Jump to content
IGNORED

Strana vina


Zverilla

Recommended Posts

e pa ovako, dosta se pilo poslednjih mesec dana, bilo je nekih lepih festivala EXPOVINA Zurich - vinski raj na brodovima koji su usidreni na Zurishkom jezeru (jedina mana ogromna guzva)bilo je svega i svacega francuza,italijana,spanaca, austrijanaca,novi svet....jedino nema srba krecemo sa spancimaslikesvica187smallph6.jpgINFINITUS - Tempranillo,Cabernet Sauvignon, berba 2005,a bila i 2006tamno crvena rubin boja, koncentrovano, 14% alkohola, treba mu pola sata da se otvori jer na prvu vas udari alkoholkasnije na nosu visnja i malo malineukus pun, vocni - jagodasto voce, pitko, ok tanini,lepa zavrsnica mocna i vocna, zbog sortnog sastavaodlicno vino za svaki dancena 9.5 CHF (500 dingera)odlicno vino za svaki dan

Link to comment

posle se preslo naslikesvica200smalluw2.jpgConde de Valdemar Crianza 2004, Tempranillo, Mazuelo (90%-10%)13% alkohola, lep vocni miris i vanila na nosu,aromaticnog intenziteta, godinu dana u americkom hrastu 15 mesecilepo zaokruzeno vino, barsunasto na nepcima,veoma meki tanini, bobicasto voce, posle 2 sata oseti se duvan i badem, pitkoduga i prijatna zavrsnica16 CHF (900 dindzi)Napomenaovo vino nema blage veze sa onim sto se uvozi u Srbiju, kad sam dosao iz svice probao flajku odavde, puno kiseline, grebe u grlu, neizbalansirano vino, tanko i kratko na ukusu,blagi uzas

Link to comment

velika greska gore godinu dana u americkom hrastu 15 meseci :twak::frust: bez ovog godinu dana, mislio sam da je samo 12 meseci ali sam posle video da je 15 a ono godinu dana zaboravio da obrisemIZVINJAVAMO SE, MLOGO SE IZVINJAVAMO

Link to comment

kasnije u toku veceri preslo se na slikesvica189smallky4.jpgFinca Antigua Crianza 2005 - La Mancha DO :Hail::Hail::Hail::wub: 60 % Tempranillo, 20 % Cabernet Sauvignon, 15 % Merlot, 5 % Syrah - 14.5% alkohola, 12 meseci u americkom i francuskom hrastucrvena boja sa ljubicastim nijansama, na nosu kupina, malo vanile,nijanse zacinaukus barsunast, fini meki tanini, vanila, alkohol,kiselost i tanini odlicno izbalansirani i ujednaceni, treba mu 60 minuta da se lepo otvori,malo zacina i tosta, duga vocna i kremasta zavrsnica, pitko, vocnoiako nos nije toliko obecavajuci (nasminkan) zato je ukus odlican, fantazija,babaroga vino, otkrovenje veceri za 15.5 CHF (850 dingera)pocetkom decembra konacno stize i kod nas

Link to comment

umalo da zaboravim, vece smo poceli Saslom iz Svajcarske iz ovih vinograda325288comlavaux2kn5.jpgkeyimg2007062879715580cx9.jpgswissimg200706287971546hr7.jpga ovo je vinoslikesvica186smallnh6.jpgLA SALAMANDRE 2007 :thumbup::Hail: sveze, mineralni buke, elegantno na nepcima, lepih kiselina, malo frizante, vocno - lime, zaokruzenog tela, polusuvopitko, koliko me secanje sluzi 13% alkoholapodseca na proslogodisnju Dusu Dunava berbu 2006cena 10.90 CHF (550 DIN)

Link to comment

ne znam, to bi kepa trebalo da nam saopsti radosne vesti :Hail: - ja sam svoj skromni stek dovlacio sa raznih strana sveta, espanje (pomenuta crianza) i alemanje (nepomenuta reserva 2002 :wub: )

Link to comment
ne znam, to bi kepa trebalo da nam saopsti radosne vesti :Hail: - ja sam svoj skromni stek dovlacio sa raznih strana sveta, espanje (pomenuta crianza) i alemanje (nepomenuta reserva 2002 :wub: )
evo radosnih vesti:vina se sutra porucuju stize Infinitus, Finca Antigua Crianza a najverivatnije i Reserva 03/04 :wub: mnogo bolje godine od 2002 pogotovu 2004a stize i jos nesto (1 belo Albarino i jos 4 crvene babaroge), ali o tome veceras pisem sad sam u guzvi
Link to comment

Finca Antigua Crianza 05 - 10-11Pazo Senorans Albarino 07 - 20Atalayas de Golban 05 - 20Prima Toro 06 - 20Aalto 05 - 50Finca Antigua Reserva 03 - nisam siguran videcu kad mi posalju fakturua bice i jos nekih top spanaca ali samo odredjena kolicina (Flor de Pingus :wub: , PINGUS :Hail::wub::Hail: , Numanthia :wub: , Termanthia :wub::Hail: , Hacienda Monasterio, Quinta Sardonia, Clos d Agon :Hail: , Finca Dofi, Les Terrasses, Vega Sicilia, Valbuena, Pintia

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...