Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

Najzesci je bio 1 dedica, na jednom od tih skupova po "Mesnim Zajednicama", koji je galamio "take your government hands off my Medicare"...valjda ne shvatajuci da je "Medicare"...khm-khm drzavna ustanova.Sta tek reci o heallth insurance 1 GI Joe-a, oni su takodje pod drzavnim osiguranjem, itd. Sto i nije cilj Obami (da sve bude drzavno), vec da minimum pokrivenosti bude podlozan standardu kako bi se zabranilo privatnom osiguranju da naknadno odjebe ljude zbog "previously undisclaimed" zdravstvenog problema, a ne suprotno - da odlucuje ko ce da zivi, a ko ne.Privatni zdravstveni radnici bi da sacuvaju sto veci profit, i da isplacuju sto manje. Sto je sasvim normalno. Ali da prodaju pricu kako se tu radi o brizi za onoga ko je kao pokriven tim osiguranjem? Ma dajte GOPovci, ne budite "ovci".

Edited by dragance
Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

bogati, u ovom deflationary environmentu 1 kofer $ danas vredi ko 2 kofera $ juce. sva sreca pa cena zdravstva pichi neometano ko nafta u oil bubble donedavno. jbt, zdravstveno osigurani ljudi banca rotta=iraju jer im je osiguranje vredno 1 osusenog japanskog qrza, ne moze ni pilule da im pokrije. opet, sva sreca, pa nam se ekonomija preseljava tamo gde nema tih troskova, good 4 'em! sta da placas sky high zdravstveno zaposlenima in these US, ionako ce da crknu, a tamo je jeftinije. ionako cemo svi da radimo ili na wall st ili u walmartu. il si bos il si hadzija

Link to comment

Ne kapiram što bismo se toliko uzbuđivali zbog healthcare-a. Ta, ne žele ljudi socijalizam. Zato se i opredeljuju na svakim izborima između desničara i ultra-desničara, iza kojih stoje isti mračnjaci i koji god da dođe, kurs je manje-više sličan.Elem, može li mi neko reći koliko košta lakša, srednja, a koliko teža operacija u USA? Recimo:1) uklanjanje nekog masnog tkiva2) operacija na oku3) operacija srca ili mozgaTakođe, kakva je procedura za hitne slučajeve i koliko oni plaćaju? Ono, strefe te kola u saobraćajki, odvezu te u najbližu bolnicu...i? Plaćaš po toj tarifi, pa ako te odvedu kod nekih derača, nahebo si?

Link to comment

Hitni slucajevi se ne odbijaju, ako odes u ER (emergency room) moraju da te prime, i to cak i ne mora da bude nista urgentno, mozes da odes tamo zbog prehlade (to uglavnom rade ljudi bez osiguranja koje obicni doktor ne bi primio bez istog). Kad se sve zavrsi, ispostave ti racun, pa ti onda trazi od svog osiguranja da ti nadoknadi ili plati za tebe, ili ako nemas osiguranje onda im dugujes pa te jure da platis kao i svaki drugi kreditor. Sestra i zet mog dobrog ortaka imaju veliku advokatsku kancelariju u planinskom, ruralnom i crvenom™ delu NC ("real patriotic pro-American part of America" sto bi rekla Tina™) i jedna od najunosnijih stvari koje rade je uterivanje dugova, dugova uglavnom nastalih nemogucnoscu pojedinaca iz lokalnog stanovnistva da plate racune doktorima i bolnicama. Mislim, to su oni isti sto pizde po townhall mitinzima kako nece 1 socijalizam, valjda im je draze da duguju pare 1 kapitalisti i da eskiviraju uterivace dugova :blink: Sto se tice cene operacija, tu cifre variraju, jedna stvar gde je ogromna razlika je to da li moras i koliko vremena da provedes u bolnici. Nocenje u bolnici zna da nenormalno podigne cenu celog procesa. Primer 1: Imao sam malu operaciju da mi se skine potencijalno kancerogeni mladez sa nadlaktice. Operacija sa lokalnom anestezijom, trajala pola sata, posle me zavili i poslali kuci. Cena - $200Primer 2: Moj ortak razdvajao svoja 2 bull terriera i kao nagradu zaradio ogromnu ranu od ujeda. Kada je otisao u ER i kada su videli kako je grozno izgledalo, ne samo da su mu usili ranu, nego su mu dali antibiotike i zadrzali ga u bolnici jednu noc na observaciji. Cena - $4000

