kreativnosti, ruku pod ruku sa komercijalizacijom koja tjera da se igra na provjereno. Mada, što se tiče zamjerke da je Ejlijen pričica,ona čak i nije to. Prvi film je do jaja snimljena tročinka sa fantastičnom atmosferom. Priču su srkali na slamčicu nasljednici iz malih tragova koje su im ostavili Giger i Skot u prvom filmu. 

Link to comment

ali koji scifi jeste dobar po tebi to me zanima

i nisam jedini koga to zanima  :naughty:

 

Nijedan od trećeg dela filma, odnosno treće sezone serije. 

 

Izuzetak su oni koji zabeleže 94% fresh ili više na Rotten Tomatoes, to su automatski remek-dela.

Link to comment

hehe pa moraš priznati da moraš opravdati nekako svoj resantiman prema nečemu što ima toliko dobrih kritika odasvud

 

i daj reci nam koji scifi voliš jbte nemojmo se preganjati kao deca

Link to comment

oba su mi odlična...

nije do ukusa toliko koliko do razloga gledanja scifi sadržaja

meni je sve što ima bilo kakvu koherentnu viziju remek delo i čista desetka

...ako je scifi u pitanju

Link to comment

Pridružite nam se u lamentiranju na temi "covers". Totalna kriza kreativnosti, ruku pod ruku sa komercijalizacijom koja tjera da se igra na provjereno. Mada, što se tiče zamjerke da je Ejlijen pričica,ona čak i nije to. Prvi film je do jaja snimljena tročinka sa fantastičnom atmosferom. Priču su srkali na slamčicu nasljednici iz malih tragova koje su im ostavili Giger i Skot u prvom filmu. 

 

To može da važi za blokbastere (za koje obično ppp svakako nije ciljana publika), van toga ima sasvim dovoljno kreativnosti. Ko je zaista traži. Ja kapiram da su neki današnji trendovi smorili (mene lično superherojstvo i preterana ciničnost) ali takva je priroda trendova. Proći će uskoro i otiči u istoriju, kao što su npr. vesterni. Ali smrt kreativnosti baš i ne prihvatam, to više mi zvuči kao da se onaj koji je proglašava mrtvom nije zapravo baš mnogo potrudio da je pronađe. Uostalom nije ovo ništa ovo - Even in 2013, only 20 of the Top 50 films were remakes/reboots/sequels, compared to 15 in 1985.

 

Btw vini koji ti je omiljeni mjuzikl?  :wub:

Edited by Ruxin
Link to comment

Da se dopunim, inspiralo me spominjanje ex-machine (original IP i odlična stvar). Taj film je zaradio 37 miliona i pored silnih nagrada i nominacija. Gledao sam box office mojo koji kaže da je tog istog meseca izašao pall blart mall cop 2, nastavak komedije koja je i u prvom pokušaju bila teško sranje. To je zaradilo 107 miliona.

Ako i postoji kriza pre će biti da je kod onih koji glasaju novčanicima...

Edited by Ruxin
Link to comment

To je kokoška-jaje dilema. Uložiš li dovoljno u distribuciju, marketing, imaćeš solidne šanse da prodaš i najveće sranje. A realno je svakom originalnom uratku daleko potrebnija dobra reklama i dobar termin nego stopedesetom nastavku Fast & Furious ili čega već.

 

A mjuzikl, pošto Blumica za sada dominira samo teveom:

Link to comment

prvi alien je remek delo. svi ostali delovi fransize su raubovanje price po istom konceptu. to sto nisu remek dela, ne znaci da nisu zabavni i dobro snimljeni filmovi.

 

prometeju se zamera tacno sta? nedostatak kreativnosti? to sto je prica ista kao u prethodnim alienima? to sto je previse drugacija? meni je zanimljiv nacin na koji su prosirili the alien universe. moja najveca zamerka prometeju je sto je previse toga strpano u film cineci pricu nejasnom posebno ako ga povrsno gledas ocekujuci aliensku akciju. ovi nastavci koji sad izlaze (novi alien je jedan od tri) nastavice u tom pravcu i dalje opisati objasniti i na kraju spojiti pricu iz prvog aliena i prvog prometeja.

 

dilema je da li uopste gledas nastavke i fransize. ako ih gledas, onda sta tacno ocekujes? da svaki film bude nezavisno remek delo? mislim, stvarno?!

Link to comment

Jedini (ali pogolemi) problem sa Prometheusom je manifestacija gluposti/nesvesti "vrhunskih" naucnika/pilota u *svakoj* situaciji. Moglo je da se dodje iz iste tacke A u istu tacku B na (mnooogo) manje glup nacin.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...