Jump to content
IGNORED

Strana vina


Zverilla

Recommended Posts

Mozes da probas, kod mene vazi pravilo "dame biraju".Setio se sta sam pio, Batasiolo Gavi di gavi, 2007.

batasiolo-gavi_b.jpg

Mlado vino, ali Gavi se mlad po pravilu i pije. Batasiolo se ne istice posebno medju Gavijima koje sam do sada probao, fino se situira u sredinu. Vazi opste karakteristike sorte od koje se pravi (Cortese) - izuzetno sveze vino prijatno istaknutih kiselina, aroma citrusna. Moja omiljena sorta uz kompleksnija jela od ribe, retko omane. Gavi se pravi od sorte Cortese u pokrajini Pijemont, autohtona je sorta koja je dobila ime po obliznjem gradu.

eh, verovatno cu da porucim koju butelju ovih kepinih predloga. znam da ne znam nista, ali zato mogu da popijem kao niko.
Link to comment
Tjah, spreman sam da proverim tu tvoju tvrdnju. Je l imaju Wild Turkey u tom Brodu?
mislim da nemaju. kad smo sinoc bili doktor za film i doktor za rokenrol (dakle ovdasnji kolega i ja), nisu imali ni jim beama za vise od 1 duplog, a j. danielsa za tek 3-4 dupla. popismo sve, pa odosmo na drugo mesto. jbg, ja im najbolja musterija za ova krljacka pica, pa im u petak uvek ode bar 1 boca.ipak, najbolje da se obratis limmi ili hristodulu. oni mogu da pomognu bolje od mene.
Link to comment
Priznajem, kriv sam. Iznervirao se u kafani kad sam video da Selecta kosta sumanutih 1800din, pa sam na slepo narucio ovaj Gavi za 2000. Preporuka.
da li si bio u jednoj poznatoj kafani na cosku beogradske i krunske :lol:
Link to comment

Iz Slovenije donela Traminec, beli i crveni Janževec, i šampanjce Zlatna radgonska penina i zlatna r. penina - rose.Imaju odlična vina u tom kraju, pogotovu beli Janževec, a i neki šampanjac sa mirisom i ukusom šumskih jagoda za koji nisam uspela da saznam kako se zove pa ako neko može da me informiše bilo bi super :)

Link to comment
Iz Slovenije donela Traminec, beli i crveni Janževec, i šampanjce Zlatna radgonska penina i zlatna r. penina - rose.Imaju odlična vina u tom kraju, pogotovu beli Janževec, a i neki šampanjac sa mirisom i ukusom šumskih jagoda za koji nisam uspela da saznam kako se zove pa ako neko može da me informiše bilo bi super :)
mogla si i bolje da doneses, iskreno. i nisu šampanjci, oni se prave u šampanji. ovo su samo penušava vina.
Link to comment

2 izvrsna low cost hrvatska pjenusavca:biser mora - katunarov (krcki) pjenusavac, manje nabablovan od prosecnog italijanskog proseka i daleko bolji od bilo cega iz te sorte u srpskoj ponudi. cijena smijesna, 33 kune. za te pare nema sirce iz srpskog fensi podruma - da ovo nosi etiketu aleksandrovic kostalo bi 1500 dinara.frajona, brut, tradicionalna metoda. strejt pjenusavac, ali dooobar. na blajnd testingu ga neki mesali sa bolindzerom. dobro, malo preterivanje, ali je stvarno OK. 66 kuna, dobra cena.

Link to comment
  • 4 weeks later...

nau drinkin' - tzv. novo vino iz pfalz-a.na poslu.Due to the carbonic acid, Federwei?er tastes quite refreshing, not unlike a grape lemonade or a sweet sparkling wine. The yeast particles contained in Federwei?er are responsible for its name, which literally means white as a feather. As fermentation progresses, however, Federwei?er may increasingly assume a darker, often amber-like or light brown hue. In general, Federwei?er is made from white grapes; when made from red grapes, the drink is called Roter Rauscher.

Edited by Billy Parsons
Link to comment

fedavajsa bas i nije vino striktno govoreci ali nema veze, babli napitak od grozdja, ludilo je kako je dobro.... sreca da nema kod nas mislim da bi imao 200 kila i stalno bio janpi

Link to comment
07PinotNoirMockUp.jpgodlučih da testiram indy-razzmatazovu teoremu kvaliteta novosvetskih vina.elem, od nekoliko boca, ova se izdvajala cenom (20 larado, dakle 1600 dinara) i kvalitetom. recimo da je to pino noar za sve pare, silky smooth sa malo kiseline, dovoljno pripitomljenog voća i elegancijom. odlično vino, oregon rula.
Link to comment
  • 2 weeks later...

nperrazuriz / shiraz & cab.sauv., 2007.oko triesmarke dem, ne baca se u noge, трэ элегант kad bi se ostavilodosutra,da tanini ischile, shiraz bimu doso ko merlot/carmenere,a cab.sauv. ko carignan/gamay.kratko suvo u svakom pogledu,mladatztchileanac, imalo bi jos i u dalj da se rimuje, neo se zaebem,skuvo neku supu od graa talijanskog i proju ispeko s shpanacom,pa moram da si otvaram nesto bijelo podhitno.a moze i pivo, crno.alzato sinoc :zgoda: prvi put u nasem gradu,spanac neoplemenjen kiseonikom, nesto oko dvaestri xzagledo sam flajku e ne bil savato ujdurmu,alimajok, goli cab.sauv. iz dveiljadeprve, dugacak ko ponedeonik, umereni hrastovi i bukve.nista duvan i koza, alzato crnileba i sljiva.[nego gleam stosuti americka pakovanja, nulasedam ko litaripo]

Link to comment

I, gde je sad taj Indy, kad mi najvise treba :unsure: 2003 Cabernet Sauvignon South Australia - Rosemount EstateJahrgang 2003Farbe rotGeschmack trockenLand AustralienRegion MudgeeUnterregion keine UnterregionWeingut Rosemount Estatevrijedi li ovo 4,75 ??Na Wine Log-u kazu da vredi citavih $27.99 ??

Link to comment
botella-ebano01.jpgebano crianza 2005, ribera del duerotek pošto sam kupio dve flajke video sam da je alkohol negde na nivou porta, 14,5%gostima nije smetalo pošto im se zamantalo već od jedne čaše :)kada izvetri inicijalni alkohol, ostaje beton struktura, dosta tanina i klasičnog šumskog voća. barik se ne oseća mnogo. sledeću flašu vetrim sat vremena pa možda osetim još nešto.
Link to comment

malina malina malina,[alison, alison, alison]kratkovida zgoda od dona ramona,vino tinto barrica, 2006.garnacha y tempranillo flasirani u julu o.g.utapaju u slatkoj pavlaci,nista sto ne moze zameniti skojevkaustirkane i dobro uglacane kosulje.a nesto kasnije, provetrena america sud,santa marina merlot*, 2005.bodegas castillo viejo, ruta 68, km. 24, las piedras, canelones,and now ladies and g's, uruguay!slabo za prvo poluvreme, no se nadamo produzecima._____*sa akcentom na T(ragovi, tragovima)dzem od jagoda, lahko pregoreo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...