Link to comment

To zavisi od osobe koja se osigurava, njenih godina, trenutnog zdravstvenog stanja, proslih bolesti, da li pusi, da li je gojazna, itd... Takodje zavisi i sta se tu sve pokriva i koliko se pokriva, i koliko moras sam da platis prilikom koje intervencije, i koliki procenat posle toga oni pokrivaju, i koje su intervencije pokrivene a koje nisu..evo ti nekoliko linkova ako hoces da se igras :) - da, zavisi i od savezne drzaveNorth CarolinaPennsylvaniaIllinoisnpr. za meni bi oko $332/mesecno + $250 iz dzepa trebalo da potpuno pokrije neki bolnicki racun. Ili bi moglo manje mesecno, ali bi onda morao ili da platim 20% bolnicke nege ili vecu sumu iz dzepa, ili neku takvu kombinaciju.

Edited by WTF
Link to comment
Plaćaš po toj tarifi, pa ako te odvedu kod nekih derača, nahebo si?
od prilike. cak i ako imas osiguranje mogu da te oderu, posto osiguravajuca drustva ne plate celu sumu pregleda ili intervencije, vec odrede koliko to zaista vredi, a ti platis razliku. ja sam isla u emergency room (bese vikend) zbog upale ocnog kapka, pregledala me doktorka, izmerila temperaturu i pritisak, prepisala antibiotike i dala uput za ocnu kliniku. cena = ~$600. moje osiguranje je odlucilo da to vredi $300, toliko su i platili i onda je meni stigao racun. posle malo ubedjivanja sa sluzbenicom osiguranja i njenog traganja po internetu koliko takve usluje kostaju na mom zip codeu, ona je zakljucila da ce mi ipak dati sve pare, jer nisam otisla u fensi bolnicu iz besa nego sto mi je najbliza i sto su u mom zip codeu sve takve. natezanje sa osiguravajucim drustvima ogromno trosenje vremena a cesto se desava. opet, kad uporedim situaciju sa nemackom, ja ovde godisnje trosim na zdravlje iz svog dzepa 4-5 manje nego u nemackoj (sa kursom 1:1 zarad jednostavnije racunice) sa duplo vecom platom.
Link to comment

Шин оптужио владу САД за 11. септембарЛОС АНЂЕЛЕС – Амерички глумац Чарли Шин изазвао је бурне реакције у земљи изјавом да америчка влада стоји иза терористичких напада од 11. септембра пре осам година.Шин, који важи за најплаћенијег глумца на америчкој телевизији, тврди да је званична верзија трагичних догађаја од 11. септембра 2001. превара.Поводом обележавања осмогодишњице напада на куле Светског трговинског центра и Пентагона, у којима је животе изгубило више од 3.000 особа, познати глумац је рекао да је целу ствар заташкала Бушова администрација.Он је позвао председника Барака Обаму да поново спроведе истрагу, наводећи да су напади послужили као „изговор за систематско рушење устава и повеље права”.Шин је чак устврдио да је Осама бин Ладен радио за ЦИА све до 11. септембра.Глумац, који се тренутно појављује у популарној хумористичкој серији „Два и по мушкарца”, изнео је ове оптужбе у транскрипту замишљеног разговора са Обамом који је назвао „Двадесет минута у разговору са председником”.Транскрипт је објављен на сајту радио водитеља Алекса Џонса два дана пре Шиновог гостовања у Џонсовој емисији, заказаним за данас.Танјуг

Link to comment

9/11 zavere, so passé, so early 00's, ne prati taj Wild Thing savremene tokove, sad su u modi teorije zavere da ce drzava da vrsi eutanaziju nad starijima od 65 godina i da je Obama rodjen u Nairobiju

Šta li misli Emilio Estavez...
You repo men, you're all out to fuckin' lunch.
Link to comment
×
×
  • Create New...